Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 13:17

Dizainerių sukurti lipdukai taps palaikymo ženklais smurtą patyrusioms moterims

Monika Janulevičiūtė ir Petras Navickas
Organizatorių nuotr. / Monika Janulevičiūtė ir Petras Navickas
Du Vilniaus dailės akademijos dizaino specialybės studentai Monika Janulevičiūtė ir Petras Navickas pastarosiomis naktimis miega po kelias valandas ne tik dėl darbų peržiūrų akademijoje – bendrakursiai kuria originalius lipdukus, kurie taps palaikymo ženklais smurtą šeimoje patyrusioms moterims bei jų vaikams, apsistojusiems Motinos ir vaiko pensione, Vilniuje.

„Kurdami lipdukų dizainą galvojome, kaip išreikšti mūsų visų palaikymą moterims, nenorinčioms ir nebegalinčioms taikstytis su smurtu. Kartu norėjome, kad jų laikino apsistojimo vietoje esantis daiktas pakeltų ūpą, leistų įsižiebti optimizmui bei prablaškytų aplink besisukančius vaikus“, – sako M.Janulevičiūtė.

Trečiojo VDA kurso studentų sukurti lipdukai bus klijuojami ant bendrovės „Electrolux“ pensionui dovanojamo itin reikalingo prietaiso – šaldytuvo. Taip išreikšti savo palaikymą bus kviečiamos išskirtinio vienos ryškiausių Europos režisierių Susanne Bier filmo „Geresniame pasaulyje“ seanso lankytojos, jau gruodžio 16 d., 19 val., susirinksiančios į kino centro „Forum Cinemas Vingis“ 5-ąją salę.

Šis nemokamas seansas – tai Europos šalių kino forumo „Scanorama“ ir Moterų informacijos centro dovana moterims, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į moterų kovą su smurtu bei taip paskatinti visas  Lietuvos moteris Šv. Kalėdas pasitikti geresniame pasaulyje. Renginį organizuoja Europos šalių kino forumas „Scanorama“, „Moterų informacijos centras“ ir žurnalas „Moteris“.

Dizaino studentai M.Janulevičiūtė ir P.Navickas dalyvauja įvairiausiuose dizaino projektuose. Šiemet Petro sukurtas plakatas ir skrajutė buvo pasirinkti iš reklamuoti filmą „Anarchija Žirmūnuose“. Taip pat bendrakursiai kartu kuria turizmo plakatų seriją „Behind the scene“, primenančią  pamirštas Vilniaus vietas. Monika taip pat yra sukūrusi knygos „Sodo paslaptis“, pasakojančios Vilniaus botanikos sodo legendą, tekstus ir iliustracijas – parengtai knygai tetrūksta tik leidėjo.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min