Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 23d. 09:04

Darbo biržoje darbo „ieško“ ne tik bedarbiai

Siuvėjo ieškojusi viena Kauno įmonė susidūrė su netikėtomis kliūtimis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Siuvėjo ieškojusi viena Kauno įmonė susidūrė su netikėtomis kliūtimis.

Ar lengva susirasti darbuotoją, naršant Lietuvos darbo biržos duomenų bazę? Vienos Kaune veikiančios įmonės vadovai drąsiai tvirtina: ne. Ieškodami tinkamo kandidato bendrovės atstovai apstulbo: iš darbo biržos duomenų bazėje gyvenimo aprašymus paskelbusių bedarbių didžioji dalis jau turėjo darbus ir naujų neieškojo.

„Įmonėje atsiradus laisvai darbo vietai, ieškojome naujo darbuotojo. Kai internete esančiuose darbo skelbimuose neradome tinkamų kandidatų, nutarėme pasinaudoti darbo biržos duomenų baze. Ieškojome siuvėjo labai nesudėtingoms operacijoms (specifinių žinių nereikėjo), siūlėme puikias darbo sąlygas ir atlyginimą. Tačiau paskambinusi siuvėjams, pasiskelbusiems darbo biržos duomenų bazėje, supratau, kad maždaug 80 proc. jų jau turi darbą ir naujo neieško. Nors duomenų bazėje aiškiai buvo nurodyta, kad šie žmonės ieško darbo“, – pasakojo bendrovės „EkoFiltras“ direktoriaus pavaduotoja Asta Zigmantienė.

Pašnekovė bandė išsiaiškinti, ar nesuklydo pati – galbūt neteisingai naudojosi darbo biržos duomenų baze, todėl paieškos rezultatai buvo netinkami. Tačiau aiškaus atsakymo iš darbo biržos atstovų nesulaukė: Lietuvos darbo biržoje jai buvo nurodyta kreiptis į teritorinį padalinį. O Kauno darbo biržoje neatsirado žmogaus, kompetentingo ką nors paaiškinti.

Sistemos dvi – uždara ir atvira

„15min“ susisiekus su darbo birža paaiškėjo, kad egzistuoja ne viena, bet dvi darbo ieškančių asmenų duomenų bazės. Viena, kuria, anot darbo biržos darbuotojų, greičiausiai ir naudojosi „EkoFiltras“ atstovė, yra laisvai pasiekiama visiems – tiek darbdaviams, tiek ir darbo ieškantiems asmenims.

„Šioje sistemoje užpildytų gyvenimo aprašymų turinio darbo birža nekontroliuoja. Todėl nurodęs, kad šiuo metu ieško darbo, žmogus gali jau seniai nebūti bedarbis. Gyvenimo aprašymus jie patys savo nuožiūra atnaujina, išima ir vėl įdeda“, – pasakojo Kauno darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Balnanosienė.

Laisvas darbo vietas siūlantys darbdaviai turi ir kitą galimybę: apie tai, kad ieško darbuotojo, jie gali pranešti darbo biržos darbuotojams, kurie į vidinę sistemą įves duomenis apie laisvą darbo vietą. Potencialiam darbdaviui bus pasiūlyti kandidatai, taip pat esantys šioje sistemoje. Kadangi ši sistema uždara, ją atnaujinti, keisti ir tvarkyti gali tik darbo biržos darbuotojai, darbdaviams bus pasiūlyti tik oficialiai registruoti bedarbiai, atitinkantys darbo vietai keliamus reikalavimus.

„Tokiu atveju tikrai nebus taip, kad siūlysime darbą jau turintį žmogų“, – tikino I.Balnanosienė.

Verslininkai įsitikinę, kad apie tai darbo birža turėtų aiškiau nurodyti. Informacija apie abi darbuotojų paieškos sistemas galėtų būti nurodyta darbo biržos interneto puslapyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min