Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 19d. 05:58

Dėl konteinerių pikti vilniečiai: niekam nerūpi, kad vieta šiukšlėms parinkta netinkama

Konteinerių aikštelė prie Antakalnio g. 49
15min skaitytojo nuotr. / Konteinerių aikštelė prie Antakalnio g. 49

Vilniuje statomi pusiau požeminiai atliekų konteineriai supykdė jau ne vieno daugiabučio gyventojus. Štai Antakalnio g. 49 name gyvenantys žmonės įsitikinę, kad konteineriai stovės jiems tiesiai po langais, nors anksčiau parinkta vieta visiems atrodė kur kas patogesnė. O štai Č.Sugiharos g. gyventojai juokiasi, kad turi net dvi konteinerių aikšteles, nors suprasti, kuria dabar naudotis, sunkoka.

Turėjo vieną, turi – dvi

Č.Sugiharos gatvės 4 namo gyventojai gerokai nustebo, kai šalia jų namo buvo pradėti statyti nauji pusiau požeminiai konteineriai. Bėda ta, kad tokią konteinerių aikštelę jie jau turėjo – ją įrengė namo statytojai, nes šis daugiabutis naujas. Dabar prie namo aikštelės yra jau dvi, naudojama, tiesa, kol kas tik viena.

„Su kaimynais kreipėmės į „Vilniaus planą“, todėl laikinai buvo sustabdytas naujų konteinerių įrengimas, bet skundą galų gale atmetė ir konteinerius paliko ten, kur jie dabar ir yra. Visai šalia namo dabar stovi net 8 konteineriai“, – 15min sakė šio namo gyventojas Tomas.

Dvi aikštelės Sugiharos gatvėje
Dvi aikštelės Sugiharos gatvėje

Gyventojai mėgino išsiaiškinti, kodėl netiko kita vieta konteineriams, kuriais iš esmės naudosis Tujų g. namų gyventojai, nors ten pagal pateiktą schemą esą nėra jokių inžinerinių tinklų. Tačiau „Vilniaus planas“ atsakė, kad konteinerių aikštelės yra įrenginėjamos savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis, todėl reikalaujama, kad jos atsirastų valstybinėje žemėje, o kaimyninio namo gyventojų pasiūlyta vieta atmesta dėl didelio nuolydžio ir kaip esanti suformuotame žemės sklype.

Leidžia išsirinkti

Netiko ir gyventojų argumentas, kad konteinerių aikštelė įrengta per toli nuo Tujų gatvės namų. Anot „Vilniaus plano“ atstovų, tie atstumai yra 102 ir 106 metrai, o pagal taisykles atstumas galimas ir iki 150 metrų. Be to, matuojama tiesi linija nuo daugiabučio namo kampo, kuris yra arčiausiai konteinerių aikštelės.

Vilniaus savivaldybės Atliekų tvarkymo poskyrio patarėjas Vytautas Budreika 15min pateiktame komentare pakartojo kelias „Vilniaus plano“ gyventojams jau įvardintas priežastis: „Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ buvo parinkusi kitą aikštelės vietą, tačiau ten buvo nemažas šlaitas ir aikštelė buvo perkelta 9 metrais toliau.“

Č.Sugiharos g. 4 gyventojai gali rinktis: toliau naudotis savo konteineriais arba prisijungti prie miesto įrengtų konteinerių, o dabartinių vietoje įsirengti automobilių stovėjimo vietas.

Tai kaip bus su net dviem aikštelėmis, kurios dabar yra šalia Č.Sugiharos g. 4 namo? „Šalia, tame pačiame namo sklype, yra įrengti privatūs atliekų konteineriai, kuriais naudojasi tik to namo gyventojai. Č.Sugiharos g. 4 namo gyventojai gali rinktis: toliau naudotis savo nuosavais konteineriais arba prisijungti prie bendrų miesto įrengtų konteinerių, o dabartinių vietoje įsirengti papildomas automobilių stovėjimo vietas“, – išeitį gyventojams siūlo V.Budreika.

Kovojo, bet pralaimėjo

Savo ruožtu daugiabučio namo Antakalnio g. 49 bendrija, ilgai kovojusi dėl atliekų konteinerių, jau nuleido rankas. Bendrijos atstovai pasakojo, kad dar balandžio 30 dieną paklausė savivaldybės, kada bus įrengta požeminė atliekų tvarkymo aikštelė Nr. 851, kuri buvo numatyta teritorijoje tarp Smėlio gatvės 11 ir 13 pastatų. Anot gyventojų, ta vieta bendrijai tiko.

Tačiau po daugiau nei dviejų mėnesių pranešta, kad minėta aikštelė perkeliama iš Smėlio g. 13 į Šilo g. 4, tačiau ja naudotis Antakalnio g. 49 namo gyventojai negalės. Jiems suprojektuota nauja aikštelė Nr. 1088, o jos vieta – po šio namo pirmos laiptinės butų langais.

Bendrijos atstovai tikino iš karto įspėję, kad su šiuo projektu nesutiks, tačiau sako jokio atsakymo nebesulaukę.

„2019 10 09 prie Antakalnio 49 namo atvyko darbininkai, nupjovė medį ir iškasė duobę aikštelei Nr. 1088 įrengti bei aptvėrė statybine tvora, ant kurios pakabino skelbimą, kad čia bus įrenginėjama aikštelė Nr. 1088 ir kuriame buvo pažymėta, kad jeigu turite pastabų, galite kreiptis į savivaldybę. Tokia vykdomų darbų eiga nusižengia elementariai etikai, nes niekas iš pradžių nepjauna medžių ir nekasa duobių po namų langais, o iš pradžių aptveria tvora ir renka pastabas tam tikrą nustatytą laiką“, – aiškino bendrijos pirmininkas Edmundas Žvirblis.

15min skaitytojo nuotr./Konteinerių aikštelė prie Antakalnio g. 49
15min skaitytojo nuotr./Konteinerių aikštelė prie Antakalnio g. 49

Galvoja apie teismus

Bendrijos atstovai dalyvavo posėdyje savivaldybėje, tačiau sako nebuvę išklausyti. Todėl pateikė reikalavimų sąrašą, kuriame atsidūrė ir prašymas aikštelę įrengti Smėlio g. tarp 11 ir 13 pastatų. Posėdžių buvo bent keli, tačiau gyventojams taip ir nepavyko įrodyti savo tiesos. Paskutinis juos pasiekęs savivaldybės raštas buvo lapkričio 13 dieną, kuriame rašoma: „Labai gaila, kad nepavyko sutarti konstruktyviai. Jūsų teisė kreiptis į teismą.“

Tai buvo atsakymas į bendrijos laišką, kad savivaldybei neatsižvelgus į gyventojų argumentus jiems neliks nieko kito, kaip kreiptis į teismą. Dabar gyventojai svarsto šią mintį, kadangi konteineriai po jų langais sparčiai statomi.

V.Budreika tvirtina, kad savivaldybė turėjo priežasčių perkelti anksčiau suplanuotą aikštelę į kitą vietą: „Dėl itin sudėtingo privažiavimo buvo nuspręsta konteinerius, esančius tarp Smėlio g. 11 ir 13 pastatų, perkelti prie Šilo gatvės ir perskirstyti jai priskirtus namus. Siekiant išlaikyti maksimalų galimą atstumą iki konteinerių buvo nuspręsta įrengti dar vieną aikštelę, kuri ir yra statoma prie Antakalnio g. 49 namo.“

15min skaitytojo nuotr./Konteinerių aikštelė prie Antakalnio g. 49
15min skaitytojo nuotr./Konteinerių aikštelė prie Antakalnio g. 49

Gyventojų skundai ir siūlomos alternatyvios vietos, anot V.Budreikos, buvo svarstytos dviejuose posėdžiuose, tačiau esą visos siūlomos alternatyvos neatitiko įstatymų keliamų minimalių atstumų arba jas bus neįmanoma aptarnauti, arba trukdo požeminės trasos. „Todėl galiausiai buvo nuspręsta, nesant kitų galimybių, palikti suplanuotoje vietoje“, – užtikrino V.Budreika.

Pirmieji pusiau požeminiai konteineriai Vilniuje įrengti 2018-ųjų liepą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min