Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 15:13

Dėl koronaviruso grėsmės du abiturientai iš Vilniaus gimnazijos išsiųsti namo, perkeltas šimtadienis

Iškilmės Vytauto Didžiojo gimnazijoje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Iškilmės Vytauto Didžiojo gimnazijoje

Du Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientai buvo išsiųsti į namus, kadangi per mokinių atostogas praeitą savaitę lankėsi Londone. Tokį skundą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai nusiuntė vaikinų mama Laura S. Tačiau mokykla tvirtino turinti žinių, kad vaikinai keliavo po Šiaurės Italiją, jiems sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu. Vėliau ši informacija vis dėlto buvo paneigta, neseniai dirbantis darbuotojas esą supainiojo kelių mokinių duomenis.

Skundas – ministerijai

„Šiandien buvome šokiruoti, pažeminti ir įžeisti, kai VVDG (Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, – red.past.) auklėtoja mokyklos direktorės vidiniu įsakymu prisidengus ŠMM rekomendacijomis, kurios visai ne tokios, mano du sūnus, abiturientus skubos tvarka pašalino iš mokyklos karantinui namuose. Vidury kontrolinių išvesti kaip raupsuotieji, pažeminti. Bandomųjų egzaminų įkarštyje, šimtadienio vos ne išvakarėse. Ir tik dėl to, kad vasario 20 d. parvyko iš Didžiosios Britanijos, Londono, po atostogų“, – piktinosi dviejų abiturientų mama.

Jos teigimu, esą gimnazijos direktorė pasirašė vidinį įsakymą, kad visi mokiniai, per atostogas lankęsi šalyse, kur užfiksuotas bent vienas koronaviruso atvejis, negali būti mokykloje.

Vidury kontrolinių išvesti kaip raupsuotieji, pažeminti. Bandomųjų egzaminų įkarštyje, šimtadienio vos ne išvakarėse.

„Buvo pasakyta nesirodyti šimtadienio šventėje, nes bus neįleisti! Kas per savivalė, ką ši gimnazija sau leidžia? Beje, trečias sūnus kitoje mokykloje nėra varomas, nes Didžioji Britanija neįeina į karantino zoną“, – apmaudą liejo Laura S.

Buvo ne Londone, o Šiaurės Italijoje?

Tačiau Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Danutė Puchovičienė situaciją nupasakojo kiek kitaip. Visų pirma, jos teigimu, šie du abiturientai patys pasakojo keliavę po Šiaurės Italiją, nors ir esą aplenkdami tuos regionus, kuriuose koronaviruso atvejų itin sparčiai daugėja. Mama tai griežtai neigia ir tvirtina, kad kaip įrodymą galinti pateikti skrydžio bilietus.

Direktorės teigimu, buvo susirinkusi Ekstremalių situacijų grupė ir sprendimas priimtas tik trečiadienį popiet.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija/Koronavirusas: ką daryti?
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija/Koronavirusas: ką daryti?

„Nutarėme, kad sustiprinsime valymą higienos priemonėmis, išplatinome, kaip plautis rankas ir kaip apsisaugoti prevenciškai, taip pat nusprendėme perkelti šimtadienį į kovo 13 d., kad po mokinių atostogų būtų praėję 14 dienų, kad praeitų viruso inkubacinis laikotarpis ir įsitikintume, kad jeigu koks žmogus buvo, bet nepasakė, Šiaurės Italijoje, židinio čia nepadarys. Ir tie vaikai, kurie buvo Šiaurės Italijoje, tarp jų ir šitie du minėti abiturientai, gali mokytis nuotoliniu būdu“, – sakė D.Puchovičienė.

Kadangi mokykla negali būti visiškai tikra, jog šie vaikinai nesilankė tuose Šiaurės Italijos regionuose, kur užfiksuota koronaviruso atvejų, todėl priimtas sprendimas dėl 14 dienų karantino yra teisingas, įsitikinusi direktorė. Abiturientai galės mokytis nuotoliniu būdu, o perkelta šimtadienio šventė reiškia, kad niekas nebus nuskriaustas.

Nusprendėme perkelti šimtadienį į kovo 13 d., kad po mokinių atostogų būtų praėję 14 dienų, praeitų viruso inkubacinis laikotarpis.

„O ir grėsmė bus nutolinta, būsime įsitikinę, kad nesame kalti dėl kokio nors vaiko susirgimo. Be to, yra ir mokytojų, kurie turėjo atostogas, važiavo vieni į Italiją, kiti į Didžiąją Britaniją ar kitas šalis“, – kalbėjo D.Puchovičienė, tvirtindama, kad darbuotojai visi sąžiningai registravosi laikydamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

Mokykloje pasitaiko visko, teigė direktorė, prisimindama apie kelis meningokokinės infekcijos atvejus, kai jomis užsikrėtę esami ar buvę gimnazistai lankėsi gimnazijoje, bendravo. „Apribojome pašalinių žmonių lankymąsi gimnazijoje, tėvai visada gali ateiti, tačiau privalo susitarti su klasės vadovu ar konkrečiu mokytoju“, – sakė ji.

Elektrėnų mokykla neveikė, bet mėginiai neigiami

Sklinda informacija ir apie tai, kad Elektrėnuose viena mokykla iš viso uždaryta dėl koronaviruso grėsmės. Elektrėnų savivaldybės interneto svetainėje skelbiama, kad vasario 25 d. pasklidusi žinia, jog vienas iš dviejų Elektrėnų meno mokyklos mokytojų, kurie neseniai lankėsi Italijoje, pamokų metu pasijuto prastai, sukėlė nemažai nerimo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Elektrėnų panorama
Luko Balandžio / 15min nuotr./Elektrėnų panorama

„Elektrėnų meno mokyklos administracija į tai reagavo operatyviai – Italijoje viešėję mokytojai išsiųsti į sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti, mokykloje nutrauktas ugdymosi procesas, patalpos dezinfekuotos ir išvėdintos. Medikai ištyrė abu mokytojus, koronaviruso mėginių atsakymai yra neigiami“, – rašoma pranešime.

Nors Lietuvoje dar nėra patvirtintų susirgimų koronavirusu, Sveikatos apsaugos ministerija prašo savivaldybių imtis aktyvių prevencinių veiksmų ugdymo įstaigose. Neseniai iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) sugrįžusieji 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos turėtų likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo metu pajutus į gripą panašius simptomus, tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

Medikai ištyrė abu Elektrėnų mokytojus, koronaviruso mėginių atsakymai yra neigiami

Mokiniams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, rekomenduojama organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, o darbuotojams suteikti galimybes dirbti iš namų.

Daugiau dezinfekcijos

Vilniaus miesto savivaldybė savo mokykloms išplatino ne tik šias rekomendacijas, bet ir papildomas, susijusias su patalpų vėdinimu ir higiena. Informaciniuose lapeliuose nurodomi būdai, kaip apsisaugoti nuo virusų klasėje.

„Dažniau plauti rankas su muilu. Neliesti veido. Vėdinti klases. Valyti stalus, kėdes, palanges ir kitus paviršius drėgnuoju būdu“, – teigiama rekomendacijoje.

Taip pat nurodoma, kaip tinkamai vėdinti klasę: tuo metu patalpose neturi būti mokinių, būtina plačiai atverti langą, tai daryti po kiekvienos pamokos visais metų laikais, ypač šaltuoju.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje koronavirusas niekam nenustatytas, bet Vyriausybė nusprendė dėl pasaulyje plintančio viruso skelbti ekstremalią situaciją Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min