Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 18:01 , Atnaujinta: 2019 gegužės 16d. 19:34

Druskininkų meras R.Malinauskas antrame prezidento rinkimų ture palaikys G.Nausėdą, nors jis to neprašė

Ričardas Malinauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ričardas Malinauskas

Prekyba poveikiu ir papirkimu teisėjų korupcijos byloje įtariamas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas prieš antrą Prezidento rinkimų turą už kurorto pinigus leidžiamame laikraštyje nemokamai paskelbė paramą Gitanui Nausėdai.

Pirmame rinkimų ture R.Malinauskas paramą reiškė kandidatui į prezidentus, premjerui Sauliui Skverneliui. Tuomet jis tai darė tame pačiame savivaldybės leidžiamame laikraštyje „Mano Druskininkai“, bet už reklamą mokėta iš paties kandidato rinkimų sąskaitos.

Dabar R.Malinauskas apie paramą kandidatui į prezidentus prabilo interviu forma.

Jis tikino S.Skvernelį palaikančią poziciją išsakęs, nes „matant, kas vyksta su Lietuva, kaip teisine valstybe, vertinant Druskininkų paskutiniųjų aštuonerių metų gyvenimą, persmelktą nuolatinio persekiojimo, vienintelis S.Skvernelis pripažino, jog su mūsų teisine valstybe ne viskas gerai, kad reiktų į tai atkreipti dėmesį, skaidrinti ir viešinti valstybės vadovų daromą įtaką teisinei sistemai bei jos problemas“.

R.Malinauskas leidiniui „Mano Druskininkai" sakė tikėjęsis, kad vertindamas kandidatus, patekusius į antrąjį prezidento rinkimų turą, „vienareikšmiškai pasisako už tą, kuriam daugiausia balsų atidavė ir druskininkiečiai“.

Druskininkų savivaldybėje daugiausia balsų pirmame ture surinko G.Nausėda – 31,87 proc. Antra liko I.Šimonytė su 30,11 proc., trečias mero remtas S.Skvernelis, už kurį balsavo 24,82 proc. rinkėjų.

„Vertindamas kandidatų nepriklausomybę, turiu vilties, kad vienas iš jų yra nepriklausomas nuo partinės įtakos ir norės vykdyti savo, kaip prezidento, pagrindinį uždavinį – užtikrinti teisinės valstybės garantijas visiems. O jeigu kandidatas neslepia simpatijų vienai politinei jėgai, jau Prezidento rinkimų debatuose, panašu, ima skirstyti į „savus“: ir „svetimus“, ko galima tikėtis, tokiam kandidatui laimėjus rinkimus?“ – interviu „Mano Druskininkams“ sakė R.Malinauskas.

Vasario pabaigoje R.Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui buvo pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje, o apklausos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvakarėse abiejų kurorto politikų namuose ir darbo vietose buvo atliktos kratos.

15min žiniomis, meras su patarėju galėjo susitarti dėl 50 tūkst. eurų dydžio kyšio perdavimo. Teisėsauga įtaria, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje. Visa tai yra dalis didelio korupcijos tyrimo, kuriame minima visa eilė teisėjų ir advokatų.

G.Nausėda sako R.Malinausko paramos neprašęs, bet negalintis uždrausti save paremti.

„Paramos pirmiausia prašau Lietuvos žmonių. Jų parama ir sprendimas ateiti balsuoti – man svarbiausia. Negaliu niekam uždrausti manęs remti. R.Malinauskas išsakė savo nuomonę, jo balsas yra toks pat, kaip ir bet kurio kito Lietuvos piliečio. Apie tai su juo nekalbėjau“, – 15min sakė G.Nausėda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:36
03:31
00:31

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min