Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 20d. 17:52

Dėl LGL bendruomenę įžeidusio lankstinuko kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir VDAI

Lankstinukas
15min skaitytojo nuotr. / Lankstinukas

Lapkričio 12 dieną dėl Krikščioniškosios kultūros instituto lankstinuko „STOP propagandinėms gėjų eitynėms!“ Lietuvos gėjų lyga (LGL) kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Prašyta įvertinti instituto veiklą platinant diskriminuojančio pobūdžio lankstinuką. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nusprendė tyrimo nepradėti, tačiau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją (VDAI).

„Tyrimo pradėti neturime teisinio pagrindo, bet kreipėmės į Generalinę prokuratūrą dėl galimo Baudžiamojo kodekso 169 str. pažeidimo. Taip pat kreipėmės į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją dėl galimo asmens duomenų apsaugos pažeidimo“, – 15min informavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė.

Minėtas Baudžiamojo kodekso straipsnis nurodo, kad „tas, kas atliko veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje, darbo ar kitoje veikloje arba suvaržyti tokios žmonių grupės ar jai priklausančio asmens teises ir laisves, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų“.

15min rašė, kad 15min skaitytojas savo pašto dėžutėje rado Krikščioniškosios kultūros instituto lankstinuką „STOP propagandinėms gėjų eitynėms!“ Jame raginama pasirašyti peticiją, kad būtų sustabdytos „homoseksualų eitynės vaikų lankomose vietose“. Jo turinys papiktino ne tik jį – Lietuvos gėjų lyga sulaukė ne vieno nusiskundimo.

Lietuvos gėjų lygos (LGL) komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė 15min teigė, kad gavo 10 LGBT bendruomenės atstovų žinučių LGL feisbuko paskyroje, kuriose bendruomenės nariai pabrėžia, jog juos įžeidė lankstinuko turinys ir faktas, kad siuntėjams žinomi jų asmens duomenys.

„Kai kurie bendruomenės nariai baiminasi, kad dėl lankstinuke minėtos peticijos bus uždraustos 2019 m. birželio 8 dieną Vilniuje suplanuotos „Baltic Pride“ eitynės. Vis dėlto bendruomenės narius informavome, kad eitynėms jau yra gautas Vilniaus miesto savivaldybės leidimas ir, kaip rašoma pačiame propagandinio pobūdžio lankstinuke, Vilniaus miesto savivaldybė ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba neremia siekio neteisėtai apriboti Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduojamą teisę rinktis į taikius susirinkimus“, – komentavo E.Kuktoraitė.

Ne mažiau piktinantis faktas gyventojams buvo tai, kad siuntėjai žinojo jų asmens duomenis.

„Peticijos siuntimas paštu pažeidžia įstatymus, nes reklama siunčiama be sutikimo, nors ant pašto dėžutės yra lipdukas, kad reklama nepageidaujama“, – laiške dėstė 15min redakcijai parašęs skaitytojas.

Krikščioniškosios kultūros instituto atsiųstame 15min paaiškinime rašoma, kad pasirašant lankstinuke esančią peticiją reikalaujama užtikrinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo laikymąsi, kuris draudžia Konstitucijoje įtvirtintos šeimos sampratos neatitinkančių veiksmų demonstravimą viešumoje. Taip pat institutas teigė, kad skaitytojai nepagrįstai piktinasi dėl to, kad neva pasinaudota jų asmens duomenimis.

Portale 15min, bendradarbiaujant su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, startavo nauja iniciatyva, skatinanti pastebėti ir nenumoti ranka į diskriminacijos atvejus, „Diskriminacijos radaras“. Pasijutote diskriminuojami dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos? Kreipkitės – mes jums padėsime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min