Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 11:21

COVID-19 pasiglemžė Klaipėdos mediko gyvybę: mirė Jūrininkų ligoninės gydytojas V.Kuolas

Valdas Kuolas
Asmeninio archyvo nuotr. / Valdas Kuolas

Vėlų sausio 12-iosios vakarą mirė Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojas Valdas Kuolas, ligoninė pranešė feisbuke. Medikas ėjo 67 gyvenimo metus.

Kaip teigiama įstaigos išplatintame pranešime, iš Zarasų kilęs V.Kuolas visą savo darbinę karjerą siejo su Klaipėdos jūrininkų ligonine. Mediko karjera truko 40 metų.

Po studijų Kauno medicinos institute V.Kuolas daugiau nei dešimtmetį dirbo laivo gydytoju, baigė laivo gydytojo internatūrą. Vėliau, baigęs klinikinę ordinatūrą, grįžo dirbti gydytoju į Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių, vėliau – gydytoju gastroenterologu diagnostikos skyriuose.

Sukaupęs didžiulę patirtį dirbdamas laivo gydytoju, jis aktyviai prisidėjo steigiant ligoninėje Jūros medicinos poskyrį, beveik 20 metų buvo jūrininkų medicininės komisijos pirmininku, kol pernai pats atsisakė šių pareigų.

„Principingas ir reiklus kolegoms, smulkmeniškas ir nepaprastai mylintis pacientus. Neskaičiuojantis darbo valandų, savaitgalių. Visada dėmesingas, susikaupęs, puikios atminties, net be įrašų medicinos dokumentuose prisimenantis pacientų ligas bei jų eigą. Gal todėl, kartą pas jį patekę pacientai, norėdavo gydytis tik pas šį profesionalą. Pacientai jo ieškodavo ir Valdas neatsakydavo nė vienam. Tad konsultacijas telefonu pacientams gydytojas geranoriškai teikdavo dar tais laikais, kai niekas nežinojo, kas yra COVID-19 ir karantinas“, – kolegą prisimena ligoninės bendruomenė.

Gydytojo profesionalumas ne kartą buvo įvertintas ne tik ligoninės vadovo, bet ir Sveikatos apsaugos ministro padėkomis.

Su giliu liūdesiu pranešame, kad vėlų 2021 metų sausio 12-iosios vakarą netekome kolegos, gydytojo Valdo Kuolo. Kovojęs...

Posted by VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė on 2021 m. sausio 13 d., trečiadienis

„Tai buvo gilus žmogus, tam ką daro atsiduodantis maksimaliai. Domėjosi sportu ir buvo aistringas krepšinio sirgalius, lankydavosi varžybose, žinojo ne tik mūsų šalies klubus ir žvaigždes. Tačiau didžioji jo aistra buvo istorija, ypač Lietuvos. Kolegoms jis buvo tarsi gyvoji enciklopedija. Pakalbintas jis atverdavo ištisus žinių lobynus.

„Neskubėkite gyventi“, – sakydavo jis savo kolegoms, iš vakaro perstumiantiems sieninio kalendoriaus žymeklį rytdienos data, prisimena kolegos.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min