Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 26d. 20:16

Devyni iš dešimties darbdavių vasarai nenori priimti nepilnamečių

Paauglė
123RF nuotr. / Paauglė

Net 90 proc. Šiaulių darbo biržos apklaustų darbdavių nurodo, kad moksleivius darbui vasarai priims tik tokiu atveju, jei jiems yra bent 18 metų, sako Šiaulių darbo biržos vadovė Vaida Ignotienė. Apie tai praneša „TV3 žinios“.

„Didžioji dalis darbdavių pasakė kad taip, vietų tikrai planuoja ir bus, tačiau pageidauja 18 metų moksleivių. Tai nurodė 90 procentų apklaustų darbdavių, likusi dalis įdarbintų ir šešiolikmečius“, – sakė V.Ignotienė.

„TV3 žinių“ apklausti įsidarbinti bandę moksleiviai patvirtina susidūrę su daugybe problemų. Pasak jų, kai kurie darbdaviai net meta ragelį išgirdę, kad darbintis nori nepilnametis.

Vienas laimingųjų – darbą maitinimo ir pramogų bendrovėje radęs septyniolikmetis Modestas – „TV3 žinioms“ sakė darbo ieškojęs visus metus. Kiti darbdaviai jam sakė, kad jiems reikalingi pilnamečiai, jie nenori prisiimti tokios atsakomybės.

Vis dėlto Modestą įdarbinusios bendrovės atstovai pažymi, kad nereikėtų baidytis paauglių, nes tie, kurie ieško darbo, būna labai stropūs. Bendrovės administratorė sako nenusivylusi dar ne vienu paaugliu, nors iš pradžių jiems ir būna nelengva.

V.Ignotienė pataria ieškantiems darbo tai daryti su pažįstamų pagalba. Pasak jos, taip ieškant darbo įsidarbinimo procentas didžiausias.

Kiek daugiau galimybių įsidarbinti turi nepasiturinčių šeimų vaikai. Jų įdarbinimu ir darbo užmokesčiu rūpinasi vaiko teisių specialistai.

„Šiais metais per viešųjų darbų programą yra įdarbinama 20 vaikų kurie darbuosis realiai liepos ir rugpjūčio mėnesiais vasaros atostogų metu. Tai vaikai iš sunkiai besiverčiančių šeimų, iš daugiavaikių šeimų, taip pat socialiai remtinų šeimų“, – sako Šiaulių vaiko teisių specialistas Aurimas Bugavičius.

Tačiau, pažymi „TV3 žinios“, vargingai gyvenančių šeimų gali laukti nemalonus siurprizas. Vaiko uždirbti pinigai skaičiuojami į bendras šeimos pajamas, o tai reiškia, kad nepasiturintis asmuo kuriam laikui gali prarasti pašalpas, kompensacijas ir kitokią paramą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min