Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 21d. 17:41

Du P.Gražulio veidai: vienas ragino daryti abortą, kitas iki užkimimo gynė embrioną

Du Petro Gražulio veidai
15min nuotr. / Petras Gražulis

Ketvirtadienį paaiškėjus, kad Seimo narys Petras Gražulis turi nesantuokinį vaiką, viešumon ėmė lįsti kitoks, dar nematytas, kovotojo už tradicinės šeimos vertybes veidas. Iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos gretų pašalintas parlamentaras iki šiol slėpė, kad elgiasi priešingai nei garsiai deklaruoja.

Ketvirtadienį LNK laida „KK2” paskelbė, kad išsiskyręs 59 metų Seimo narys P.Gražulis su 31 metų palangiške Birute Navickaite turi dukrą. Seimo narys ketvirtadienį BNS tai pripažino, o vaiko motina teigė turėjusi kęsti Seimo nario užgauliojimus ir spaudimą darytis abortą.

„Iš pradžių labai sakė, kad reikėtų darytis abortą, paskui labai daug kartų kartojo – sakiau negimdyti, sakiau negimdyti. Neragino darytis, bet po septintojo mėnesio tiesiog daug kalbėjo apie abortą“, – teigė jauna moteris.

„Aš ir dabar pasisakau prieš abortus, bet, žinote, emocijos, pasakytos buvo emocijos. Kaip žmogus, ir dabar manau, kad abortas yra nepateisinama priemonė“, – BNS komentavo P.Gražulis, nesantuokinį vaiką pavadinęs gyvenimo klaida.

KK2 stop kadras, 15min nuotr./Birutė Navickaitė ir Petras Gražulis
KK2 stop kadras, 15min nuotr./Birutė Navickaitė ir Petras Gražulis

Nuo 1996 metų, kai atsidūrė Seime, P.Gražulis nuolat kovojo už tradicinę šeimą ir už gyvybę, parlamentaras palaikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vis užgimstančias iniciatyvas Lietuvoje drausti abortus.

Štai visai neseniai „tvarkiečių“ frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius delfi.lt sakė, kad labiausiai abortų draudimą, kuris į Seimo darbotvarkę grįžo po penkių metų pertraukos, palaiko Algimantas Dumbrava ir iš frakcijos pašalintas P.Gražulis.

Šis politikas ne kartą yra aiškinęs, kokia brangi gyvybė ir kaip ją reikia saugoti.

2016 metais Seime sprendžiant dėl dirbtinio apvaisinimo, „tvarkietis“ aiškino, kad reikia palaikyti Bažnyčios poziciją.

„Dirbtinis apvaisinimas nėra gydymas, dirbtinai apvaisinus moterį ji netaps po to vaisinga. Ar galima nužudyti dešimt, kad vienas būtų gyvas? Aš manau, tai yra amoralu. Bažnyčia renkasi ir pataria mums rinktis atsakingą kelią. Juk ne Bažnyčia, o mokslas įrodė, kad embrionas yra gyvybė, ir bet kurioje stadijoje mes turime ginti gyvybę“, – kalbėjo P.Gražulis.

Siūlė bausti už šeimos niekinimą

Nesantuokinį vaiką ketvirtadienį pripažinęs politikas anksčiau buvo ėmęsis įvairių iniciatyvų, kuriomis siūlyta bausti už tradicinės šeimos niekinimą.

Šios pataisos buvo nukreiptos prieš homoseksualus, tačiau jas gindamas P.Gražulis akcentavo tradicinės šeimos svarbą ir katalikiškas vertybes.

2012 metais P.Gražulis buvo įregistravęs siūlymą tuomečiame Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyti baudas už dorovinių vertybių niekinimą.

„Šeima Konstitucijoje apibūdinama kaip visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl už šios konstitucinės vertybės ir jos pagrindų niekinimą asmuo ar asmenų grupė turi susilaukti atsakomybės. Dorovinės vertybės, įtvirtintos Konstitucijoje, yra ypač svarbios, nes jos turi teigiamą reikšmę ne kažkuriam individui atskirai, tačiau visai visuomenei, todėl jas būtina ypatingai saugoti ir puoselėti, o už jų niekinimą taikyti administracinę atsakomybę“, – aiškinamajame rašte tvirtino P.Gražulis.

Seimui šį projektą atmetus po poros metų P.Gražulio galvoje gimė panašus siūlymas – tame pačiame kodekse numatyti baudas už šeimos vertybių niekinimą, tačiau ir to įtvirtinti nepavyko.

„Pastaruoju metu vis dažniau atsiranda įvairiausių programų. Šiandien Kauno Vytauto Didžiojo universitetas taip pat ruošia programą, kad sugriautų mokiniams stereotipą, kad šeima yra gėris“, – svarstant pataisą sakė jis.

2012 metais daug diskutuota dėl Konstitucijos pataisų, kurios šeimą kildino iš santuokos, taip pat iš motinystės ir tėvystės.

Vienas iš šių pataisų teikėjų buvo P.Gražulis, tačiau lemiamame balsavime jos nepriimtos nes pritrūko vieno balso.

Tuomet paaiškėjo, kad dėl to kaltas P.Gražulis – tuo metu jo nebuvo Seimo posėdžių salėje.

Raudos dėl dorovingumo

2009 metų liepą Seime buvo balsuojama dėl pataisos, kuria siūlyta saugoti nepilnamečius nuo neigiamos informacijos. Tuomet P.Gražulis kvietė Seimą sudaryti aplinką, kad jaunimas augtų dorovingai.

„Iš ko žmogus kyla? Ar ne iš vyro ir moters meilės santykio? Ar mes neturime tai puoselėti? Dabar tuos, kurių aš nenoriu nė vieno jų smerkti dėl jų išsigimimo, iškrypimo, pastatome lygia greta su tais žmonėmis, kurie gimdo, augina ir puoselėja vaikus. Ir pastatome dar aukščiau natūralios normalios šeimos. Kur mes, Lietuva, einame? Ko verti mūsų himno žodžiai: „Tavo vaikai tegul eina vien takais dorybių“? Kokį mes rodome pavyzdį?“ – piktinosi kitaip manančiais P. Gražulis.

„Petras Gražulis, viešai deklaruojantis šeimos vertybes, iš tikrųjų jas yra pamiršęs”, – „Lietuvos rytui” 2013 metais sakė dabar jau buvusios politiko žmonos Ramintos advokatė Kristina Česnauskienė, atstovavusi moteriai skyrybų byloje.

2016 metais buvo kilę abejonių dėl P.Gražulio ir jo buvusios padėjėjos Seime Patricijos Pachomovaitės santykių.

Partijos „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ketvirtadienį tvirtino, kad P.Gražulis turi daugiau nesantuokinių vaikų.

„Atrodo, kad čia ne pirmas vaikas jo nesantuokinis, jis jų turi ne vieną. Tik tiek gal vienom mokėdavo, kitom nemokėdavo, kita moteriškė neapsikentusi yra į Airiją išvažiavusi su dukra“, – BNS kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis.

P.Gražulis partijos pirmininko pareiškimų apie galimus kitus nesantuokinius vaikus nekomentavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min