TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buitį kartina statybų brokas

A.Patackas nusivylė gautu nauju socialiniu butu – čia pavasarinis vanduo užlieja rūsius, o pelėsiai gadina šviesias butų sienas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / A.Patackas nusivylė gautu nauju socialiniu butu – čia pavasarinis vanduo užlieja rūsius, o pelėsiai gadina šviesias butų sienas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į naujus sostinės socialinius butus pernai įsikėlę gyventojai bijo, kad šiemet jų rūsiai vėl bus užlieti pavasarinio tirpsmo vandens, o pelėsiai ir toliau plis sienomis. Namą stačiusi bendrovė nesandarius pamatus žada sutvarkyti, bet tik atšilus orams.

Į „15min“ redakciją kreipėsi vilnietis Algimantas Patackas, nerimaujantis, kad tirpti bepradedantis sniegas pridarys nuostolių jo ir kaimynų rūsiams. „Pernai įsikėlėme į naujai pastatytą socialiniams būstams skirtą namą Karaliaučiaus gatvėje, Pilaitėje. Nemaloniai nustebome, kai namo rūsiai, pradėjus tirpti sniegui, buvo apsemti vandens. Niekas nieko nedaro, tad tikėtina, kad šiemet laukia toks pat likimas“, – guodėsi vilnietis.

Namą administruojanti bendrovė „Naujoji Pilaitė“ tikina jau sutarusi su namo statytoja bendrove „Nemenčinės statyba“, kad vos atšilus orams statytojas ims tvarkyti savo broką. „Pagal įstatymus yra numatyta, kad rangovas duoda penkerių metų garantiją namo apdailai ir dešimties metų garantiją paslėptiems defektams. Taigi gyventojams nereikės mokėti už remontą“, – teigė „Naujosios Pilaitės“ direktorius Liucijus Norvilas.

Jo tikinimu, rangovai mano, kad namas šiek tiek nusėdo, todėl tarp pamatų blokų atsirado tarpelių, pro juos į rūsius ir bėga vanduo. „Pernai vieną dalį pamatų rangovai izoliavo, sutarėme, kad likusi dalis bus izoliuota šį pavasarį“, – žadėjo L.Norvilas. Jis atskleidė, kad ta pati įmonė Pilaitėje statė tris socialiniam būstui skirtus namus. „Ta pati nesandarių pamatų problema kamuoja du iš trijų namų“, – sakė L.Norvilas.

Dėl pelėsių kaltina vieni kitus

Vilnietis A.Patackas pasakojo, kad pavasarinis potvynis rūsyje – ne vienintelė bėda. „Viršutiniuose aukštuose gyvenantys kaimynai skundžiasi pelėsiu, apsėdusiu jų butus. Akivaizdu, kad blogai įrengta ventiliacijos sistema. Juk ventiliacija turi traukti orą iš buto, o čia ji pučia šaltą orą. Tai puiki terpė pelėsiui veistis“, – sakė vilnietis.

Tačiau L.Norvilas sakė, kad šiuo atveju žmonių kaltinimai rangovams – nepagrįsti. „Mes ne kartą ėjome ir tikrinome skundus dėl pelėsių. Bėda ta, kad, matyt, taupydami šilumą, žmonės pirmuose aukštuose užsidangstė ventiliacijos angas, todėl ventiliacijos sistemoje cirkuliuojantis oras nesušyla, viršutinius aukštus pasiekia šaltas oras, nuo jo pradeda rasoti šalta siena“, – aiškino  L.Norvilas.

Anot jo, kita bėda, kad name gyventojai gali reguliuotis šildymą. „Gruodžio ir sausio mėnesiais gyventojai taupydami šilumą beveik nešildė butų. Jie buvo drėgni ir šalti, todėl nekeista, kad pradėjo veistis pelėsis“, – sakė L.Norvilas.

Jo tvirtinimu, nuo netinkamos butų priežiūros gyventojus atgrasytų tik griežtesnė tvarka. „Gal nuomos sutartyse reikėtų aiškiai išdėstyti buto priežiūros taisykles, o jas pažeidus būtų galima gyventojus perkelti į senos statybos namus ar imti kitų drausminamųjų priemonių“, – kalbėjo L.Norvilas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min