Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 20d. 10:10

Dėl kelionės į užsienį stringa A.Guogos Seimo nario mandato naikinimo procedūra

Antanas Guoga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Antanas Guoga

Seimo nario mandato atsisakantis „darbietis“ Antanas Guoga informavo parlamento vadovybę apie asmeninę kelionę į užsienį, o Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) pasiekė jo prašymas atidėti jo įgaliojimų nutraukimą iki kovo mėnesio.

„Situacija yra tokia, kad ponas Guoga yra informuotas apie komisijos posėdį, buvo informuotas, kad komisija pageidauja jį posėdyje matyti gyvai fiziškai, tačiau jis informavo, kad sausio 21 dienos posėdyje gyvai negalėtų dalyvauti, nuotoliniu būdu prisijungtų“, – trečiadienį BNS sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pasak jos, VRK nariai diskutavo, ar parlamentaras gali mandato atsisakyti per nuotolį, ir suabejojo tokia galimybe.

„Svarstysime jo prašymą atidėti šio klausimo nagrinėjimą, kadangi ponas Guoga informavo, kad tik kovo pradžioje galėtų fiziškai dalyvauti komisijos posėdyje. Rytoj aptarsime situaciją ir kaip mums reikėtų pasielgti šiuo atveju“, – teigė VRK vadovė.

Darbo partijos frakcijos narys A.Guoga taip pat informavo Seimo valdybą, jog trečiadienį išvyksta į Europos Sąjungai nepriklausančią valstybę asmeniniais tikslais.

Pateikti tokią informaciją Seimo valdybai parlamentarai privalo pagal galiojančias vidaus taisykles.

Ši žinia sukėlė abejonių valdybos nariams, ar politikas iš tiesų ketina vykdyti siekį atsisakyti parlamentaro mandato.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Mazuronis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Mazuronis

„Kiek žinau Antanui Guogai rytoj VRK posėdis, kuriame jis turėtų įgarsinti savo pranešimą (apie mandato atsisakymą – BNS). Nežinau, kaip čia suprasti tą prašymą, ar tai reiškia, kad tas posėdis iki kovo bus atidėtas?“ – per valdybos posėdį klausė Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Andrius Mazuronis.

„Valstietis“ Jonas Jarutis svarstė, gal A.Guogai prireikė daugiau laiko „galutiniams apmąstymams“.

Pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma siūlė Seimo valdybai nepritarti A.Guogos kelionei.

„Antanas Guoga tikrai gyvai turi nueiti į VRK posėdį. Toks yra reikalavimas atsisakant Seimo nario mandato. Nes jeigu mes jį šiandien išleisime į kelionę – jis nori nuo 20 dienos keliauti – tai būsime kalti, kad jis negalės atsisakyti Seimo nario mandato“, – sakė jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Razma
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Razma

Tačiau laikinoji Seimo kanclerė Lina Milonaitė informavo, jog valdyba nesprendžia, ar pritarti kelionei ar nepritarti, ji tiesiog yra informuojama.

Apie tai, kad nedalyvaus VRK posėdyje, A.Guoga trečiadienį pranešė ir feisbuke. Posėdyje jis tikino norėjęs dalyvauti nuotoliniu būdu.

„Lietuvoje žmonės taip sako, kad kiekviename juoke yra dalis tiesos. Pasirodo teisybę sako.

Man apsisprendus palikti Seimą, viešumoje pasigirdo svarstymai, kad Guoga niekur neis, apsigalvos, jis tik blefuoja ir taip toliau. Galvojau, kad čia žmonės juokauja, trolina mane. Tiek to. Bet realybėje, pasirodo išeiti iš Seimo yra kur kas sudėtingiau, negu įveikti patį klaidžiausią labirintą.

Iš VRK pirmininkės gavau laišką, kad rytoj, sausio 21 d. vyks komisijos posėdis ir esu kviečiamas atvykti pareikšti savo valią dėl mandato atsisakymo.

Dėl asmeninių priežasčių paprašiau dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu ir taip pranešti savo apsisprendimą. Kad leista man išvykti, esu informavęs Seimo Valdybos narius, taip, kaip ir priklauso pagal nustatytą tvarką.

Pasirodo, net tokiu smulkiu klausimu komisija balsavo ir nusprendė neleisti man dalyvauti posėdyje per nuotolį. Paprašė atvažiuoti gyvai“, – dėstė A.Guoga.

Paprašė atvažiuoti gyvai.

Tuo politikas nusistebėjo.

„Jūs rimtai? Per visuotinį karantiną? Vaikams pas tėvus nuvažiuoti ir vaistų nuvežti jau daug savaičių draudžiama, o čia sako, atvažiuok gyvai, pasiglėbesčiuosim.

Labai gerbiu VRK komisijos pirmininkę Laurą Matijošaitytę, bet visiškai nepritariu komisijos darbo metodams.

Kažkoks akmens amžius. Jau seniai savo svarbiausius reikalus tvarkome nuotoliniu būdu. Internetu tvarkome savo sveikatą, pinigus, verslus darome.

Net Seimas pandemijos fone pradėjo įstatymus distanciniu būdu leisti. O čia kažkoks cirkas. Atvažiuok gyvai pas mus, nes per kompiuterio ekraną atsisakyti mandato negalima. Gal ten ne tu būsi“, – komentavo A.Guoga.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)/Antanas Guoga
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)/Antanas Guoga

Jis patikino, jog nori atsisakyti Seimo nario mandato, bet ketvirtadienį posėdyje nedalyvaus, nes esą turi svarbesnių užsiėmimų.

„Viskas labai paprasta. Aš atsisakyti mandato noriu, o ne patekti į Seimą. Kodėl reikia daryti problemas ten, kur jų nėra. Per kelias minutes internetu tokį klausimą galima išspręsti.

Žodžiu, patekti į Seimą yra lengviau, negu iš jo išeiti.

Kad nebūtų jokių spekuliacijų, dar kartą labai aiškiai pasakau, kad Seimo nario mandato atsisakau, tačiau į komisijos posėdį rytoj nevyksiu.

Turiu svarbesnių užsiėmimų negu parodomieji VRK posėdžiai.

Nesiruošiu gyventi pagal VRK politines užgaidas. Sąžiningai laikausi karantino taisyklių ir turiu svarbesnių užsiėmimų negu parodomieji VRK posėdžiai“, – įrašą feisbuke baigė A.Guoga.

Sausio 12 dieną A.Guoga VRK įteikė prašymą panaikinti jo Seimo nario mandatą nuo sausio 14 dienos, nes nebemato galimybių su Darbo partija įgyvendinti rinkimų pažadų.

Nesulaukus VRK sprendimo, jau sausio 14 dieną Kanados įmonė „Cypherpunk Holdings“ išplatino pranešimą, kad A.Guoga grįžo į bendrovės vadovo pareigas.

Pagal Konstituciją, Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

A.Guoga į Seimą išrinktas su opozicine Darbo partija.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas ir Antanas Guoga
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas ir Antanas Guoga

Pastarosiomis savaitėmis politikas viešai kritikavo šios partijos lyderį Viktorą Uspaskichą dėl jo pasisakymų apie koronavirusą, seksualines mažumas. A.Guoga reikalavo, kad V.Uspaskichas būtų pašalintas iš partijos.

Darbo partijos Etikos komisija šią savaitę planuoja svarstyti tokius parlamentaro pareiškimus. Pasak šios partijos atstovo Viktoro Fiodorovo, gavus etikos sargų išvadas, rinksis prezidiumas ir spręs A.Guogos likimą partijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min