Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drąsiaus Kedžio sekėjai minės garsiosios blokados Garliavoje metines

Tai, kad protestuotojai net po teismo nutarties neleido išvežti mergaitės biologinei motinai, D.Kedžio sekėjai vertina kaip istorinę pergalę.
Nuotrauka iš Klonio gatvės dienoraščio feisbuke / Tai, kad protestuotojai net po teismo nutarties neleido išvežti mergaitės biologinei motinai, D.Kedžio sekėjai vertina kaip istorinę pergalę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš metus, 2010-ųjų gegužės 14-ąją, Garliavoje prie Venckų ir Kedžių namų susirinkę žmonės neleido išvežti nuo pedofilų galimai nukentėjusios mažametės. Šių įvykių metines D.Kedžio sekėjai ketina paminėti kaip atmintiną datą.

Pernai gegužės 14-osios, penktadienio rytą, Kėdainių miesto apylinkės teismo teisėjas Bronislovas Varsackis paskelbė garsiąją nutartį, kad Neringos Venckienės globojama mergaitė kuo skubiau turi būti atiduota jos motinai Laimutei Stankūnaitei. Ši žinia paskatino keliasdešimt šiai istorijai neabejingų žmonių atskubėti prie Kedžių ir Venckų namų, esančių Garliavos miestelio pakraštyje.

Vis gausėjusios protestuotojų gretos neleido išvežti mergaitės L.Stankūnaitei. Budėjimai vyko per naktį, visą savaitgalį ir dar keletą savaičių, kol aukštesnės instancijos teismas nesustabdė B.Varsacko nutarties skubaus vykdymo.

Sėkmingą pasipriešinimą pirmojo teismo sprendimo vykdymui D.Kedžio šalininkai vertina kaip istorinę pergalę, vertą švęsti kasmet.

„Metai kaip minutė...“ – taip pavadintas įrašas neseniai atsirado Klonio gatvės dienoraštyje svetainėje „Facebook“.Gegužės 14 dieną buvo išsaugota mūsų visų tautos dukra.

Bendraminčiai kviečiami šeštadienį atvykti prie Kedžių ir Venckų namų, vėl pajusti Klonio gatvės dvasią, pasidalyti prisiminimais, pasimelsti.

„Žmones, tai jūsų dėka gegužės 14 dieną buvo išsaugota mūsų visų tautos dukra – mažoji Drąsiaus mergaitė. Ateikite šeštadienį į Klonio gatvę. Rankose gali būti alyvos šakelė ar žvakelė, o širdyje – malda, viltis ir tikėjimas. Nuo 12 valandos rinksimės pajusti tą ypatingą Klonio dvasią, pasižiūrėti jau istorine tapusią vaizdo medžiagą apie to meto įvykius, pasisemti dvasinės stiprybės klausydamiesi patriotinių dainų, uždegti žvakelę ant Drąsiaus kapo – atiduoti pagarbą TĖVUI. Nebijoti, netylėti, neužmiršti....“ – rašoma Klonio gatvės dienoraštyje internete.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min