Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs viceministras D.Mažintas tyli dėl kalbų apie padirbtą atestatą: „Esu privatus asmuo“

Darius Mažintas
BFL nuotr. / Darius Mažintas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį iš kultūros viceministro pareigų netikėtai atsistatydinęs socialdemokratas, pianistas Darius Mažintas nenori komentuoti jam mestų kaltinimų dėl nebaigtos vidurinės mokyklos ir galbūt suklastoto mokyklos baigimo atestato. Praėjusią savaitę pareiškęs, kad viską paaiškins pirmadienį, dabar D.Mažintas nusprendė, kad to daryti neprivalo.

„Aš galiu pasakyti tik tiek, kad dabar esu privatus asmuo, kai atsistatydinau, ir jokių provokacijų aš nekomentuoju“, – pirmadienį ryte 15min.lt sakė D.Mažintas.

Kodėl teigia, kad konservatoriaus Seimo nario Vytauto Juozapaičio apie jį paviešinta informacija yra provokacija, D.Mažintas nepaaiškino.

Dabar esu privatus asmuo, kai atsistatydinau, ir jokių provokacijų aš nekomentuoju, – pareiškė D.Mažintas.

15min.lt rašė, kad D.Mažintą konservatorius įtaria suklastojus vidurinės mokyklos baigimo atestatą.

Jis išsiaiškino, kad buvęs viceministras stodamas mokytis į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją pateikė Vilniaus Santaros vidurinės mokyklos baigimo atestatą. Tačiau šios mokyklos archyvuose jokios informacijos apie moksleivį D.Mažintą nerasta.

Gali tekti aiškintis teisėsaugai

Nors D.Mažintas nieko aiškinti nenori, to išvengti jam gali nepavykti, mat konservatorius V.Juozapaitis šios istorijos pamiršti neketina. Jis tvirtina, kad galimą dokumento suklastojimą būtinai turės aiškintis teisėsauga ir neseniai įkurta Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba.

„Čia jau nebe politikų reikalas. Be jokios abejonės, tai sukelia didžiulius įtarimus. Jei žmogus neturėdamas tam juridinės teisės tapo studentu ir paskui mokėsi iki aspirantūros, tai turbūt yra pretekstas patikrinti visą jo mokymosi laiką“, – kalbėjo Seimo narys.

Jei žmogus neturėdamas tam juridinės teisės tapo studentu ir paskui mokėsi iki aspirantūros, tai turbūt yra pretekstas patikrinti visą jo mokymosi laiką, – kalbėjo V.Juozapaitis.

Kreiptis į teisėsaugą dėl galimai suklastoto mokyklos atestato svarsto ir Vilniaus Santaros vidurinės mokyklos vadovybė.

Atsistatydino dėl garbės?

Penktadienį D.Mažintas, atsistatydindamas iš kultūros viceministro posto aiškino tai darąs norėdamas, kad jam mesti įtarimai dėl supainiotų interesų, kai buvo skirta parama jo įkurtos įstaigos projektams, būtų ištirti garbingai.

„Kadangi esu garbingas ir sąžiningas žmogus ir mane yra delegavusi partija, aš pats parašiau pareiškimą tam, kad šita situacija būtų išspręsta man nebūnant pareigose, kad kiti žmonės nepradėtų galvoti, jog aš čia manipuliuoju savo pareigomis. Aš tokį gestą padariau kaip kažkada ponas Andriukaitis padarė – kai jį kaltino, jisai padėjo mandatą“, – BNS dėstė D.Mažintas.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis jo pareiškimą patenkino.

D.Mažintas įtarimų dėl supainiotų interesų sulaukė dėl to, kad jo kuruojama Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos šiemet skyrė 40 tūkst. litų politiko įkurtos viešosios įstaigos „Culture live“ projektams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min