Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 25d. 08:03

Debiutas Kauno dramos teatro scenoje – antrasis šansas spektakliui

Spektaklio repeticija Kauno dramos teatre.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno dramos teatre šį savaitgalį debiutuojantis spektaklis „Paskutinė Diuranų daina“ intriguoja savo daugiaplaniškumu.

Kauno valstybiniame dramos teatre (KVDT) šį savaitgalį debiutuos pirmoji šio sezono naujiena – Agniaus Jankevičiaus režisuotas spektaklis „Paskutinė Diuranų daina“, sukurtas pagal Danielio Daniso pjesę „Dir diro daina“.

„Spektaklio dramaturgija keistoka, neįprastas pats žanrinis derinys: yra žiaurių, psichologinių scenų, viskas balansuoja tarp vaikystės pasaulio ir dabarties. Tačiau iš esmės spektaklis yra apie meilę“, – sakė A.Jankevičius. Pasak režisieriaus, savo daugiaplaniškumu „Paskutinė Diuranų daina“ primena šokiruojantį danų režisieriaus Larso von Triero filmą „Dogvilis“.

 Nors spektaklis baigiasi mirtimi, tačiau šviesiai, nes jis visas – apie meilę. Sakė A.Jankevičius.

„Kaip ir filme, spektaklyje istorija pasakojama keliais planais. Istorijos prologas pasakoja, kaip ūkininkus, įsivaikinusius berniukus ir mergaites, nutrenkė žaibas. Miestelėnai nori juos išskirti, tačiau tam pasipriešina vyriausias įbrolis ir visi vaikai lieka gyventi kartu. Pirmajame spektaklio plane atskleidžiama vyriausiojo įbrolio Roko ir įseserės Noemos slapta meilės istorija. Kitas planas – visų ūkininkų įsivaikintų vaikų ir miestelio gyventojų santykis. Trečiasis planas – įvaikių, pasivadinusių „Meilės draugija“, tarpusavio santykiai. Nors spektaklis baigiasi mirtimi, tačiau šviesiai, nes jis visas – apie meilę“, – pasakojo režisierius.

KVDT scena – antrasis išbandymas šiai D.Daniso pjesei Lietuvos teatro scenoje. 2002 metais ji jau buvo pastatyta viename iš sostinės teatrų, tačiau parodyti tik keli spektakliai. Šįkart tikimasi, kad spektaklis prisijaukins žiūrovus ir repertuare išliks ne vieną sezoną.

Lauros Luišaitytės sukurta scenografija – tuščia erdvė. Pasak A.Jankevičiaus, kitaip ir būti negalėtų: šiame spektaklyje svarbiausi – aktoriai, kurie įvairiomis priemonėmis – balsu, emocijomis, gyvai grodami – turi atskleisti visas istorijos spalvas.

Įvertinti pirmąją KVDT naujieną kauniečiai galės penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min