TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar viena Rusijos penktosios kolonos atmaina Baltijos šalyse – „Russkij internacional“

„Russkij internacional“ iškaba
Youtube.com stopkadras / „Russkij internacional“ iškaba
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos specialiosios tarnybos jau atkreipė dėmesį į neseniai įkurtą prorusišką organizaciją „Russkij internacional“. Ji turėtų kelti nerimą ir Lietuvai, nes šių Kryme „savigynos“ būrius formavusių aktyvistų mostai – platūs. Organizacijos įkūrėjai kalba, kad Baltijos šalyse rusai yra engiami, todėl jie yra pasirengę stoti jų ginti.

„Manau, kad ši organizacija sukurta taip, kad turėtų labai tvirtą politinį palaikymą, o visi žmonės, kurie jai dirba, yra labai aktyviai palaikomi Rusijos specialiųjų tarnybų“, – pirmadienį apie "Russkij internacional" kalbėjo Latvijos saugumo policijos viršininko pavaduotojas Juris Leitietis.

Jis pažadėjo, kad Latvijos specialiosios tarnybos atidžiai stebės jos veiklą. Organizacija veikia kiek daugiau nei mėnesį, per šį laiką spėjo įkurti štabą Sevastopolyje.

Įkūrė spalvingos asmenybės

Apie „Russkij internacional“ įkūrimą vasario 19-ąją surengtoje spaudos konferencijoje pranešė nacionalistinės partijos „Rodina“ („Tėvynė“) lyderis Aleksejus Žuravliovas.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Latvijos Antifašistinio fronto lyderis Sergejus Malachovskis, prieš kelis metus neįleistas į Estiją kaip keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui.

Jis, kartu su Maskvos statytiniu Kryme Sergejumi Aksionovu kūrė garsiuosius ginkluotos „savigynos“ būrius, kurie suvaidino svarbų vaidmenį Rusijos agresijos metu. Vėliau prie šių būrių prisidėjo ir „Russkij internacional“ nariai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Latvijos Antifašistinio fronto lyderis Sergejus Malachovskis, prieš kelis metus neįleistas į Estiją kaip keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui.

Į ją atvyko Estijos Patriotinių technologijų instituto vadovas Dmitrijus Linteris. Šis žmogus 2008 metais buvo teisiamas dėl riaušių, kilusių iš Talino išvežus paminklą sovietiniam kariui, organizavimo. 2010 metais jis buvo atvykęs į Lietuvą palaikyti „frontininko“ Algirdo Paleckio.

Spaudos konferencijoje dalyvavo prorusiškų organizacijų atstovai: Baltarusijos visuomeninės organizacijos „Rus“ atstovas Sergejus Luščas, Ukrainos „Rusijos tautiečių“ koordinacinės tarybos pirmininkas Valerijus Černovas,  partijos „Rusijos vienybė“ Kryme atstovas Andrejus Kozenko ir Kazachstano slavų judėjimo „Lad“ atstovas Maksimas Kramarenka.

Youtube.com stopkadras/Aleksejus Žuravliovas
Youtube.com stopkadras/Aleksejus Žuravliovas

Ilgisi Sovietų Sąjungos imperijos

Pasak portalo russkiyjmir.ru, organizacijos įkūrėjai pareiškė, kad „Russkij internacional“ mėgins atkurti buvusių Sovietų Sąjungos kultūrinę ir ekonominę vienybę, gins rusus ir rusiškai kalbančius piliečius ir teisę į rusiškas mokyklas, gins Baltijos šalyse gyvenančių rusų teises. Be to, organizacija „kovos su bet kokiomis neofašizmo, rusofobijos ir sociokultūrinio genocido apraiškomis“.

Buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse liko milijonai mūsų tautiečių, ir toli gražu ne visur jie gyvena taip, kaip jie gyveno Sovietų Sąjungoje, – aiškino A.Žuravliovas.

„Rusų tauta – padalinta tauta, ji turi teisę į susijungimą ir į „Rusišką internacionalą“ – galimybę sujungti mūsų tautiečius, mūsų piliečius, tuos, kurie širdyje jaučiasi rusais, o ne tik yra šios tautybės. Buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse liko milijonai mūsų tautiečių, ir toli gražu ne visur jie gyvena taip, kaip jie gyveno Sovietų Sąjungoje“, – pareiškė A.Žuravliovas.

Jis pridūrė, kad šiuo metu ne tik Ukrainoje, Moldovoje ir Baltijos šalyse bandoma engti rusus, bet ir Kirgizijoje bei Uzbekijoje.

„Mus kritikuoja už imperines pažiūras. Taip, mūsų pažiūros imperinės, tačiau tai ne noras ką nors pavergti, mes norime sudaryti sąlygas visiems gyventi geriau nei dabar. Kad nebūtų jokių maidanų, kad nebūtų istorijos peržiūrėjimo. Todėl „Russkij internacional“ bus vienas iš kovos prieš rusišką civilizaciją, įrankių“, – pridūrė jis.

Žada rengti piketus, bet tai – tik laikinas metodas

A.Žuravliovas pridūrė, kad kol rusai neturės galimybių patekti į valdžią Baltijos šalyse, visi šie įtakos metodai gali būti tik laikini.

A.Žuravliovas atvirai pareiškė, kad organizacija padės rusiškai kalbantiems žmonėms kitose šalyse rengti masines riaušes.

Jis pridūrė, kad kol rusai neturės galimybių patekti į valdžią Baltijos šalyse, visi šie įtakos metodai gali būti tik laikini.

M.Kramarenka pabrėžė, kad šiuo metu šalyse, priklausiusiose Sovietų Sąjungai, sustiprėjo antirusiškos tendencijos ir tai „tiesiogiai susiję su Rusijos pozicijų sustiprėjimu tarptautinėje arenoje“.

Prie Latvijos ambasados Maskvoje ragino neerzinti rusų

Mes matome prie ko priveda tokie žaidimai Ukrainoje – „banderininkai“ nužudė dešimtis žmonių. Štai prie ko priveda istorijos revizija. Neerzinkite rusų!, – aiškino A.Žuravliovas.

Portalas russkie.org citavo S.Malachovskį, kuris spaudos konferencijoje pasakojo, kad Latvijoje siaučia neonaciai: „Vėl pas mus bus SS (sukarinta nacistinės Vokietijos organizacija – aut.) legiono veteranų maršas, vėl bus sulaikomi antifašistai. Taip buvo ir man. Policija mano dokumentus tikrino lygiai tiek, kiek SS veteranai užtruko padėti gėlių prie paminklo ir sudainuoti savo fašistines daineles. Per eitynes neonaciai muša antifašistus, todėl organizacijos „Russkij internacional“ įkūrimas yra gyvybiškai būtinas“.

Po konferencijos judėjimo organizatoriai sudalyvavo pikete prie Latvijos ambasados, prieštaraudami okupacijos neigimo kriminalizavimui.

A.Žuravliovas pareiškė, kad istorijos peržiūrėjimas prives prie fašizmo: „Juk dabar Latvija plėtoja nacistinę estetiką knygose, atvirutėse, televizijos laidose. Rygos gatvėmis marširuoja nepribaigti Latvijos SS divizijos veteranai. O mes matome prie ko priveda tokie žaidimai Ukrainoje – „banderininkai“ nužudė dešimtis žmonių. Štai prie ko priveda istorijos revizija. Neerzinkite rusų!“.

Piketo metu S.Malachovskis parodė savo pasą, ant kurio parašyta, kad jis nėra Latvijos pilietis. Portalas russkie.org pareiškė, kad tai yra dar vienas pavyzdys, kaip Latvijoje žmonės dalijami į savus ir svetimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min