TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Degutienė dėl pavogto vilkiko kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Cigaretės iš vilkiko dingo.
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Cigaretės iš vilkiko dingo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį prašydama, kad kontrabandinio krovinio pavogimo iš Panemunės muitinės posto bylos tyrimą perimtų Generalinė prokuratūra.

Seimo pirmininkė primena, kad panašus nusikaltimas buvo įvykdytas prieš trejus metus ir kad dar šių metų birželio mėnesį ji kreipėsi į generalinį prokurorą su prašymu informuoti apie 2007–12–11 iš Pagėgių pasienio posto pavogtos kontrabandos bylos eigą.

„2010–07–09 gavau iš Jūsų atsakymą, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra nesurinkus pakankamai duomenų 2009–11–26 ikiteisminį tyrimą 7 įtariamųjų atžvilgiu nutraukė, tačiau patikrinus šią bylą Generalinėje prokuratūroje  Klaipėdos apygardos prokuratūros nutarimas nutraukti tyrimą vieno asmens atžvilgiu buvo panaikintas kaip neteisėtas ir nepagrįstas ir tyrimas prieš jį atnaujintas. Kuo baigėsi šis atnaujintas tyrimas, manęs ir visuomenės neinformavote“, – rašo I.Degutienė.

Ji pastebi, kad tokiais nusikaltimais kontrabandininkai meta atvirus iššūkius valstybei.

„Šiomis dienomis įvykęs analogiškas įžūlus nusikaltimas, kai Panemunės pasienio poste sulaikytas milijoninės vertės cigarečių kontrabandinis krovinys vėl buvo pavogtas tiesiai iš vaizdo kameromis saugomo muitinės sandėlio, leidžia daryti išvadą, kad nebaudžiamumas drąsina nusikaltėlius, neištirtas ir tinkamai neįvertintas 2007 m. nusikaltimas paskatino padaryti panašų nusikaltimą ir po trejų metų. Po pastarojo nusikaltimo taip pat kyla klausimai: ar tokie besikartojantys įžūlaus pobūdžio nusikaltimai netampa sisteminiu reiškiniu,  ar jie gali būti įvykdyti be pareigūnų žinios ir ar valstybė yra pajėgi pasipriešinti kontrabandininkų įžūlumui?“ – klausia I.Degutienė.

Atsižvelgdama į šių nusikaltimų pavojingumą, parlamento vadovė prašo Generalinę prokuratūrą perimti jų tyrimą.

„Atsižvelgdama į tokio pobūdžio nusikaltimų pavojingumą valstybei prašau, kad kontrabandinio krovinio pavogimo iš Panemunės muitinės posto bylos tyrimą perimtų Generalinė prokuratūra. Taip pat  prašau dar kartą mane ir visuomenę informuoti, kaip vyksta 2007 metų pavogtos kontrabandos bylos eiga ir ar buvo įvertinti ir kaip, šią bylą tyrę Klaipėdos apygardos prokuratūros tyrėjai. Taip pat prašau informuoti, kaip vyksta šių metų birželio pabaigoje ginkluoto pasieniečių užpuolimo ir sužeidimo Šilutės rajone bylos eiga“, – rašte generaliniam prokurorui rašo Seimo pirmininkė.

Istorijos pradžią skaitykite čia

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min