Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Detektyvas: kur buvo dingęs Rolandas Paksas savaitę po kratų partijos būstinėse?

Rolandas Paksas ketvirtadienį dėstė sąmokslo teorijas
BFL nuotr. / Rolandas Paksas ketvirtadienį dėstė sąmokslo teorijas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininką Rolandą Paksą spalio 21 dieną, antradienį, Specialiųjų tyrimų tarnybos agentų surengtos kratos jo vadovaujamos partijos būstinėje užklupo Strasbūre. Ten europarlamentaras žadėjo kuo greičiau parskristi į Lietuvą ir aiškintis padėtį, tačiau po to dingo ir net daugiau nei savaitei. Kodėl taip nutiko ir kur jis buvo, R.Paksas paaiškinti nenori.

R.Paksas su premjeru Algirdu Butkevičiumi susitiko ir padėtį koalicijoje po jo vadovaujamos partijos būstinėse atliktų kratų aiškinosi tik šios savaitės trečiadienį, spalio 29 dieną – praėjus lygiai savaitei po to, kai du jo partijos nariai Alvydas Juocevičius ir Ervinas Raistenskis, rimčiausias partijos kandidatas į Vilniaus merus ir partijos viešųjų ryšių konsultantas Rolandas Skaisgirys bei viešuosius pirkimus Vidaus reikalų ministerijoje nuolat laimėdavęs verslininkas Peisachas Kačerginskis buvo 48 valandoms sulaikyti dėl įtarimų prekyba poveikiu.

R.Paksas praėjusios savaitės antradienį tvirtino skubiai vyksiantis į Lietuvą, kai tik streikuoti liausis oro skrydžių bendrovės „Lufthansa“ darbuotojai. Jų streikas baigėsi trečiadienį ryte, bet R.Paksas tuomet dar nebuvo kelyje.

R.Paksas praėjusios savaitės antradienį tvirtino skubiai vyksiantis į Lietuvą, kai tik streikuoti liausis oro skrydžių bendrovės „Lufthansa“ darbuotojai. Jų streikas baigėsi trečiadienį ryte, bet R.Paksas tuomet dar nebuvo kelyje.

Tuomet tikėtasi, kad R.Paksas į Lietuvą grįš trečiadienio naktį, dar dieną atlikęs savo, kaip europarlamentaro, pareigas Strasbūre. Tačiau ir praėjusios savaitės ketvirtadienį R.Pakso Lietuvoje dar nebuvo.

Tą dieną jo nebebuvo ir Strasbūre.

Viešai prieinami balsavimo Europos Parlamento sesijoje rezultatai rodo, kad „tvarkiečių“ pirmininko darbe nebuvo nei ketvirtadienį, nei penktadienį, tačiau tomis dienomis R.Paksas dar nebuvo grįžęs į Vilnių.

Grįžo trečiadienį ar tik penktadienį?

Pats R.Paksas žurnalistams šį trečiadienį, po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi, sakė, kad į Vilnių grįžo „tik dabar" – tai yra, praėjus net savaitei po kratų savo vadovaujamos partijos būstinėje.

Be to, trečiadienį jis aiškino, kad kelionė užtruko ne tik dėl oro bendrovės „Lufthansa“ darbuotojų streiko, bet ir dėl to, kad jis kartą pavėlavo į lėktuvą.

Aš neturiu nei noro, nei reikalo pasakoti, – klausiamas, kur buvo visą savaitę po kratų, pareiškė R.Paksas.

Tačiau penktadienį kalbėdamas su 15min.lt R.Paksas jau dėstė kitokią dingimo istoriją. Jis aiškino, kad į Vilnių grįžo praėjusį penktadienį ir apie jokį pavėlavimą į lėktuvą nė neužsiminė.

„Pirmas dalykas, aš neturiu nei noro, nei reikalo pasakoti. Aš, kiek įmanoma buvo, skubėjau ir grįžau praėjusį penktadienį“, – sakė jis.

Paklaustas, kodėl tuomet nedalyvavo Europos Parlamento balsavimuose nei ketvirtadienį, nei penktadienį, R.Paksas dar atviriau demonstravo nenorą aiškintis. 

„Todėl, kad mūsų gerbiami aviatoriai streikavo, ir teko ieškoti keistų, neįprastų sujungimų, kad pavyktų grįžti anksčiau“, – tikino jis.

Per kokius miestus pasiekė Lietuvą, R.Paksas atsisakė papasakoti. „Man tai neįdomu ir nenorėčiau tęsti temos“, – nukirto jis.

Prikūrė sąmokslo teorijų

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Ketvirtadienį R.Paksas surengė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė, kad kratos partijos būstinėje buvo suorganizuotos tam, kad partija būtų sumenkinta prieš savivaldos rinkimus. Kas tai galėjo suorganizuoti, R.Paksas neatskleidė.

„Tai buvo akcija „Dramblys porceliano parduotuvėje“, STT Vilniaus valdybos agentai įvykdė beprecedentį išpuolį prieš parlamentinę partiją, kuri neturi ryšio su VRM vykdytais viešaisiais pirkimais ir paramos zoologijos sodui renginiu“, – sakė R.Paksas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min