Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 26d. 16:12

Buvęs vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas dingo lyg į vandenį

Dailis Alfonsas Barakauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dailis Alfonsas Barakauskas

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sėkmingai tęsia pernai su griausmu ir kratomis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos būstinėse pradėtą bylą dėl akcijos „Pirk Dramblį“. Byloje jau yra dvylika įtariamųjų, o buvęs vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Apklausos taip smarkiai sukrėtė politiką, kad jis ne tik atsistatydino iš ministro pareigų, bet ir atsiribojo nuo artimiausių bendražygių.

STT 15min.lt informavo, kad pernai pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas, per kurį atliktos kratos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos būstinėse bei su prodiuseriu Rolandu Skaisgiriu siejamose įmonėse, įsibėgėjo.

„Jau yra atlikti visi neatidėliotini tyrimo veiksmai ir šiuo metu vyksta surinktų duomenų vertinimas bei tikslinimas siekiant nustatyti prekybos poveikiu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo mastą. Tyrimo metu nustačius įvairių nusikalstamų veikų požymius įtarimai pareikšti dvylikai asmenų, atlikta daugiau nei 250 apklausų“, – teigia STT atsakyme 15min.lt.

Šiame tyrime figūruojančiam buvusiam vidaus reikalų ministrui D.Barakauskui įtarimų pareikšti nepakanka įrodymų, jis byloje tebetraktuojamas specialiuoju liudytoju. Tai reiškia, kad per apklausas D.Barakauskas, ko gero, sugebėjo tyrėjus įtikinti, kad pats apie kolegų rezgamas schemas nieko nežinojo. 

Pasislėpė net nuo partijos

Tyrimo metu nustačius įvairių nusikalstamų veikų požymius įtarimai pareikšti dvylikai asmenų, atlikta daugiau nei 250 apklausų.

Galima būtų sakyti, kad D.Barakauskas turėjo lengviau atsikvėpti. Tačiau panašu, kad politikui nė kiek nepalengvėjo. Jau beveik metus jis visai nerodo viešumoje ir neatsiliepia telefonu.

„Nebendravau ir nemačiau jo jau kokius aštuonis mėnesius“, – 15min.lt neoficialiai sakė vienas „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Seime. 

Jo teigimu, kai labai reikia, D.Barakausko partija ieško per teisėja dirbančią dukrą, o asmeninio mobiliojo telefono buvęs ministras nekelia net artimiausiems kolegoms. Atsistatydinęs iš vidaus reikalų ministro pareigų D.Barakauskas išsitrynė ir paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, kur garsėjo įrašais apie gėles ir poezija. 

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Kęstas Komskis taip pat patvirtino, kad B.Barakauskas jam nepasiekiamas. 

„Jis pasislėpęs jau kokius metus. Nuo Vytauto Galvono laidotuvių (per lėktuvo avariją žuvęs V.Galvonas palaidotas liepos 1-ąją, – red. past.) jo nemačiau“, – sakė politikas. 

Šiuo metu D.Barakauskas niekur nedirba, jis nedalyvauja ir partijos renginiuose. Vienas Seimo narys 15min.lt sakė, kad net į partijos pirmininko Rolando Pakso motinos laidotuves D.Barakauskas  atvyko vėlai vakare, kai nieko iš partijos kolegų jau nebebuvo. 

„Jam kažkokios psichologinės problemos prasidėjo po to skandalo“, – užsimena viešai įvardijamas nenorėjęs būti „tvarkietis“.

Kaip specialusis liudytojas buvęs vidaus reikalų ministras D.Barakauskas buvo apklaustas dar pernai spalį, praėjusius vos kelioms dienoms po atsistatydinimo.

Pirko „dramblį“

STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui VRM vykdytų viešųjų pirkimų. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rolandas ir Laima Paksai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rolandas ir Laima Paksai

Įtariama, kad tuometis partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius, dabartinis Seimo narys Rimas Antanas Ručys, 2013 m. veikdamas grupėje su Ervinu Raistenskiu ir Algimantu Juocevičiumi (šių metų pradžioje mirė, – red. past.) ir prodiuseriu Rolandu Skaisgiriu sukūrė korupcinę schemą, kaip išreklamuoti partiją „Tvarka ir teisingumas“ ir jos pirmininką Rolandą Paksą, o už reklamą atsilyginti per Vidaus reikalų ministerijos organizuojamus viešuosius pirkimus.

R.A.Ručys susitarė su prodiuseriu R.Skaisgiriu, kad jo atstovaujama bendrovė „Pradas media“ ir įmonė „Antikos stilius“ laimės Vidaus reikalų ministerijos organizuojamus keturis viešųjų pirkimų konkursus, jei šis padės surengti „Tvarką ir teisingumą“ bei jos lyderį europarlamentarą R.Paksą reklamuojantį renginį „Pirk dramblį“.

Buvo sutarta, kad laimėjęs VRM konkursus ne mažiau nei 100 tūkst. litų R.Skaisgirys skirs akcijos „Pirk dramblį“ organizavimui.

Šis renginys Kaune įvyko 2013 m. spalio 4 dieną.

Tačiau nepaisant daryto poveikio Vidaus reikalų ministerijos tarnautojams ir net ministrui D.Barakauskui, R.Skaisgirio atstovaujamos įmonės nė vieno žadėto Vidaus reikalų ministerijos konkurso nelaimėjo.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Antanas Ručys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Antanas Ručys

Tuomet R.A.Ručys su bendrininkais sukūrė apgaulingą schemą, kaip su R.Skaisgiriu atsiskaitys per įmonę „NT Service“, kuri pernai laimėjo ne vieną Vidaus reikalų ministerijos konkursą ir kurios vadovas Peisachas Kačerginskis buvo artimas R.A.Ručio šeimos draugas.

Prokuratūros teigimu, R.A.Ručys sukurstė „Pradas R“ vadovą Justiną Garliauską ir „NT Service“ vadovą P.Kačerginskį „sudaryti apsimestinius „Pradas R“ ir „NT Service“ tarpusavio sandorius ir atlikti jų pagrindu finansines operacijas“.

Pagal šiuos sandorius, „NT Service“ į „Pradas R“ sąskaitą per kelis kartus pervedė 142 tūkst. litų, kaip išankstinį apmokėjimą už reklamą, nors jokių paslaugų „Pradas R“ Kaune įsikūrusiai įmonei „NT Service“ nesuteikė.

Atliekant šį tyrimą pernai buvo sulaikyti penki asmenys, tarp jų – buvę D.A.Barakausko politinio pasitikėjimo komandos nariai, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min