Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Driftingo" demonstravimą surengęs vilnietis teisme nugalėjo Mokesčių inspekciją

Driftingas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / „Driftingas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Mokesčių inspekcijos akiratį patekęs vilnietis teisme apsigynė ir įrodė, kad valstybės pareigūnai jį siekė nubausti nepagrįstai.

Gruodžio viduryje Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija išplatino pranešimą, kad sostinėje nustatė asmenį, teikusį nelegalias ekstremalaus pasivažinėjimo („driftingo") paslaugas, neturint licencijos šiai veiklai.

Mokesčių inspekcija tvirtino, kad vairuotojas neturi ir licencijos, leidžiančios lengvaisiais automobiliais keleivius vežti užsakomaisiais reisais. Jis savo veiklą traktuoja kaip pramogą. Ekstremaliai keleivius vežti pritaikytas automobilis Nissan 200 NX priklauso jam, tačiau pagal panaudos sutartį perduotas įmonei, kurios vadovas yra  jis pats.

Už neteisėtą vertimąsi komercine veikla neturint licencijos vilniečiui buvo surašytas Administracinių teisių pažeidimų protokolas. Už padarytus pažeidimus jam grėsė automobilio ir gautų pajamų iš neteisėtos veiklos konfiskavimas bei iki 3 tūkst. litų bauda. Administracinė byla buvo perduota nagrinėti teismui.

Šią savaitę teismas bylą išnagrinėjo ir nustatė, kad į Mokesčių inspekcijos akiratį pakliuvusio vilniečio veiksmuose nera administracinio nusižengimo požymių. Teismas vilniečiui iškeltą administracinę bylą nutraukė.

Kaip savo sprendime pažymėjo teismas, įstatymai nurodo, jog keleiviams vežti licenzija reikalinga, kai žmonės vežami užsakomaisiais reisais. Tuo tarpu vilnietis šoninio slydimo („driftingo") demonstravimą rengė uždaroje aikštelėje. Teismo manymu, tai tikrai nėra užsakomasis keleivių vežimas, kuriam reikėtų licencijos.

Teismas taip pat nenustatė jokių aplinkybių, kuriomis remiantis būtų galima sakyti, kad vilniečio veikla buvo neteisėta, nerasta duomenų, kad mokesčiai valstybei nebuvo sumokėti. Todėl byla nutraukta.

Šį teismo sprendimą suinteresuotos šalys dar galį skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min