Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 20:00

Didžiųjų miestų merų rinkimai: lažybininkai intrigos nemato, bet jų klientai renkasi staigmenas

Rinkimai Kauno rajone
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rinkimai

Paaiškėjus, kad Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio mero rinkimuose prireiks antrojo turo, buvo ir vėl pradėta prognozuoti, kas gi užims šiuos postus.

Panevėžio mero postą bando išlaikyti Rytis Mykolas Račkauskas, o į jo poziciją taikosi Povilas Urbšys. Klaipėdoje dabartinis miesto meras Vytautas Grubliauskas kovoja su Arvydu Vaitkumi, o Vilniuje antrajame ture bus renkamasi tarp dabartinio mero Remigijaus Šimaišiaus bei buvusio miesto mero Artūro Zuoko.

Vis dėlto, „TOPsport“ lažybininkai nė viename mieste neįžvelgia didelės konkurencijos. Vilniuje R.Šimašiaus šansai išlikti miesto meru yra vertinami 80 proc., kai A.Zuoko šansai siekia vos 20 proc. Dar mažiau intrigos lažybininkai įžvelgia Panevėžyje, kur R.M.Račkausko šansai yra vertinami 85 proc., kai jo oponento P.Urbšio – 15 proc.

Tuo metu Klaipėdoje lažybininkai visišku favoritu laiko V.Grubliauską ir jo šansus triumfuoti antrajame ture vertina net 90 proc., kai A.Vaitkaus – vos 10 proc.

„TOPsport“ klientai Vilniaus miesto mero rinkimuose prognozuoja panašią baigtį. 75 proc. renkasi R.Šimašiaus pergalę, kai A.Zuoko – 25 proc.

Kur kas didesnė intriga yra įžvelgiama Panevėžio mero rinkimuose, kur žmonės yra pasidalinę į lygias stovyklas. 60 proc. renkasi favoritu laikomą R.M.Račkauską, o likę 40 proc. – P.Urbšį.

Tuo metu Klaipėdoje – kiek netikėtas pasirinkimas ir aukštyn kojom apsivertusi situacija. Net 70 proc. pasirinko ryškaus autsaiderio A.Vaitkaus pergalę Klaipėdos mero rinkimuose, kai vos 30 proc. pasirinko dabartinio mero V.Grubliausko pergalę.

Tiesa, patys lažybininkai mano, jog situacija gali keistis kiekvieną dieną, ypač Vilniaus mero rinkimuose. Ten kandidatai naudoja itin skirtingas taktikas, o skirtumas tarp kandidatų gali ir sumažėti. Kol A.Zuoko aktyvi kampanija puikiai tvarkosi su komunikaciniais klausimais, tai R.Šimašius dar turi kur pasitempti.

Tiesa, dabartinis Vilniaus meras nebijo mesti šešėlio ant savo konkurento dėl, neva, imto milžiniško kyšio iš įmonės „Veolia“.

Taip pat panašu, kad šį kartą rinkimams didelės įtakos nedarys kitos frakcijos, kurios yra pasiryžusios dirbti su bet kuriuo iš kandidatų. Kitaip tariant, nei lyderiaujančios frakcijos, nei mažesnės nesiruošia remti vieno ar kito kandidato prieš rinkimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min