Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 7d. 13:09 , Atnaujinta: 2017 lapkričio 7d. 17:02

Vilniaus taryba atleido Almą Vaitkunskienę, bet rezultatai greičiausiai bus apskųsti teismui

 Alma Vaitkunskienė ir Remigijus Šimašius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Alma Vaitkunskienė ir Remigijus Šimašius
Vilniaus taryba pagaliau apsisprendė – balsų dauguma nuspręsta atleisti Almą Vaitkunskienę iš savivaldybės administracijos direktorės pareigų. Už tokį sprendimą balsavo 25 tarybos nariai, prieš buvo 21, 2 biuleteniai buvo sugadinti. Tačiau aiškėja, kad balsavime būta pažeidimų, todėl tarybai siūlyta rezultatų netvirtinti. O A.Vaitkunskienė pareiškė norinti pasitraukti pati. Vis dėlto rezultatai patvirtinti, nors tai gresia teismais.

Pirmasis A.Vaitkunskienės atleidimas baigėsi mero Remigijaus Šimašiaus fiasko, nes vieno balso persvara spalio 25-osios balsavime direktorė liko eiti savo pareigas. Šįkart, atrodo, pasiruošta rimčiau. Nors jau ir pati direktorė nebebuvo tokia tikra dėl ilgalaikių savo perspektyvų šiose pareigose, posėdyje ji sakė pasitrauksianti, kai bus parengtas kitų metų miesto biudžetas.

Tokie pažeidimai, kai tarybos nariai nesilaiko taisyklių ir viešina savo balsavimo rezultatus, – teigė L.Stoškus.

Tačiau dar nėra aišku, ar tai pabaiga – tarybai pasiūlyta rezultatų netvirtinti. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas Liutauras Stoškus sakė, kad komisija fiksavo pažeidimus, nes dalis tarybos narių nesilaikė slapto balsavimo taisyklių, todėl slaptas balsavimas buvo vienu metu sustabdytas, konsultuotasi su Teisės departamento direktoriumi.

„Tokie pažeidimai, kai tarybos nariai nesilaiko taisyklių ir viešina savo balsavimo rezultatus. Todėl komisijai teko apsispręsti, kaip ji vertina tokius dalykus. Komisija tai svarstė prieš skaičiavimą ir konstatavo, kad nebuvo užtikrintos slapto balsavimo sąlygos. Komisija siūlo rezultatų netvirtinti“, – teigė L.Stoškus. Jo teigimu, slapto balsavimo taisykles pažeidė 9 tarybos nariai. Tai, anot L.Stoškaus, gali turėti teisinių pasekmių.

Vilniaus savivaldybės Teisės departamento direktorius Edvardas Varoneckas teigė, kad komisija neturėjo teisės nutraukti balsavimo, o balsavimo rezultatus patvirtinti arba ne turi taryba.

„Yra tikimybė, kad atsirastų subjektų, kurie skųstų rezultatų tvirtinimą teismui. Tada teismas tai nagrinėtų ir spręstų. Teismas svarstytų visas aplinkybes, ar tai galėjo daryti įtakos balsavimo rezultatams“, – sakė E.Varoneckas.

Vyriausybės atstovė Vilda Vaičiūnienė pareiškė, kad rezultatai gali pripažinti neigiami, nes jeigu nebuvo užtikrintos sąlygos slaptai balsuoti, tai galbūt netikslūs ir rezultatai. Ji patvirtino greičiausia pati skųsianti šio balsavimo rezultatus.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Alma Vaitkunskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Alma Vaitkunskienė

Paskutinį žodį tarė A.Vaitkunskienė – ji pasakė, kad dėl ramybės ir darbo miesto labui, ji atsistatydina. Tačiau toks jos pareiškimas iš esmės neturi teisinės galios, ji turėjo apie savo sprendimą pranešti likus bent 24 valandoms iki posėdžio.

Meras teigė teisminio proceso nebijąs. „Dėl balsavimo procedūros aš galiu asmeniškai pasakyti tik vieną dalyką: kadangi buvo leidžiama po vieną tarybos narį, Žilvinas Šilgalis lindo ir bandė žiūrėti, už ką yra balsuojama. Aš nežinau, gal jis bandė žiūrėti, kaip lankstomi biuleteniai, bet man tai pasirodė neetiška, tokios įtampos akivaizdoje ir buvo tokių pasisvaidymų“, – sakė R.Šimašius.

Dėkojo ir žadėjo trauktis

Šiame posėdyje administracijos direktorei prieš balsavimą buvo leista pasisakyti. Į tribūną atėjusi A.Vaitkunskienė pirmiausia dėkojo tarybos nariams, kurie ją palaikė spalio 25 dienos tarybos posėdyje.

„Negalėjau pasinaudoti tuo balsavimu kaip vieno vakaro pergale, nors kai kas sakė, kad gal turėjau išeiti iškelta galva. Tai prieštarautų ir mano vidinei nuostatai, kuri yra tokia – dirbti šį darbą gerai, ir jūsų valiai. (…) Visą šį laikotarpį po balsavimo sąžiningai vykdžiau savo pareigas, nors buvo sunku, bet stengiausi konstruktyviai dirbti su meru“, – kalbėjo A.Vaitkunskienė.

Ji taip pat teigė suprantanti, kad dokumentas su tarybos narių parašais dėl jos atleidimo yra parengtas mero iniciatyva ir yra politinis.

A.Vaitkunskienė sakė pasitrauksianti – kai bus parengtas kitų metų miesto biudžetas.

Kalbėdama apie savo pasiekimus A.Vaitkunskienė rėmėsi Laisvosios rinkos instituto parengtu savivaldybių indeksu, pagal kurį Vilniaus savivaldybė įvertinta išties gerai.

Kalbėdama direktorė taip pat paminėjo „Vilniaus vandenų“ pastato pardavimą Dominikonų g. Ji kalbėjo ir apie tai, kad nepritarė siūlymui naujus autobusus „Vilniaus viešajam transportui“ įsigyti veiklos nuomos būdu, o ne lizingo. „Man kėlė nerimą nutylėjimai, kai kreipdavausi, kad ir dėl „Vilniaus vandenų“, siūliau susitikti su bendrovės vadovais, pasikalbėti“, – kalbėjo A.Vaitkunskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./A.Vaitkunskienė vėl pademonstravo mero žinutę.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./A.Vaitkunskienė vėl pademonstravo mero žinutę.

Ji taip pat pareiškė pasitrauksianti pati – kai bus parengtas kitų metų miesto biudžetas, nes, kaip teigė, jaučianti atsakomybę dėl to.

Rinkimų komisijos darbas strigo

Tiesa, jau pasiruošimas balsavimui užstrigo – kadangi atleisti direktorę galima tik slaptu balsavimu, susirinkusi balsavimo komisija (kurioje – po vieną visų tarybos frakcijos atstovą), 15min duomenimis, nesugebėjo išsirinkti pirmininko. Pusė komisijos narių iš aštuonių palaikė konservatorių Vidą Urbonavičių, kiti – „lenkų“ atstovą Zbignevą Macijevskį.

Po pakartotinio komisijos susirinkimo komisijos pirmininku išrinktas „Lietuvos sąrašo“ atstovas Liutauras Stoškus, o balsuojama bus biuletenius dedant į vokus. Tačiau šio dalyko tarybos nariai nepatvirtino, prieš tai aršiai susiginčiję. R.Šimašius Artūrui Zuokui net pagrasino apsauga.

Meras prieš posėdį telkė jėgas, kas palaiko jį ir jo siūlymą dėl A.Vaitkunskienės. Dokumentą, siūlantį atleisti A. Vaitkunskienę, pasirašė 28 tarybos nariai iš naujai suburtos valdančiosios daugumos: Liberalų sąjūdžio, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS), socialdemokratų bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų atstovai, taip pat jokiai frakcijai nepriklausantis tarybos narys Markas Adamas Haroldas.

„Šiuo metu susidariusi situacija parodo, kad dažnai stringa administracijos darbas, nepakankamas darbo koordinavimas ir nesilaikymas užduočių terminų bei neefektyvus personalo valdymas, t.y. savivaldybės administracijoje dažnėjančios konfliktų situacijos ir vis labiau blogėjantis mikroklimatas tarp darbuotojų. Šie veiksniai daro blogą įtaką sprendimų priėmimui visuose savivaldybės lygmenyse bei neigiamai atsiliepia Vilniaus miesto gyventojų problemų sprendimui ir teikiamų paslaugų kokybei“, – rašoma tarybos narių pareiškime.

Priekaištavo dėl prastos vadybos

R.Šimašius, nurodydamas, kodėl A.Vaitkunskienė turėtų pasitraukti, priekaištavo jai dėl prastos vadybos, destruktyvaus požiūrio į komandinį darbą ir personalo valdymą, direktorė taip pat kaltinama modernių ir pažangių sprendimų stabdymu bei nesuvokimu, „perteklinių biurokratinių darinių“ formavimu savivaldybėje.

A.Vaitkunskienė prieš savaitę 15min sakė pati iš pareigų trauktis neketinanti, tačiau esą jos darbo sąlygos šiuo metu itin sunkios.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Alma Vaitkunskienė ir Remigijus Šimašius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Alma Vaitkunskienė ir Remigijus Šimašius

„Spalio 11 dieną skubotai atleistas mano pavaduotojas Arvydas Darulis, kuris niekada neturėjo jokių nuobaudų ir jokių esminių priekaištų dėl jo vykdomų pareigų, manęs apie tai net neklausta.

Spalio 25 d. atleista iš darbo Vylūnė Urbonienė, mano kita pavaduotoja, apie tai mano nuomonės net neklausus. Šią savaitę aš dirbu neturėdama dviejų pavaduotojų, turiu milžinišką krūvį, papildomai gaunu per dokumentų valdymo sistemą mero pavedimus su labai trumpais terminais. Bet turėdama dalies tarybos narių ir darbuotojų aiškiai išreikštą palaikymą, aš tiesiog stengiuos viską padaryti laiku. Bet sąlygos man dirbti sudarytos, manau, specialiai, labai sudėtingos“, – 15min sakė direktorė.

Vietoj A.Vaitkunskienės į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlomas dabartinis mero patarėjas Povilas Poderskis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min