Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Kedžio dukters kreipsis į prezidentę Grybauskaitę (atnaujinta 14.00 val. )

Protestuotojai prie Kedžių namo
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Protestuotojai prie Kedžių namo
Šaltinis: 15min
0
A A

„Jūs kaip nors atsilaikykite iki pirmadienio, o tada mes jums padėsime.“

Šiuos esą parlamentaro Kazimiero Uokos ištartus žodžius iš lūpų į lūpas perduoda nuo penktadienio Garliavoje, prie Kedžių ir Venckų namų, budintys protestuotojai. Jie tikisi, kad šio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovo žodžiai artimiausiu metu taps kūnu ir mirusio Drąsiaus Kedžio bei Laimos Stankūnaitės duktė nebus grąžinta motinai.

Paklaustas, kokiais būdais mėgina padėti D.Kedžio ir jo šeimos rėmėjams, K.Uoka tikino, esą šiuo atveju jo, kaip Seimo nario, veiksmai yra labai riboti, nes esą „šie žmonės gina vieną versiją, o tyrimas nėra baigtas“. Todėl tautos atstovai negali „įsikišti į vienos versijos gynimą“. „Tačiau matydami žmonių pasiryžimą, sudarėme Seimo narių grupę ir šiandien ruošiame raštą – kreipimąsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę“, – 15min.lt sakė K.Uoka.

Prašo inicijuoti „padėties tyrimą“

„Ši byla susijusi su vaiko interesais, kurie buvo šiurkščiai pažeisti, ir todėl ji turi didžiulį atgarsį visuomenėje. Dabartinė situacija gresia augančiu nepasitikėjimu Lietuvos teisėsauga ir gresia pilietiniais neramumais. Jau dabar vyksta pilietinio pasipriešinimo akcijos ir tolesnis nevaldomos padėties eskalavimas gali būti susijęs su nacionalinio saugumo interesų pažeidimu. Todėl tikimės, kad visos teisminės instancijos, kurios susijusios su šios bylos nagrinėjimu, šiandien pateiktą skundą dėl teisėjo Broniaus Varsacko nutarties, svarstys skubos tvarka ar ras kitą reikalingą procesinį sprendimą“, – teigiama grupės parlamentarų kreipimesi į D.Grybauskaitę. 

Šiame dokumente taip pat pažymima, kad „mergaitė šiuo metu turi įstatyminę globėją N. Venckienę ir yra išreiškusi savo norą gyventi jos šeimoje. Visuomenė nėra abejinga ir reikalauja principingo, nešališko ir sąžiningo tyrimo vadinamoje pedofilijos byloje, šio nusikaltimo užsakovų bei vykdytojų nustatymo, nežiūrint kokias aukštas pareigas valstybės valdžios sandaroje jie beužimtų“.

Kreipimesi šalies prezidentė raginama inicijuoti padėties tyrimą. Jame taip pat pažymima, kad ir Seimui bus siūloma „atlikti savo pareigas, kad būtų apsaugoti D. Kedžio dukters interesai“.

Po kreipimosi į D.Grybauskaitę tekstu pasirašė parlamentarai, TS-LKD atstovai K.Uoka, Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas ir Aurelija Stancikienė bei Tautos prisikėlimo partijos atstovas Saulius Stoma.

Globą patikėjo motinai

Kaip 15min.lt jau skelbė, praėjusį penktadienį Kėdainių apylinkės teismas paskelbė sprendimą, kuriuo atidavė D.Kedžio dukros globą velionio buvusiai sugyventinei L.Stankūnaitei. Teismas konstatavo, kad L.Stankūnaitė gali atlikti motinos pareigas ir kad nėra jokių užuominų, jog motina būtų neprižiūrėjusi mergaitės.

Teismo nutartyje rašoma, kad globėja N.Venckienė mergaitę turi skubiai perduoti jos mamai L.Stankūnaitei. Teisėjas, paklaustas, ką reiškia „skubiai“, patikslino, kad mergaitė turi būti atiduota L.Stankūnaitei dar penktadienį. Priminsime, kad to padaryti neleido operatyviai prie Kedžių ir Venckų namų susirinkę mirusiojo rėmėjai.

Teismo nutartį dabartinei mergaitės globėjai D.Kedžio seseriai Neringai Venckienei dar penktadienį atvežusį antstolį protestuotojų minia pasitiko  melsdamasi „Tėve mūsų“. Apsupę jį glaudžiu žiedu, protestuotojai antstolio ir jį atlydėjusių dviejų policijos pareigūnų  į namą neįleido.

Neleidžia išvežti mergaitės

Pirmadienio rytą N.Venckienė mergytę turėjo vežti į susitikimą su motina. Šis susitikimas buvo suplanuotas anksčiau, dar nepaaiškėjus teismo sprendimui. Tačiau ir šiandien, pirmadienį, protestuojantys žmonės Kedžiams bei jų anūkei neleido išvažiuoti iš kiemo.

Jų teigimu, negalima leisti, kad velionio D.Kedžio dukra atitektų motinai, kurią D.Kedys yra viešai apkaltinęs pardavinėjus mergaitę pedofilams. Tiesa, šiuo metu vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje L.Stankūnaitei nėra pareikšti jokie įtarimai. Vienintelis įtariamasis – D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrelės krikšto tėvas verslininkas Andrius Ūsas. Pastarasis jau spėjo pareikšti, esą tai, kad N.Venckienė neatiduoda vaiko, yra analogų neturintis atvejis.

Už tai, kad į teismo numatytą susitikimą su motina neatvedė mergaitės, N.Venckienei nereikės atsakyti, nes to ji negalėjo padaryti ne dėl savo kaltės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min