Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 24d. 19:00

Buvęs kandidatas į teisingumo ministrus globos namuose saldumynais papirko senelius

Darius Petrošius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Darius Petrošius

Buvęs kandidatas į teisingumo ministrus, o šiemet pavasarį Tauragės rajono mero posto siekęs socialdemokratas Darius Petrošius, kartu su į Tauragės savivaldybės tarybą kandidatavusiu tėvu Petru Petrošiumi ir partijos kolege Palmyra Gyliene, pripažintas papirkęs Lauksargių globos namuose gyvenančius senelius, kai sausio 8 d. atvyko jų sveikinti Kalėdų proga, nešinas partijos simbolika pažymėtais maišeliais su sausainiais, saldainiais ir mandarinais ir atviruku, kuriame sveikinimą pasirašo dr. Darius Petrošius – tuometis kandidatas į merus.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), pakeitusi Tauragės savivaldybės rinkimų komisijos sprendimą, kuriuo pažeidimas nebuvo nustatytas.

Kad kandidatai nesilaikė įstatymo, draudžiančio papirkinėti rinkėjus, balsavo 7 VRK nariai, prieš buvo 3, vienas susilaikė. Balsavime dalyvavo ir Lietuvos socialdemokratams palankią nuomonę reiškė šios partijos deleguota VRK narė Jūratė Lebedevienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jūratė Lebedevienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jūratė Lebedevienė

Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Justas Pankauskas tikino, kad pažeidimo nebuvo, nes globos namuose Kalėdų ir kitų švenčių proga socialdemokratai senelius lanko jau penkiolika metų ir kaskart atvyksta ne tuščiomis.

Pasak jo, išlaidos – 110 eurų – šįkart buvo padengtos iš rinkimų sąskaitos, nes to nepadarę socialdemokratai tikrai būtų pažeidę įstatymą. Taip pat J.Pankauskas tvirtino, kad partija teiravosi VRK dėl tradicinių renginių ir kaip juose vengti pažeidimų, bet tikslių atsakymų negavo.

Taip pat jis piktinosi, kad sausio mėnesio įvykius VRK svarsto liepą ir tikino, kad nepalankus sprendimas tikrai bus skundžiamas teismui.

Pasiaiškinti į VRK atvykęs D.Petrošius neslėpė esąs nepatenkintas. Jis aiškino, kad seneliai prieš kiekvienas šventes skambina ir klausia: kur socialdemokratai, kur Petrošius?

Klausiamas, ar negalėjo dovanų teikti ne partijos simbolika pažymėtuose maišeliuose, o vykę žmonės neprisistatyti, kaip politikai, D.Petrošius tikino, kad ne – esą seneliai laukia būtent LSDP.

„Aš minėjau, kad seneliai laukia LSDP. Penkiolika metų jų laukimas. Jei į kitokį maišelį įdėtume, vis tiek būtų traktuojama kaip papirkimas. Jie laukia ne Tauragės gyventojo, o Tauragės LSDP skyriaus narių. Petrošiaus. Taip jie ir sako“, – pyktelėjęs rėžė D.Petrošius.

Jis tikino, kad net, jei kartu būtų nuvykęs konservatorius, jis vis tiek tuose globos namuose būtų tapatinamas su socialdemokratais.

Jie laukia ne Tauragės gyventojo, o Tauragės LSDP skyriaus narių. Petrošiaus.

Socialdemokratų į VRK deleguota J.Lebedevienė tikino, kad per šventes važiuoti pas senelius be dovanų būtų blogai.

„Važiuoti tik su atviruku būtų gal irgi juokinga. Jeigu tradicinis labdaros paketas, tai ir yra tradicinis labdaros paketas“, – aiškino ji, kai kolegos iš VRK priminė griežtą įstatymo nuostatą rinkimų kampanijos metu draudžiančią rinkėjams dalinti bet kokios vertės dovanas.

D.Petrošiui, tiesa, merų rinkimai nebuvo sėkmingi. Nors ir pateko į antrąjį rinkimų turą, meru jis netapo. Tačiau abu su tėvu buvo išrinkti tarybos nariais. P.Gylienė negavo ir šio mandato.

D.Petrošius yra buvęs Seimo narys, 2016 m. jis buvo kandidatas teisingumo ministro postą užimti, tačiau po to, kai parlamentaras Povilas Urbšys apkaltino jį ryšiais su nusikalstamo pasaulio atstovais ir galimai apgaulingu žemės pirkimu-pardavimu, tapti ministru atsisakė. Vėliau šios situacijos priežastis D.Petrošius paaiškino plačiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min