TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kedžio artimuosius paremti atvyko baikeriai ir V.Šustauskas (papildyta 00.15 val., naujos nuotraukos, video)

Rytas prie Kedžių ir Venckų namų
Aliaus Koroliovo nuotr. / Rytas prie Kedžių ir Venckų namų
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Kedžių ir Venckų namų jau antrą naktį budės minia žmonių.

Penktadienį ryte Garliavoje, prie velionio Drąsiaus Kedžio tėvų ir jo sesers Neringos Venckienės namų budėti pradėjusi žmonių minia neišsiskirstė ir per naktį: dalis šildėsi prie statinėje sukurto laužo, dalis miegojo automobiliuose, treti, pasiskirstę į grupes, budėjo prie abiejų namų ir aplinkinėse gatvėse. Ryte, kaip ir vakare, visi susirinko bendrai maldai, kuriai vadovavo dar išvakarėse prie budėtojų prisidėjęs kunigas altarista Jonas Varkala.

Šis dvasininkas ne kartą viešai yra raginęs kovoti su pedofilija. Jis aukojo Šv.Mišias ir per D.Kedžio laidotuves.

Nors toks žmonių palaikymas drąsina Kedžius ir jų artimuosius, tačiau jie neslėpė nebesitikintys, kad šurmulys Lietuvoje, kurį sukėlė vadinamoji Kauno pedofilijos ir su ja susijusios kitos bylos, įtikins aukščiausius šalies vadovus imtis griežtų veiksmų švarinant teisėsaugą. Vienintele savo viltimi jie laiko užsienio žiniasklaidą. Todėl prašo visų pažįstamų ir neabejingų D.Kedžio istorijai viešinti susidariusią situaciją, ypač naujausią informaciją apie tai, jog D.Kedžio dukra teismo sprendimu turi būti grąžinta jos motinai Laimutei Stankūnaitei, kurią D.Kedys viešai kaltino pardavinėjus jų dukrelę pedofilams.

„Pedofilų klano nužudyto Drąsiaus Kedžio artimieji prašo užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie nėra abejingi D.Kedžio dukrelės ir Lietuvos likimui, imtis visų įmanomų priemonių, kad Lietuvos valdžia sustabdytų mergaitės atidavimą pedofilų klanui.

Tuos, kurie gali, prašome rinktis prie Lietuvos ambasadų, uždegti žvakutes ir reikalauti, kad būtų sustabdytas D.Kedžio dukrelės atidavimas pedofilų klanui.

Taip pat, pagal galimybes, prašome atkreipti užsienio žiniasklaidos dėmesį į tai, kas vyksta Lietuvoje, ES valstybėje: pedofilų klanas nužudė prievartautos mergaitės tėvelį D.Kedį, o dabar klanui tarnaujanti teisėsauga nori atiduoti nuskriaustą mergaitę pedofilų klanui. Nebūkite abejingi ir padėkite apginti mažąją Drąsiaus Kedžio dukrelę!“ – toks kreipimasis pedofilijos temai neabejingus lietuvius pasiekia internete, judėjimo „Drąsiaus kelias“ tinklalapyje bei socialiniame tinkle „Facebook“.

Penktadienį raginimai atvykti prie D.Kedžių namų bei uždegti žvakutes prie Prezidentūros Vilniuje lietuvius pasiekė ir trumposiomis SMS žinutėmis.

Papildyta 9.45 val.: Šiuo metu prie Kedžių ir Venckų namų yra maždaug 30 žmonių, daugiausia suaugusių, tačiau matosi ir keletas vaikų. Juos artimieji atsivežė iš ryto. Žmonės pusryčiauja: geria kavą, arbatą, yra atvežta ir užkandžių – sumuštinių, sausainių. Greta išvakarėse pastatyto paviljono–palapinės, kuris žmones saugojo nuo retkarčiais vis prapliupdavusio lietaus, naktį atsirado ir kelios turistinės palapinės. Vienoje jų, talpinančioje apie 10 žmonių, Garliavoje budėję žmonės pasikeisdami ir miegojo.

Tikėtina, kad įsidienojus prie pernakt budėjusių prisijungs ir daugiau bendraminčių. Prisijungti žmones ir gyvu žiedu saugoti Venckų bei Kedžių namus kviečia po Garliavą važinėjantis automobilis su megafonu.

Papildyta 12.20 val.: Budėtojų gretos kol kas nepadidėjo, tačiau laukiama atvykstant baikerių kolonos. Po vidurdienio prie žmonių prisijungė buvęs Kauno meras, Seimo narys bei taksistas Vytautas Šustauskas.

„Didžioji dalis žmonių, matyt, atvažiuos vakare. Vakar (naktį į šeštadienį – aut. past.) iki 2 val. nakties buvo susirinkę apie 200 žmonių: atvažiavo daug jaunimo. Manau, kad panašiai bus ir šįvakar“, – 15min.lt sakė D.Kedžio teta Birutė Stepankevičienė. Moteris teigė, kad pati su artimaisiais Garliavoje bus iki pirmadienio. Tądien ji išvyks į iš anksto suplanuotas atostogas į užsienį. „Labai nenoriu ten važiuoti, bet greičiausiai važiuosim. Seniai suplanuotos tos atostogos“.

Papildyta 12.32 val. Žmonės V.Šustauską pasitiko ne itin draugiškai. Jie priminė skandalingajam politikui, kad anksčiau D.Kedys kreipėsi į jį pagalbos, tačiau paramos nesulaukė. V.Šustauskas teisinosi, kad tuo metu neturėjo jokių galimybių padėti. Tačiau žmonių tokios kalbos ir aršūs V.Šustausko pasisakymai prieš pedofilus bei homoseksualus neįtikino.

Papildyta 12.39 val.: Prie Kedžių namų visą naktį budėjęs Marius Kuprevičius susirinkusius informavo, kad jam skambino Seimo narys Kazimieras Uoka. „Jis liepė mums išsilaikyti tik iki pirmadienio, o tada jau pažadėjo kreiptis į Aukščiausiąjį teismą. Kad ta neteisybė (Kėdainių teismo sprendimas grąžinti mergaitę motinai, L.Stankūnaitei – aut. past.) netektų galios“, – emocingai kalbėjo kaunietis.

Tuo metu V.Šustauskas sulaukė ultimatumo: „Jei pirmadienį kartu su savimi neatsivesi bent 30 žmonių, rimtų, protingų, kurie čia pas mus atvažiuotų, gali nesirodyti“, – buvusiam Seimo nariui sakė viena iš Garliavoje esančių moterų.

Papildyta 12.42 val.: Ką tik prie D.Kedžio namų atvažiavo keliolika baikerių, kuriuos čia susirinkę žmonės pasitiko plojimais. Atvykę „Brothers in Law“ baikerių klubo nariai sakė, jog pagrindinis jų tikslas – solidarizuotis su žmonėmis ir neleisti mergaitės atimti iš ja besirūpinančių šeimos narių.

VIDEO: Prie Kedžių namų budintys žmonės baikerius pasitiko plojimais

Klubo prezidentas Marius Misiūnas sakė, kad visiškai nesvarbu, kas tu esi: baikeris, mokytojas ar santechnikas – tokioje situacijoje visi elgtųsi vienodai. „Mes mėgstame laisvę, teisybę, brolybę. Stengsimės palaikyti ir padėti tiek, kiek galėsime“, – sakė baikeris M.Misiūnas.

Papildyta 00.15 val.:  Prie Kedžių namų šiąnakt ketina budėti daugiau nei 100 žmonių. Jų gali būti daugiau, nes po Kauną - Senamiestį ir Centrą - važinėja plakatais apkabinėti automobiliai, kurių vairuotojai ragina žmones prisijungti ir naktį praleisti visiems kartu Garliavoje, prie Kedžių ir Venckų namų. Neturinčius savo transporto ar galimybės juo atvažiuoti ragintojai kviečia sėsti į savo automobilius ir siūlosi nemokamai nuvežti į budėjimo vietą. Ji, palyginus su penktadienio naktimi, taip pat patobulinta: budėtojai atsivežė lempų, kurias pasijungė nuo aplinkinių namų, nuotaiką kelia gyvai skambanti gitara, kurią atsivežė vienas iš pernakt nemiegoti pasiryžusių aktyvistų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min