Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 11d. 08:44

Dainavos parko vizija yra, bet darbų pradžia miglota (nuotraukos)

Dainavos parke
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dainavos parke

Tvenkinys su liepteliu, nauji suoliukai, rankdarbių pardavimo paviljonas, stogastulpis Dainavos kaimui atminti, atnaujinti parko takai, lauko treniruokliai – taip ateityje turėtų atrodyti Dainavos parkas. Neseniai pristatyta vieno didžiausių Kaune gyvenamųjų rajonų atnaujinimo vizija buvo palankiai sutikta vietos gyventojų. Tačiau kada gražūs planai virs tikrove, neaišku, nes šiuo metu nėra pinigų net parko takams sutvarkyti.

Vietos gyventojų parkas lankomas ir dabar. Sausakimša būna ir vaikų žaidimo aikštelė.

„Tačiau žmonės parke pasigenda švaros, tvarkos, gėlynų ir suolelių“, – pagrindines pastabas nurodė Kauno kolegijos studentai, atlikę Dainavos gyventojų apklausą apie parką.

Jeigu neturėsime projekto, tvenkinio valymas bus traktuojamas kaip savavališkas ir neteisėtas darbas

Seniūnijos darbuotojų nuomone, vienas pirmųjų darbų, kurį reikėtų atlikti, – tvenkinio išvalymas. Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas sakė suradęs įmonę, kuri tai padarytų nemokamai. Tačiau pranešus savivaldybei kilo keblumų: paaiškėjo, kad būtinas projektas, kuriame būtų numatyta, kur ir kas išvežtų iš tvenkinio surinktą dumblą, kas po šių darbų nuplaus parko takus. Taip pat reikia numatyti ir atlikti dumblo, kuris gali būti užterštas, tyrimus. Maža to, projektą reikėtų suderinti su dviem skyriaus – Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir Aplinkos apsaugos. Visa tai užtruktų ne vieną mėnesį, o švaraus tvenkinio gyventojai nori jau šią vasarą.

„Jeigu neturėsime projekto, tvenkinio valymas bus traktuojamas kaip savavališkas ir neteisėtas darbas“, – sakė seniūnas.

Kol nebus išvalytas tvenkinys, nebus atnaujintas ir lieptelis, kurio rekonstrukcijai medienos seniūnija jau turi.

Ieškos lyderių

Pajudinti Dainavos parko vizijos įgyvendinimą seniūnijos darbuotojai tikėjosi surengę konferenciją, kurioje buvo aptariami šios poilsio zonos išvystymo planai. Į ją sukviesti įvairių savivaldybės skyrių, su kuriais reikėtų derinti skirtingus parko atnaujinimo projektus, atstovai. Tačiau jokių konkrečių susitarimų nepavyko pasiekti.

A.Malinauskas neslėpė, kad šį sezoną parke tikėtis didžiulių permainų nereikėtų. Tačiau kai kas vis dėlto bus padaryta. Iki gegužės ketinama išvežti praėjusią vasarą Kaune praūžusios vėtros išvartytų, o vėliau nupjautų medžių kelmus. Vasarą ketinama pastatyti naujų suoliukų.

„Idėjų turime daug, bet nėra kam jų įgyvendinti. Todėl svarstau galimybę ieškoti lyderių – žmonių iš bendruomenės, kurie padėtų spręsti problemas ir įgyvendinti planus. Galbūt tai galėtų būti Kauno kolegijos studentai, kurie ir dabar aktyviai domisi parku, siūlo, ką jame reikėtų keisti, kaip gražinti“, – kalbėjo Dainavos seniūnas.

Takų pinigai – gatvėms

Studentų atliktoje apklausoje matyti, kad dar vienas opus klausimas vietos gyventojams – parko takų danga. Kai kuriose vietose ji mažai primena asfaltuotą kelią. Tačiau šį sezoną takai tokie ir liks. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio teigimu, visos takams numatytos lėšos atiduotos gatvių remontui: „Tai šiuo metu prioritetas, takai turės palaukti“.

Tiesa, viename miesto parkų – Ąžuolyne – šiuo metu verda darbai: tvarkoma dalis takų. Tam skirta maždaug 150 tūkst. litų, gautų iš Kelių direkcijos. Pasak A.Pakalniškio, šios lėšos skirtos Ąžuolynui, o ne Dainavos ar kitiems miesto parkams, nes tai – pagrindinis miesto parkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min