Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė vidaus reikalų ministrui pareiškė priekaištų dėl vieno viceministro

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Tęsdama susitikimus su ministrais prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį priėmė vidaus reikalų ministrą, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovą Dailį Alfonsą Barakauską. Apsilankęs pas prezidentę D.Barakauskas išgirdo būsimų darbų sąrašą ir aptarė savo komandos galimybes dirbti toliau.

Nors anksčiau televizija „TV3” pranešė, kad prezidentės prašymu jai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktame susitepusių viceministrų sąraše yra du vidaus reikalų viceministrai – buvęs STT direktorius Žimantas Pacevičius ir Algimantas Juocevičius, tačiau trečiadienį prezidentė ministrui priekaištavo tik dėl „Tvarkos ir teisingumo“ partijos į viceministrus deleguoto A.Juocevičiaus.

D.Barakauskas tikino, kad į prezidentės kritiką atsižvelgs ir padarys viską, kad jo komanda būtų kompetentinga ir skaidri.

Pirmiausia turi būti užtikrintas skaidrumas. Antras dalykas yra kompetencija. Tai bus užtikrinta, – žadėjo D.Barakauskas.

„Pirmiausia turi būti užtikrintas skaidrumas. Antras dalykas yra kompetencija. Tai bus užtikrinta“, – pažadėjo ministras.

Jis tikino atliksiantis pateiktos informacijos analizę ir priimsiantis sprendimus. Tiesa, kaip ministras analizuos pateiktą informaciją, liko neaišku. Jis tvirtino, kad tarnybinio tyrimo dėl viceministro nepradės.

Nurodė, ką padaryti

Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė žurnalistams sakė, kad prezidentė išreiškė ministrui palaikymą, nes supranta, kad daugelis jam priskiriamų spręsti klausimų priklauso ne nuo vieno žmogaus iniciatyvos, o nuo visos Vyriausybės prioritetų.

Ji vardijo, kad svarbiausi ministro laukiantys darbai yra viešojo saugumo užtikrinimas, vadovų rotacija, valstybės tarnybos reforma ir kibernetinis saugumas.

„Prezidentė pabrėžia, kad Lietuvos žmonės turi jaustis visapusiškai saugūs ir Vidaus reikalų ministerija turi visapusiškai užtikrinti civilinę saugą, atsakingai ruoštis krizinių situacijų valdymui ir baigti kurti bendrosios pagalbos sistemą. Žmonėms pagalba turi būti suteikta operatyviai ir laiku“, – sakė R.Svetikaitė.

Be to, ji pabrėžė, kad prezidentė nepateisina to, kad Kibernetinio saugumo įstatymas buvo rengtas visus metus. „Daugiau delsti negalima. Tai turi tapti visos Vyriausybės prioritetu“, – kalbėjo patarėja.

Neleis formuotis nomenklatūrai

Dar daugiau pastabų ministras išgirdo dėl valstybės tarnybos reformos. Pasak R.Svetikaitės, prezidentė ministrą įpareigojo iš esmės peržiūrėti Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo, pasak jos, siūloma sukurti naują nomenklatūrą valstybės tarnyboje.

Pasiūlymai suformuoti aukštesniųjų vadovų grupę, į kurią bus patenkama be konkurso, ir tik su politiniu Vyriausybės palaiminimu, neatitinka skaidrumo reikalavimų, – nurodė R.Svetikaitė.

„Pasiūlymai suformuoti aukštesniųjų vadovų grupę, į kurią bus patenkama be konkurso, ir tik su politiniu Vyriausybės palaiminimu, neatitinka skaidrumo reikalavimų“, – sakė R.Svetikaitė.

D.Barakauskas patikino klausysiantis prezidentės ir pažadėjo, kad toks Valstybės tarnybos įstatymas, koks yra parengtas, nebus teikiamas.

„Bus viskas padaryta skaidriai, kad būtų visada įmanoma priimti naujus žmones, kurie turi kompetenciją ir kvalifikaciją. Taip pat, kad būtų užtikrintas skaidrumas ir konkursuose, kaip dabar yra padaryta su pirminiu priėmimu, kai atranka vyksta Valstybės tarnybos departamente, kad neliktų to, kas vadinama telefonine teise“, – sakė ministras.

Liepė atsikratyti A.Gavėnu

Taip pat prezidentės patarėja sakė, kad prezidentė tikisi, kad konkursuose renkant šešių Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų naujus vadovus bus užtikrinama rotacija, mat penkių iš jų vadovai dirba jau ilgiau nei 10 metų, o Migracijos departamentui Almantas Gavėnas vadovauja net nuo 1999 m. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Almantas Gavėnas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Almantas Gavėnas

Ministras D.Barakauskas tikino atsižvelgsiantis į visas D.Grybauskaitės pastabas. Jis tikino pasisakantis už rotaciją ir skaidrius konkursus. Tai, kad rotacija pasiteisina, ministro teigimu, įrodo pokyčiai policijoje.

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ministrai turėtų susitepusių viceministrų atsikratyti iki jos inauguracijos antrai kadencijai. Prezidentė leido suprasti, kad viceministrų neatleidę ministrai gali patys netekti pareigų.

„Čia yra absoliučiai geranoriškas mano prašymas ir rekomendacija Vyriausybei, jos nariams bei valdančiajai daugumai: „Apsivalykite ir nerizikuokite žmonių pasitikėjimu“. O jei bus daroma kitaip, tai tą ir noriu pasakyti: „Linkiu asmeninės sėkmės“, – antradienį teigė D.Grybauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min