Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: eiliniams Rusijos žmonėms turime rodyti, kad nesame prieš juos

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Net ir kaimyninei valstybei „šiepiant nasrus ir barškinant ginklais“, Lietuva privalo išlaikyti pagarbą bei paramą eiliniams rusų tautybės žmonėms ir Rusijos piliečiams, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui duotame interviu LRT televizijai, kuris transliuotas pirmadienį, valstybės vadovė pripažino, jog šiuo metu Lietuva vėl junta priešišką kaimynystę, taip pat kenčia ir dėl valstybės viduje veikiančių „penktosios kolonos“ informacinių atakų. Tačiau būtent šių, Rusijos vadovų sąlygojamų grėsmių akivaizdoje, pasak jos, svarbiausia išlaikyti pagarbą ir paramą eiliniams rusams.

„Be jokios abejonės, reikia gerbti mūsų kaimynus, rusų tautybės žmones, rusų piliečius. Bet, deja, istoriniai periodai kartais yra tokie, atsitinka taip, kad lyderystę užima žmonės ir neprognozuojami, ir sudėtingi bei agresyvūs. Atskirais istoriniais laikotarpiais būtent šis kaimynas buvo grėsmingas. Ne tik mums - jis buvo grėsmingas ir Europai, jis buvo grėsmingas, ko gero, svarbiausia - ir savo paties žmonėms, savo piliečiams. (...) Dabar turime laikotarpį, su kuriuo reikia išmokti gyventi, stiprinti savo karinį imunitetą, socialinį, informacinį imunitetą. Turime išmokti, pasiruošti gyventi tokiu laikotarpiu, o, svarbiausia - rodyti atvirumą eiliniams Rusijos žmonėms, kad jie suprastų, ir žinotų, kad mes ne prieš juos. Ir niekas nėra prieš rusų tautą. Bet atitinkamai ir labai aiškiai vertiname dabartinę lyderystę“, - sakė ji.

Reikia gerbti mūsų kaimynus, rusų tautybės žmones, rusų piliečius.

Prezidentės teigimu, siekiant stiprinti socialinį šalies imunitetą, svarbu atsilaikyti prieš propagandą. Ji priminė, kad valstybėje iki šiol buvę instrumentai kovoje su karo kurstymu bei antivalstybine veikla buvo nepakankami, atsakingos institucijos su tuo esą taip pat nepakankamai kovojo, todėl šiuo metu yra tai sprendžiančios pataisos. Nepaisant to, D.Grybauskaitė nepasisako už visišką net ir priešiškos informacijos ribojimą.

„Visiško draudimo bet kuriai televizijos laidai iš kitų šalių turbūt nereikėtų demokratiškai valstybei. Neturime monopolizuoti tiesos - žmonės turi gebėti išmokti pasirinkti, kas yra mums, valstybei, svarbu ir kas galbūt yra teikiama negeranoriškai iš kitų šalių", - sakė D.Grybauskaitė.

Ji taip pat išsakė nuosaikią poziciją dėl šalies komercinių transliuotojų, taip pat ir dėl žiniasklaidos apskritai. Pasak šalies vadovės, gyventojai vis labiau pasitiki būtent ta žiniasklaida, kuri stengiasi išlikti „pilietiška, nemeluojanti ir pakankamai skaidri“.

Pati prezidentė, apžvelgdama nepriklausomos Lietuvos 25-metį, tikino nesigailinti dėl nieko. Vis dėlto ji pripažino, jog prieš 25-eris metus ji nebuvo aktyviai nepriklausomybę gynusiųjų gretose, tačiau teigia, jog kai kurie įvykiai susiklostė dėl šeimyninių aplinkybių.

„Kovo 11-ąją nebuvau aktyvi visuomenės veikėja. Iš tiesų, taip jau atsitiko, kad, matyt, šeimoje ne viskas kalbama atvirai, matyt, buvo kai kas slepiama. Aš tiktai po nepriklausomybės sužinojau, kad mano senelis buvo ištremtas į Sibirą, tik po nepriklausomybės sužinojau, kad tėvelis bėgo iš milicijos mokyklos ir buvo vadintas dezertyru, taip pat buvo ištremtas. Aš tokių dalykų nežinojau. Taigi kiekvienas mes tam tikru laikotarpiu patenkame ten, kur patekome. Taip, nebuvau aktyvi, Bet užtat dabar bandau atiduoti viską, ką galiu, valstybei ir jos žmonėms", - sakė D.Grybauskaitė.

Kartu prezidentė įvardijo ir sėkmingiausius, jos nuomone, Lietuvos žingsnius per ketvirtį amžiaus - įstojimą į Europos Sąjungą, prisijungimą prie NATO ir galutinius akcentus išsivaduojant iš energetinės priklausomybės. Šalies vadovė taip pat tikino besididžiuojanti „mūsų šalimi, mūsų žmonėmis ir sprendimais".

„Palyginus su kitomis šalimis, kurios prieš 25-eris metus buvo panašioje padėtyje, mes vis tiktia pažengėme labai toli, labai daug padarėme ir tikrai esame sėkmės valstybė. (...) Noriu tik pasidžiaugti - kokios problemos bebuvo, kiek krizių beturėjome, ar ekonominių, ar politinių, vis tik strateginiais klausimais sugebėjome susitarti, sugebėjome atlikti užduotis, kurias sau nusistatėme kaip valstybė. Atlikome viską, tapome visų tarptautinių organizacijų nariais, esame gerbiami ir pripažįstami. Todėl galiu tiktai džiaugtis ir manyti, kad visa kita yra tiktai smulkmenos", - pripažino D.Grybauskaitė.

„Tikrai džiaugiuosi visomis politinėmis kartomis per tuos 25-eris metus, kurios sugebėjo atvesti Lietuvą į tą tašką, kuriame esame dabar“, - pažymėjo šalies vadovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min