TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kedžio kūno radimo vietoje baigiamas statyti antras paminklas

Naujas paminklas D.Kedžiui Šlienavoje statomas negavus nė vieno leidimo.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Naujas paminklas D.Kedžiui Šlienavoje statomas negavus nė vieno leidimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dviem žmogžudystėmis įtarto, o vėliau mįslingomis aplinkybėmis mirusio Drąsiaus Kedžio atminimui statomas dar vienas paminklas. Kaip ir anksčiau Kauno marių regioninio parko teritorijoje pastatyta medinė skulptūra, naujasis monumentas statomas negavus jokių leidimų. Vis dėlto griauti jo niekas neketina.

15min.lt jau rašė, kad paskutinėmis rugpjūčio dienomis Šlienavoje, Kauno marių pakrantėje, vietoje, kur buvo rastas D.Kedžio kūnas, kauniečiai sutuoktiniai pastatė medinę skulptūrą.

Šįkart D.Kedžio atminimui skirtą akmeninį paminklą savo lėšomis stato Panevėžio rajone, Staniūnuose, įsikūrusio labdaros ir paramos fondo „Biblijos studijos“ vadovas Alvydas Veberis.

Pasak jo, vilniečio menininko sukurtą baltą angelą ir kitą analogišką skulptūrą jis įsigijo prieš daugelį metų.

„Vieną jų pastačiau Obeliuose, prie savo uošvės kapo. Kita laukė savo eilės ir vietos iki dabar“, – teigė labdaros ir paramos fondo „Biblijos studijos“ įkūrėjas. Ant akmeninių pamatų užkeltas angelas, anot jo statytojo, simbolizuoja šviesą, kurios siekia visi lietuviai, nusivylę dabartine teisėsauga.

Jeigu jiems nepatinka, tegu griauna. Bet jie griaus Dievo žodį“, – įsitikinęs naujo paminklo D.Kedžiui statytojas

Paklaustas apie tai, ar savo sprendimą Šlienavoje, D.Kedžio kūno radimvietėje, statyti paminklą suderino su velionio artimaisiais bei oficialiomis institucijomis, A.Veberis neslėpė, kad ne. Jo teigimu, Kedžiai dėl tokių rėmėjų poelgių niekada neprotestavo. O gauti leidimą paminklo statyboms iš valstybinių institucijų jis esą nematė reikalo.

„Aš pats esu hidrotechnikas ir puikiai žinau, kad mes jokios žalos gamtai ir marių pakrantei nepadarėme. Mes čia net padarėme papildomą sutvirtinimą. Skulptūra tik puošia pakrantę. Nemanau, kad išmintingas žmogus dėl to turėtų kažkokių priekaištų. Jeigu jiems nepatinka, tegu griauna. Bet jie griaus Dievo žodį“, – įsitikinęs naujo paminklo D.Kedžiui statytojas. A.Veberis priminė, kad jo vadovaujamos organizacijos tikslas – skleisti pasauliui Šv. Rašto tiesas. Paminklas – vienas iš būtų tai daryti: „Dievo įsakymai nėra žemiau žmonių įsakymų“.

Ieškos kompromiso

15min.lt apie naują paminklą paklausti Kedžių artimieji tvirtino nieko tiksliai nežinantys, tačiau oficialūs dokumentai rodo ką kita. Prieš kurį laiką Kauno marių regioninio parko direkciją pasiekė velionio D.Kedžio motinos, Laimutės Kedienės, prašymas leisti Šlienavoje statyti A.Veberio dovanojamą paminklą.

„Esame gavę jos prašymą. Tačiau jame nebuvo nurodyta jokie matmenys, nebuvo net nuotraukos, todėl prašymo nepatenkinome. Tik parašėme, kad atsiųstų papildomos informacijos. Jos iki šiol negavome“, – sakė Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausiasis inspektorius Silvijus Klenauskas.

Greičiausiai bus pasirinktas kompromisinis variantas – prašysime susitvarkyti dokumentus, suderinti statybas su mumis ir architektais

Tik iš 15min.lt ne tik apie šį paminklą, bet ir rugpjūčio pabaigoje Šlienavoje pastatytą medinę skulptūrą, skirtą D.Kedžio atminimui, sužinojusi Kauno marių regioninio parko direkcijos vadovė Nijolė Eidukaitienė tvirtino ieškosianti abi puses tenkinsiančio sprendimo.

„Paminklai greičiausiai pateks į nesudėtingų statinių kategoriją. Į ją, pavyzdžiui, patenka ir mūsų direkcijos įvairiose marių parko vietose statomi informaciniai stendai. Prieš statant nesudėtingą statinį marių regioninio parko teritorijoje reikia gauti raštiškus mūsų (parko direkcijos – aut. past.) ir architektų leidimus. Šiuo atveju tai nebuvo padaryta. Kol kas nežinau, kaip elgsimės. Aišku, drastiškų priemonių niekas nesiims – negriausime. Greičiausiai prašysime susitvarkyti dokumentus. Jei tai nebus padaryta, apie nelegalų statinį pranešime Statybų inspekcijai“, – sakė N.Eidukaitienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min