Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gegužės 6d. 07:54

D.Kepenis su bendražygiais siūlo Vyriausybei pagalvoti, kaip jos sprendimai paveiks žmonių imunitetą

Dainius Kepenis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Dainius Kepenis
„Valstiečiai“ Dainius Kepenis bei Algimantas Kirkutis su grupe parlamentarų siūlo Seimui priimti rezoliuciją, kuria būtų reikalaujama, jog nuo šiol Vyriausybės ir jos institucijų priimami sprendimai būtų vertinami poveikio žmonių sveikatos tausojimo – sveikos gyvensenos ir imuniteto stiprinimo aspektu.

Seimo rezoliucijos „Dėl gyventojų imuniteto stiprinimo“ projekte, kurio jau trečią variantą grupė parlamentarų registravo antradienį, rašoma, jog pasaulio mokslininkai perspėja, kad ši pandemija nebus paskutinė ir pandemijos gali kartotis.

Anot parlamentarų, iki šios Seimo kadencijos gyventojų sveikatos tausojimas ir imuniteto stiprinimas nebuvo nei valstybės, nei jos institucijų veiklos prioritetas, o imuniteto stiprinimas ), žalingų įpročių atsisakymas, higienos taisyklių žinojimas ir laikymasis, gyventojų sąmoningumas ir dėmesys savo sveikatai turi didelę reikšmę pandemijos krizių suvaldymui.

Vida Press nuotr./Imunitetas
Vida Press nuotr./Imunitetas

„Primindamas Lietuvos didžiųjų filosofų, mąstytojų ir sveikos gyvensenos propaguotojų Vydūno (Vilhelmo Storostos), Stasio Šalkauskio, Antano Maceinos, Karolio Dineikos, Motiejaus Valančiaus suformuluotą sveiko, darnaus žmogaus sampratą ir raginimus bei reikšmingą indėlį į šalies gyventojų sveikatos tausojimą ir stiprinimą (Seimas – aut.) kreipiasi į Vyriausybę“, – rašoma rezoliucijos tekste.

Šioje rezoliucijoje numatyta Vyriausybės ne šiaip paprašyti, bet pareikalauti, kad kad nuo šiol Vyriausybės ir jos institucijų priimami sprendimai būtų vertinami poveikio žmonių sveikatos tausojimo (sveikos gyvensenos) ir imuniteto stiprinimo aspektu.

Taip pat parlamentarai projektu nori paraginti Vyriausybę ir jos atsakingas institucijas, remiantis moksliniais tyrimais, nuolat sistemiškai ir atsakingai šviesti ir teikti informaciją visuomenei sveikatos tausojimo ir imuniteto stiprinimo klausimais.

Rezoliucija būtų prašoma Vyriausybės skirti pakankamai lėšų įgyvendinti sveikatos tausojimo politikos įgyvendinimo gaires ir be kitų dalykų dar „sutelkti valstybės, jos institucijų pastangas sprendžiant su imuniteto stiprinimu susijusias problemas“.

Be D.Kepenio projektą teikia „valstiečiai“ Algimantas Kirkutis, Tomas Tomilinas, Zenonas Streikus, Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys Kęstutis Bartkevičius bei Mindaugas Puidokas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narė Irina Rozova, „socialdarbietis“ Artūras Skardžius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min