Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daržovių ir vaisių prekeiviams atseikėjo baudų ir įspėjimų

Šiuo metu nuolat tikrinamos vaisiai ir daržovės, kuriais prekiaujama lauke.
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Šiuo metu nuolat tikrinami vaisiai ir daržovės, kuriais prekiaujama lauke.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos gatvėse ir turgavietėse daržovėmis bei vaisiais prekiaujančius žmones pradėjo nuolat tikrinti inspektoriai. Vasarą iš užsienio įvežama daugiau šių produktų, todėl visą birželį prekiautojai sulauks panašių vizitų.

Pirmieji rezultatai nėra džiuginantys – nustatyta daug pažeidimų, o prekiautojams skirtos baudos.

„Šiemet labai padaugėjo prekiaujančių gatvėse. Fiziniai asmenys dirba turėdami verslo liudijimus, tačiau jie vis tiek privalo turėti pažymėjimus ir prekiauti legaliai“, – „15min“ sakė Klaipėdos miesto Maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Jūratė Mačiulienė. 

Šios tarnybos atstovai kartu su Mokesčių inspekcijos specialistais nuo praėjusios savaitės tikrina įvežtiniais vaisiais bei daržovėmis prekiaujančius žmones. Tikrintojų teigimu, dažnai prekiaujama produktais neturint jų įsigijimo dokumentų. Pavyzdžiui, patikrinus pusantro tūkstančio kilogramų vaisių ir daržovių, paaiškėjo, kad maždaug pusė jų buvo pardavinėjami be įsigijimo dokumentų.

Taip pat rasta ir ženklinimo pažeidimų „Prekeiviai persipila vaisius ir daržoves į savo tarą ir neišsaugo originalių pakuočių. O jei jie dar ir dokumentų nepateikia, lieka neaišku, iš kurios šalies produkcija atvežta, ji gali būti nesaugi“, – aiškino J.Mačiulienė.

Prekeiviai persipila vaisius ir daržoves į savo tarą ir neišsaugo originalių pakuočių. O jei jie dar ir dokumentų nepateikia, lieka neaišku, iš kurios šalies produkcija atvežta, ji gali būti nesaugi.

Tarnybos duomenimis, uostamiestyje yra daugiau nei šimtas lauke veikiančių įvežtinių vaisių bei daržovių prekybos taškų. Pernai jų buvo beveik perpus mažiau. Inspektoriai jau nubaudė daugiau nei dešimt prekiautojų, paprastai vietoje skiriama 100 Lt bauda.

Baudų sulaukė ir braškių pardavėjai

Visoje šalyje turgavietėse jau buvo tikrinama prekyba braškėmis. Birželio pirmąją savaitę patikrinta daugiau nei 4 tūkst. kilogramų braškių. Daugiausia pažeidimų buvo nustatyta Klaipėdos, Vilniaus, Kauno miestų turgavietėse.

Pagrindiniai pažeidimai – braškės parduodamos be jų įsigijimą patvirtinančių dokumentų, prekiaujama visai nepaženklintomis arba klaidingai paženklintomis uogomis. Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai už teisės aktų reikalavimų nesilaikymą braškių prekeiviams skyrė 22 baudas, kurios sudaro bendrą beveik 2 tūkst. litų sumą ir 6 įspėjimus, apie toną braškių uždraudė realizuoti.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min