Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: Švėkšnoje baliuose dalyvavo ir įstaigos vadovybė, ir politikai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankosi Vaiko raidos centre
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Švėkšnos specialaus ugdymo centro vaikai privalo būti iškraustyti, nes tokia įstaiga Lietuvoje negali egzistuoti. Ypač turint galvoje duomenis, kad kartu su įstaigos vadovybe ten puotavę yra ir politikai. Kokie politkai ir ar tai kaip nors susiję su dabar vykdomu ikiteisminiu tyrimu dėl nepilnamečių prostitucijos, prezidentė nepatikslino.

Skandalas dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro kilo prieš kelias savaites, kai paaiškėjo, kad vienos auklėtinės vertė kitas už pinigus tenkinti atvažiuojančių vyrų seksualinius įgeidžius. Įstaigos vadovybė gynėsi negalinti proceso suvaldyti, prokurorai irgi išeičių nesiūlė.

Anot D.Grybauskaitės, reikalai pajudėjo tik jai įsikišus, neva tik tada bent jau buvo iškraustyti į saugią vietą vaikai, kurie čia tiesiogiai nuskriausti ir dalyvavo ikiteisminiame procese, bet buvo iki šiol priversti tame pačiame centre gyventi.

„Manau, kad turime sekti tarptautine praktika, kad tokiuose centruose neturi būti didelės koncentracijos vaikų, ypač probleminiuose centruose. Turėtų būti iki 10 vaikų. Lietuva turi siekti tos kokybės. Su Švėkšna yra labai konkretus atvejis, reikia vaikus iš ten iškraustyti, tokia įstaiga negali egzistuoti Lietuvoje“, – aiškino prezidentė.

Ji taip pat užsiminė turinti duomenų, kad šioje įstaigoje susipina įvairūs interesai: „Yra duomenų, kad ir politikai dalyvavo baliuose su ikrais su tos mokyklos vadovybe. Ten negražių dalykų buvo jau seniai, jie buvo dangstomi ir taip negražiai dabar iškilo.“

Bylą tiriantys pareigūnai šiuo metu negali atsakyti, kokių sąsajų su Švėkšnos specialiojo ugdymo centro veikla turi vietos politikai. Tyrimą kuruojančio prokuroro Ruslano Ušinsko svarstymu, politikai jų taikiniu taptų nebent tada, jei paaiškėtų, kad ir jie naudojosi ugdymo įstaigos auklėtinių paslaugomis

„Mums žinoma keliolika vyrų, kurie, galimai, naudojosi paauglių paslaugomis. Kol kas iš jų nė vienas nėra sulaikytas. Kokia jų socialinė padėtis ar užimamos pareigos, pasakyti negaliu. Tačiau duomenų, kad tarp jų būtų politikų, nėra“, – pasakojo Klaipėdos apygardos prokuroras R.Ušinskas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min