Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 01 06 /13:16

D.Bradausko skandalo fonas: siūloma keisti pranešimo apie tarnybinius nusižengimus tvarką

Ketvirtadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas įregistravo Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisą, kuria iš įstatymo išbraukiamas punktas dėl teisėsaugos institucijų galimybės teikti tyrimo metu surinktą informaciją apie korupcinio pobūdžio drausminius arba tarnybinius nusižengimus.
Julius Sabatauskas
Julius Sabatauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Būtent tokioje situacijoje šiuo metu atsidūrė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovas Dainoras Bradauskas, kurio tėvas yra įtakingas socialdemokratas Bronius Bradauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algridas Butkevičius ir Dainoras Bradauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius ir Dainoras Bradauskas

Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) pareigūnai Finansų ministerijai perdavė informaciją, kurios nepakanka baudžiamajam persekiojimui, tačiau ji gali būti vertinama kaip tarnybinis nusižengimas. Dėl to VMI vadovas buvo nušalintas nuo pareigų.

Šios pataisos turėjo būti registruotos anksčiau, tačiau uždelsė Seimo kanceliarija, – teigė J.Sabatauskas.

J.Sabatausko registruotose pataisose iš Kriminalinės žvalgybos įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kad „Kriminalinės žvalgybos informacija apie korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių turinčią veiką, prokurorui sutikus, kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovo sprendimu gali būti išslaptinama ir panaudojama tiriant drausminius ir (ar) tarnybinius nusižengimus.“

Komiteto vadovas 15min teigė, kad šios pataisos turėjo būti registruotos anksčiau, tačiau uždelsė Seimo kanceliarija. Jos aptartos darbo grupėje, į kurią įėjo įvairių teisėsaugos institucijų atstovai. Bendru sutarimu nutarta, kad ši įstatymo nuostata gali būti naikinama.

„Nemanau, kad tai atskirai turėtų būti reglamentuota įstatyme. Savaime suprantama, kad institucijos dirba kartu, bendrauja, koordinuoja savo veiksmus. Niekas teisės pranešti apie tarnybinius ar drausminius nusižengimus neatima“, – teigė parlamentaras.

Pasak jo, šios pataisos niekaip nesusijusios su D.Bradausko atveju ir jas priėmus skaidrumo nesumažės. Jis taip pat priminė, kad be Kriminalinės žvalgybos yra Korupcijos prevencijos įstatymas, kuris taip pat numato teisėsaugos institucijų pareigą užkirsti kelią korupcinio pobūdžio veikoms ir apie jas pranešti institucijų vadovams.

„Tikrai nenoriu riboti. Priešingai, galiu aiškiai pasakyti, kad apie korupcinio pobūdžio tarnybinius nusižengimus institucijų vadomas turi būti pranešama nuolat“, – teigė J.Sabatauskas.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojo konservatoriaus Stasio Šedbaro teigimu, toks siūlymas kelia daug abejonių.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Stasys Šedbaras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Stasys Šedbaras

„J.Sabatauskas dar praėjusioje kadencijoje buvo inicijavęs parlamentinį tyrimą, jis vadovavo darbo grupei dėl Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisų. Man taip pat teko būti tokios darbo grupės vadovu ir aš nemačiau problemos tokią informaciją teikti.

Negi surinkus informaciją, kuri nesudaro pagrindo baudžiamajai bylai, bet gali būti tarnybinio nusižengimo sudėtis, ją reikia kišti į pečių?

Įstatymo nustatyta tvarka ji turi būti pateikiama ir turi būti atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Manau, kad tokio siūlymo kontekstas taip pat nėra tinkamas. Galima kalbėti, kaip tobulinti įstatymą, kad nebūtų piktnaudžiavimo, bet tokią nuostatą iš viso išbraukti nematau priežasčių.

Jeigu yra pagrindo tarnybiniam nusižengimui vertinti, tai asmuo negali būti atleidžiamas nuo atsakomybės vien dėl to, kad informacija surinkta kriminalinės žvalgybos metu“, – 15min teigė parlamentaras.

Valdančiosios koalicijos atstovas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete „valstietis“ Petras Valiūnas 15min sakė, kad kol kas neturėjo galimybės detaliau susipažinti su siūlymu, tačiau idėja tokią nuostatą braukti iš Kriminalinės žvalgybos įstatymo jam nėra priimtina ir jis tokio siūlymo nepalaikytų.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius