Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 17d. 13:28 , atnaujinta: 2018 balandžio 17d. 14:34

Bronius Markauskas susirinko raštiškus liudijimus, bet opozicijos neįtikino: bus interpeliacija

Bronius Markauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Bronius Markauskas

Į bėdą dėl svetimų žemių naudojimo papuolęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas teigia turintis įrodymus, kad vieno sklypo savininkas Ramutis Lėlys esą žinojo, jog jiedu yra taręsi dėl žemių naudojimo. Tuo metu klaipėdietis R.Lėlys 15min sakė, kad tai – netiesa, esą jis apskritai nėra kalbėjęs su B.Markausku.

„Aš tik turiu įrodymus, kad gerbiamas Lėlys žinojo, kad mes su juo tarėmės dėl galimybės dirbti toliau žemę ir yra tam raštiški paliudijimai“, – prieš numatytus atsakymus į opozicijos parlamentarų klausimus, antradienį Seime šnekėjo B.Markauskas.

Paklaustas, ar tiesa, kad jis praėjusią savaitę, kai atostogavo, rinko parašus dėl visų savo žemių, ministras to nepaneigė.

„Žmonės patys pasiūlė, pavyzdžiui, kaimyninių sklypų savininkai patys pasiūlė – kuo galime padėti. Tai jie geranoriškai atvažiavo“, – aiškino jis.

Tuo tarpu R.Lėlys antradienį 15min paneigė kada nors kalbėjęsis su B.Markausku.

„Ne, ne, su juo ne, – teigė klaipėdietis, klausiamas, ar apskritai yra su ministru šnekėjęs. – Tai dabar jis, matyt, renka tuos visokius...“

R.Lėlys yra vienas iš keturių sklypų, kuriuos kaip vieną lauką NMA yra deklaravusi ministro mama, savininkas. Jis 15min yra sakęs, kad ministras jo žemę aria ne tik be sutarties, bet ir be žodinio leidimo.

„Būsiu džentelmenas ir neteigsiu, kad tikrai leido“

Vėliau ministras žurnalistams sakė gavęs dviejų iš keturių sklypų savininkių liudijimą, kad matuojant žemę buvo žemėtvarkininkas ir visi keturi sklypų savininkai.

„Paliudijo, kad aš tikrai buvau priėjęs prie R.Lėlio, pasisveikinau ir, žinoma, negirdėjo pokalbio esmės, kadangi aš su visais keturiais savininkais tariausi dėl galimybės toliau ją dirbti, kiti patvirtino, tai aš ir su R.Lėliu gi ne apie orą kalbėjau. Šiuo atveju yra žodis prieš žodį. Ir šiuo atveju būsiu džentelmenas ir neteigsiu, kad tikrai leido“, – aiškino jis.

Anot ministro, nuo to pokalbio praėjo ketveri metai. Tai reiškia, kad jo minimi matavimai vyko 2014, kai tuo tarpu R.Lėlys sklypo savininku tapo vėliausiai iš visų keturių – 2012 metais, kitų sklypų savininkai jais tapo 2007 ir 2010 metais.

B.Markauskas pakartojo, kad jeigu jam kas nors iš savininkų būtų pasakęs, kad neleidžia dirbti žemės, jis jos būtų ir nedirbęs.

Dar kol kas jinai (sąskaita – aut.) yra tik atidaryta, grįšiu savaitgalį ar telefonu pakalbėsime su mama... Mes pervesim, jeigu jis kreipsis, jam bus mažai, galės dar pervesti.

Ministras antradienį taip pat paskelbė, kad jo mamos ūkis atidarys depozitinę sąskaitą, į kurią perves, jo žodžiais, kažkiek pinigų, tad R.Lėlys esą galės kreiptis dėl kompensacijos.

„Jam bus atlyginta (...) Dar kol kas jinai (sąskaita – aut.) yra tik atidaryta, grįšiu savaitgalį ar telefonu pakalbėsime su mama... Mes pervesim, jeigu jis kreipsis, jam bus mažai, galės dar pervesti. Nes iš tiesų savininkui galima išskaičiuoti nebent tik žemės nuomą, bet kadangi ta žemė buvo dirbama, jos vertė tik pakilo, jam nereikėjo mokėti padidinto žemės mokesčio, baudų...“ – gynėsi B.Markauskas.

Klaipėdietis žemės savininkas 15min yra sakęs, kad iš ministro jam nereikia jokių pinigų.

Dar B.Markauskas sakė, kad per žmoną bandė susisiekti su R.Lėliu, tačiau čia pat svarstė, kad galbūt sklypo savininkui ir pačiam nebėra patogu. „Nes visi kaimynai, visi ūkininkai vienareikšmiškai palaiko, suprasdami tokią situaciją. Tai, matyt, pats R.Lėlys nelabai nori bendrauti“, – svarstė jis.

B.Markauskas pabrėžė, kad nesvarbu, liks jis ministru, ar ne, motinos ūkis bus parduotas. Jis pabrėžė, kad jau esą beveik sutarta dėl karvių pardavimo, o nuosava žemė bus išnuomota ūkininkui.

Pats B.Markauskas trauktis neketina

Pats trauktis ministras neketina, teigdamas, jog yra komandos narys ir jam reikia LVŽS frakcijos bei premjero nuomonių. Tiesa, antradienį savo partijos frakcijos posėdyje B.Markauskas nepasirodė.

Konservatorius Andrius Kubilius, priminęs daugelį B.Markausko pasisakymų, teigė, kad jam tai panašu į išsisukinėjimą ir klausė B.Markausko: „Kada jūs nustosite šioje Seimo salėje meluoti?“

B.Markauskas teigė, kad pačios gretimų sklypų savininkės jam paskambino ir paklausė, kuo jos gali padėti šioje situacijoje.

„Vertinant, kad gerbiamas R.Lėlys yra politikas, galima įžvelgti, kad čia daugiau politikos. Nemanau, kad antstoliai... Manau, kad pirma kreiptis reikia į teismą, o paskui antstoliai...“ – jam atsakė ministras.

„Buvo gauti žodiniai leidimai“

Jis kategoriškai neigė žemę dirbęs be jokių leidimų, nors žemės savininkas tvirtina buvus būtent taip.

„Nepripažįstu, kad žemė buvo naudojama be savininko leidimo“, – Seime antradienį pareiškė ministras. Jis aiškino, kad būna ir žodinės sutartys, tačiau pripažino, kad rašytinės sutarties jis neturi.

Kitų dviejų sklypų savininkės esą patvirtino, kad R.Lėlys yra leidęs naudoti žemę B.Markausko šeimai.

„Kadangi duota priesaika sąžiningai tarnauti Lietuvai ir žmonėms, ji ir vykdoma“, – kalbėjo B.Markauskas.

Ministras aiškino, kad visiems žemės ūkio politikos formuotojams tenka pripažinti, kad seniai reikėjo priimti sprendimus, kad nekeltų rizikos ūkininkams.

„Būtų buvę gerai, jei būtų priimtos tokios pasėlių deklaravimo taisyklės, kurios nekeltų rizikos ūkininkams“, – pabrėžė jis. B.Markauskas aiškina, kad kitiems metams bus naujos pasėlių deklaravimo taisyklės, ir rizikų bus mažiau.

B.Markauskas sakė, kad tapęs ministru jis jau jokių – nei žodinių, nei raštiškų –sutarčių dėl žemės nesudarinėjo.

Klausiamas, ar buvo nusprendęs atsistatydinti, tačiau R.Karbauskis jį perkalbėjo, ministras neigė, kad taip buvo.

Klausiamas, ar žino, kiek žemės valdo R.Karbauskis, jis aiškino, kad nuo šių metų sausio kontroliuojama, kad niekas neįsigytų daugiau žemės, nei leidžia įstatymai.

„Kalbant apie praeitį – opozicija kreipėsi ir prokuratūra atlieka tyrimą, niekas geriau už prokuratūrą to nepadarys“, – teigė jis.

B.Markauskas pabrėžė turintis didelę patirtį ŽŪM veikloje ir jam gerai matosi spragos, kurios turėtų būti taisomos, o ŽŪM esą yra viena lyderių pagal reformas.

Aš neišsisukinėju, aš pasirengęs atsakyti labai atvirai.

„Būtų gaila, kad procesai sustotų ar grįžtų atgal. Lietuvai tai būtų blogiau“, – sakė jis.

Socialdemokrato Algirdo Syso klausiamas, ar gerbia prezidentę Dalią Grybauskaitę, B.Markauskas sakė, kad jos nuomonę labai gerbia ir ji jam labai svarbi.

„Aš neišsisukinėju, aš pasirengęs atsakyti labai atvirai“, – teigė B.Markauskas, pabrėžęs, kad panašių paslydimų ant banano žievės niekas negali išvengti.

Laukia susitikimas su S.Skverneliu

B.Markauskui klausimus parašė socialdemokratų, Mišrios Seimo narių grupės atstovai bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Išklausę ministro atsakymus socialdemokratai išplatino pranešimą, kuriame teigia atsakymais likę nepatenkinti ir galvojantys apie interpeliaciją. Dėl to socialdemokratai ketina tartis su kitomis opozicinėmis frakcijomis.

„Ministras čia, Seime, dukart davė priesaiką laikytis įstatymų ir Konstitucijos, sąžiningai tarnauti Lietuvai ir jos žmonėms. Šiandien jo klausiame, ar sąžininga be savininko leidimo ūkininkauti jo žemėje ir dar už tai Europos Sąjungos gauti išmokas. Atsakydamas B. Markauskas išsisukinėjo, tačiau atsakymas šiuo atveju vienareikšmiškas – nesąžininga naudotis svetimu turtu be leidimo ir įstatymų laikytis privalu, juolab ministrui,“ – pranešime cituojamas Seimo narys A.Sysas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: Kai sparnai nukrenta

Pasaulis kišenėje

Imantas Greitmanas per tris savaites dviračiu įveikė 4358 kilometrus

Gyvenimas

Nesusipratimas prekybos centre iškėlė didesnę problemą: neįgalieji išnaudojami

Aktualu

Vyrą iš gailesčio priėmė gyventi, o po to nudūrė: „Nenorėjau jo žudyti“

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Aktualu

Palangoje – gelbėtojų čempionatas, Vyriausybėje – nerimas dėl skenduolių

Futbolo sirgaliai renkasi į futbolo rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Sevilla“ komandų

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Verslas

ESO atnaujino elektros energijos tiekimą Grigiškėse

Vardai

Cher parduoda namą Beverli Hilse, kuris anksčiau priklausė „Vedęs ir turi vaikų“ žvaigždei

24sek

Neįtikėtinas ukrainiečio karjeros šuolis: iš Pasvalio – į aukščiausią Ispanijos lygą

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: Kai sparnai nukrenta

Gyvenimas

Nesusipratimas prekybos centre iškėlė didesnę problemą: neįgalieji išnaudojami

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Aktualu

Palangoje – gelbėtojų čempionatas, Vyriausybėje – nerimas dėl skenduolių

Futbolo sirgaliai renkasi į futbolo rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Sevilla“ komandų

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gazas

Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato lyderis Julius Skirmantas R2000 klasėje išlaikė savo poziciją

Aktualu

Vyrą iš gailesčio priėmė gyventi, o po to nudūrė: „Nenorėjau jo žudyti“

Verslas

ESO atnaujino elektros energijos tiekimą Grigiškėse

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min