15min be reklamos
2022 11 29, 21:50

Druskininkų meras R.Malinauskas vėl varžysis dėl mero posto, įregistravo politinį komitetą

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir žygiuos į artėjančios savivaldos rinkimus. „Aš patvirtintas kandidatu į merus“, – rašo jis.
Ričardas Malinauskas
Ričardas Malinauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Žinią apie dalyvavimą ateinančiuose savivaldos rinkimuose meras pranešė savo feisbuko paskyroje.

Tai, kad daugiau nei du dešimtmečius Druskininkų mero pareigas einantis R.Malinauskas ir jo suburtas politinis komitetas dalyvaus savivaldos rinkimuose nebuvo paslaptis.

Visuomeninis judėjimas „Už Druskininkus“ veikia jau kelerius metus.

Savivaldos rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną.

Rugsėjį priimtuose įstatymuose numatyta, kad kurioje nors savivaldybėje savo kandidatų sąrašą norintis kelti politinis komitetas turi būti registruotas kaip juridinis asmuo.

Prieš tai jis privalo būti įsteigtas, jį įkurti gali ne mažiau kaip 0,1 proc. toje savivaldybėje trumpiausiai pusmetį gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų. Be to, jų negali būti mažiau negu dvigubas tos savivaldybės tarybos narių skaičius.

Politinio komiteto steigėjai steigiamajame suvažiavime privalo priimti įstatus, programą ir išrinkti valdymo organus, taip pat priimti sprendimą dėl buveinės.

Taip pat numatyta, kad komiteto pavadinimas negali būti tapatus jau kito įregistruoto juridinio asmens pavadinimui ar į jį panašus, jame negali būti vartojami fizinių asmenų vardai ir pavardės.

Šia tema taip pat skaitykite: Kitąmet rinkimuose dalyvaus mažiau komitetų, atbaido biurokratija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min