Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 8d. 10:01 , atnaujinta: 2016 kovo 8d. 12:07

Dalia Grybauskaitė skandalingus premjero žodžius nuleido tylomis

Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nekomentuoja Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko, premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimų esą ji žinojo, kad tyrimas dėl su Vijūnėlės dvaru susijusio Vyriausybės nutarimo bus nutrauktas, o Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbių telefonu su ministrais išklotinės bus paviešintos.

„Prezidentė nekomentuoja ministro pirmininko pasisakymų žiniasklaidoje ir tebelaukia principingo situacijos ir aplinkos ministro vaidmens galimai neskaidriuose procesuose įvertinimo“, – 15min antradienį ryte į klausimus atsakė Prezidentės Spaudos tarnyba.

Teisėsauga antradienį taip pat atsisakė komentuoti premjero teiginius, kad prezidentė iš anksto žinojo apie planus nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl kurortų zonų panaikinimo.

„Mes tikrai nekomentuojame premjero viešai išsakytų žodžių“, – BNS sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovas spaudai Ruslanas Golubovas.

Pasak Generalinės prokuratūros atstovės Elenos Martinonienės, „aukščiausiems šalies vadovams teikiamos informacijos turinys bei aprėptis nėra komentuojama“, todėl nei patvirtinti, nei paneigti premjero išsakytų žodžių prokuratūra negali.

15min teiravosi, ar prezidentė žinojo, kad byla dėl Vyriausybės nutarimo, susijusio su Vijūnėlės dvaru, bus nutraukta, o įrašai paviešinti ir ar apie tai buvo kalbėta su premjeru. Taip pat, ar prezidentė tikrai užsienio valstybių vadovams skleidė informaciją, kad Lietuvos vyriausybė yra korumpuota, kaip pirmadienio vakare aiškino premjeras. 

Užsienio reikalų ministerija 15min nurodė, kad jai tokie faktai nėra žinomi.

Paprastai užsienio valstybių vadovai informaciją apie šalių Vyriausybes gauna iš toje šalyje veikiančių savo valstybės ambasadų. 

Prezidentė žinojo anksčiau?

Premjeras A.Butkevičius pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje „Dėmesio centre“ pareiškė, kad prezidentė D.Grybauskaitė žinojo, kad  pokalbių stenogramos iš ikiteisminio tyrimo dėl kurortų zonų panaikinimo bus paviešintos.

Prezidentė nekomentuoja ministro pirmininko pasisakymų žiniasklaidoje ir tebelaukia principingo situacijos ir aplinkos ministro vaidmens galimai neskaidriuose procesuose įvertinimo.

„Džiaugiuosi, kad teisėsaugos institucijos gerai atliko šį tyrimą ir priėmė teisingą sprendimą. Kol dar buvo nebaigtas ikiteisminis tyrimas, man buvo pasakyta, kad jis greičiausiai bus nutrauktas ir pokalbių išklotinės bus paskelbtos viešai“, – pareiškė premjeras.

Perklaustas, ar planus paviešinti stenogramas jis sužinojo iš prezidentės, A.Butkevičius atsakė teigiamai. „Taip ji man pasakė“, – į klausimą, ar prezidentė žinojo, kad pokalbiai bus paviešinti dar prieš juos paskelbiant, atsakė premjeras.

Apkaltino juodinant Vyriausybę

Kartu Lietuvos televizijos laidoje „Dėmesio centre“ komentuodamas socialdemokratų praėjusios savaitės pareiškimą, kad prezidentė D.Grybauskaitė Vyriausybei daro spaudimą, A.Butkevičius tvirtino, kad „vos pradėjus dirbti prasidėjo blogos informacijos skleidimas apie šią Vyriausybę netgi už Lietuvos ribų“.

„Pirmas didžiulis smūgis man buvo, kai tapęs premjeru nuvykau pirmojo vizito į Latviją. Latvijos prezidentas man iškart sakė gavęs informacijos iš mūsų Prezidentūros, kad Vyriausybė yra korumpuota“, – kalbėjo premjeras.

Pasak A.Butkevičiaus, ta pati situacija pasikartojo ir kelionės į Estiją metu, o klausimų dėl korupcijos teko sulaukti ir viešint Vokietijoje, iš kanclerės Angelos Merkel.

„Kai Lietuvos delegacija nuvyko į Vokietiją su oficialiu vizitu ir susitiko su kanclere A.Merkel, susėdus pokalbio pirmas klausimas buvo, kaip Lietuvos Vyriausybei sekasi susitvarkyti su korupcija, su viešaisiais pirkimais. Visi delegacijos nariai net atsilošė iš nuostabos. Pasibaigus susitikimui aš kanclerės paklausiau, iš kur ji gavo informacijos apie neva korumpuotą Vyriausybę. Ji atsakė, kad ta informacija yra iš Lietuvos, iš Prezidentūros“, – laidoje „Dėmesio centre“ pasakojo Vyriausybės vadovas.

Teisėsauga praėjusią savaitę pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą, kuriame aiškinosi galimą neteisėtą poveikį rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo. Šį sprendimą Seimo Antikorupcijos komisija gavo kartu su Druskininkų mero Ričardo Malinausko pokalbių išklotinėmis.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min