Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 25, 22:15

Druskininkai P.Cvirkos gatvę ketina pervadinti į Žalgirio, L.Giros – į Nidos

Druskininkai planuoja pervadinti dviejų sovietinių veikėjų, rašytojų gatves. Pagal savivaldybės tarybai teikiamą projektą, Druskininkų mieste esanti Petro Cvirkos gatvė taptų Žalgirio gatve, Liudo Giros – Nidos.
Druskininkai
Druskininkai / 123RF.com nuotr.

„Šiuo metu P.Cvirkos ir L.Giros gatvių pavadinimuose esantys asmenvardžiai ir personalijų įtaka Lietuvos valstybės ar krašto istorijai, politikai ir kitoms visuomeninio gyvenimo sritims vertinami neigiamai ir yra keistini“ – teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Anot jo, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras yra pateikęs išvadas dėl P.Cvirkos aktyvaus kolaboravimo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis.

„L.Gira – neigiamai vertinamas kultūros ir sovietinės valdžios veikėjas, prisidėjęs prie Lietuvos okupacijos. L.Gira buvo okupacinės sovietų valdžios atstovas, aktyviai bendradarbiavo su Lietuvą okupavusia Sovietų Sąjunga“, – nurodoma rašte.

Šiemet atlikta šių gatvių gyventojų apklausa dėl jų pervadinimo. Savivaldybės duomenimis, pritariančiųjų ir nepritariančiųjų balsai pasiskirstė beveik vienodai.

Gatvių pervadinimo klausimą Druskininkų taryba svarstys trečiadienį, birželio 29 dieną.

Seime svarstomas vadinamasis desovietizacijos įstatymo projektas, kuriuo būtų draudžiama propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas viešuosiuose objektuose juos įamžinant ar atvaizduojant bet kokia forma.

Taip pat būtų draudžiamas tokių režimų simbolių, informacijos apie juos, susijusių asmenų, organizacijų, įvykių, datų įamžinimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min