Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 12:11 , Atnaujinta: 2021 rugpjūčio 2d. 12:24

Daugėja skrydžių iš Irako į Minską: lėktuvai kils iš keturių miestų

Kelionės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kelionės
Neslūgstant neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykstančių migrantų srautui, Irako oro linijos toliau didina skrydžių į Minską skaičių. Nuo šiol, kaip skelbiama, skristi bus galima ne tik iš Bagdado, bet ir iš Erbilio, Suleimanijos bei Basros.

Apie tai paskelbta Minsko tarptautinio oro uosto tinklalapyje, pranešė tinklalapis the-village.me.

Pavyzdžiui, jau pirmadienį Minske 14.50 val. vietos laiku laukiama lėktuvo iš Suleimanijos.

Visus skrydžius vykdys nacionalinės oro linijos „Iraqi Airways“.

tinklalapyje taip pat nurodyta, kad į Minską galima skristi iš Bagdado, Basros ir Erbilio. Įdomu, kad vieninteliam reisui Suleimanija–Minskas bilietai čia kol kas neparduodami.

1,5 mln. gyventojų turintis Erbilis yra Irako šiaurės rytuose esančio Kurdistano regiono sostinė. Suleimanija (740 tūkst. gyventojų) yra šio regiono pietinėje dalyje.

Ekrano nuotr. iš maps.google.com/Skelbiama, kad nuo šiol skrydžiai į Minską vyks iš keturių Irako miestų
Ekrano nuotr. iš maps.google.com/Skelbiama, kad nuo šiol skrydžiai į Minską vyks iš keturių Irako miestų

Basra (1,327 mln. gyventojų) įsikūrusi pačiuose Irako pietuose, tarp Kuveito ir Irano.

Siūlo dar vieną susitikimą su Irako valdžia

Daugėjant skrydžių iš Irako į Minską būtina dar kartą susitikti su Irako vyriausybe, sako pasienyje apsilankiusi Europos Komisijos (EK) narė Ylva Johansson.

„Mes turime skubiai reaguoti ir kaip įmanoma greičiau susitikti su Irako vyriausybe bei šios šalies pareigūnais galimybėms sumažinti skrydžių apimtis aptarti“, – Medininkuose žurnalistams sakė Lietuvoje viešinti eurokomisarė.

Ji teigė, kad planai vykdyti skrydžius į Minską iš dar trijų Irako miestų – Basros, Arbilio ir Suleimanijos – yra liūdinantys.

Kalbėdama apie galimus Europos Sąjungos (ES) svertus, derantis su Iraku, eurokomisarė pakartojo, jog ji jau anksčiau yra pasiūliusi naujų priemonių, susijusių su vizų išdavimu trečiųjų šalių piliečiams, jei konkrečios valstybės nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų, sprendžiant migracijos klausimus.

Y.Johansson pridūrė, kad šis sprendimas dabar yra ES Tarybos rankose.

Paklausta apie daugiau galimų sankcijų Irakui, ji sakė, kad dėl to turi pasitarti su ES vyriausiuoju užsienio reikalų įgaliotiniu Josepu Borelliu.

Neseniai įspėjo, kad skrydžių daugės

Prieš mažiau nei dvi savaites Irako oro linijos, iki šiol į Minską skraidinusios tik iš Bagdado, pranešė didinančios reisų šia kryptimi skaičių.

Ekrano nuotr. iš airport.by/Pirmas skrydis iš Suleimanijos vyksta jau pirmadienį
Ekrano nuotr. iš airport.by/Pirmas skrydis iš Suleimanijos vyksta jau pirmadienį

Įrašas arabų kalba „Iraqi Airways“ feisbuko paskyroje skelbė, kad, atsižvelgus į išaugusią paklausą, nuo rugpjūčio 1 dienos daugės tiesioginių skrydžių iš Bagdado į Minską.

„Transporto ministro kapitono Nassero Husseino Al-Shibli nurodymu ir dėl padaugėjusių rezervacijų užklausų šiame sektoriuje kompanija nusprendė padvigubinti skrydžių iki keturių per savaitę“, – įraše buvo cituojamas oro linijų vadovas kapitonas Kifah Hassanas.

Buvo teigiama, kad skrydžiai vyks antradienį, trečiadienį, penktadienį ir sekmadienį. Taip pat buvo pabrėžta konkurencinga bilietų kaina.

Neabejojama, kad šiais skrydžiais iš Bagdado į Minską atvyksta nemaža dalis migrantų, per Baltarusiją nelegaliai kertančių Lietuvos valstybės sieną.

Rekordinis atvykėlių skaičius

Irako planus dvigubinti skrydžių skaičių užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis įvertino kaip prastą tendenciją.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Neatmetu galimybės, kad informuosime Irako pusę apie rimtą susirūpinimą, jog nebuvo iš esmės išgirstas mūsų pradinis pageidavimas, na, kad rimtai būtų žiūrimą į šitą situaciją. (...) Prasta tendencija, reikia pripažinti“, – tuomet sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kartu jis paragino sulaukti šios šalies atstovų delegacijos, nes tai yra „raktinis žingsnis krizės sprendime“.

„Jei atvyktų, kaip yra pažadėję, tai leistų pradėti atpažinimo procesą žmonių, kurie yra Lietuvoje. Iš esmės tokiu būdu būtų žengti pirmi žingsniai į grąžinimą“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Irako delegacija, vadovaujama užsienio reikalų ministerijos Europos departamento direktoriaus, ambasadoriaus Abdulo Kareemu Toma Mehdi Kaabu, į Lietuvą atvyko praėjusią savaitę.

Anot G.Landsbergio, Irako pareigūnai jau padėjo nustatyti dalies migrantų tapatybes.

Kiek anksčiau jis lankėsi Bagdade, o pranešus apie didinamą skrydžių skaičių telefonu kalbėjosi su Irako užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu.

Lietuvos diplomatijos vadovas kolegą dar sykį primygtinai paragino spręsti oro susisiekimo kanalo nelegaliai migracijai tarp Bagdado ir Minsko problemą.

Tačiau panašu, kad pokalbiai su irakiečiais norimo rezultato neatnešė. Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą sulaikytas didžiausias iki šiol migrantų skaičius – 287 žmonės.

Dominuoja irakiečiai

G.Landsbergio teigimu, skrydžiai į Minską, sudarant viltį patekti į Europos Sąjungą (ES), yra nukreipti prieš pačius Irako žmones, nes galiausiai jiems teks grįžti atgal.

„Visa ES su dideliu susirūpinimu atidžiai vertina, ar Irakas atsilaikys prieš Baltarusijos režimo spąstus tapti bendrininku nelegalių migrantų naudojimo kaip hibridinio ginklo istorijoje.

Bagdade girdėjome patikinimą, kad Irakas itin griežtai vertina nusikalstamus žmonių gabenimo tinklus. Tikimės, kad šis politikų pareiškimas vis dar galioja ir šiandien bei jau artimiausiu metu laukiame Irako pareigūnų Lietuvoje“, – 15min anksčiau komentavo G.Landsbergis.

Mūsų šalies pareigūnai išaugusį migracijos srautą vertina kaip Baltarusijos režimo vykdomą hibridinį karą, ataką ar akciją prieš Lietuvą.

Dėl migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją.

Šiemet sieną neteisėtai kirto beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Tarp pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2 555.

Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 124 Sirijos, 91 Irano, 90 Rusijos bei kitų šalių piliečių.

Anot pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min