Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du šimtai specialistų Palangoje tarsis kaip geoterminius vandenis panaudoti žuvivaisai

Žuvys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mokslininkai ieškos būdų, kaip panaudoti geoterminius vandenis žuvivaisai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakarų Lietuvos žemės gelmėse glūdintis geoterminis vanduo galėtų būti naudojamas ne tik šilumai gaminti, šis potencialas, gali pasitarnauti skatinant sveikatos turizmą, akvakultūrą, steigiant žuvivaisos ūkius. Apie tokias galimybes specialistai iš Lietuvos ir užsienio spalio 2 dieną (antradienį) diskutuos Palangoje vyksiančioje „East link“ konferencijoje.

„Klaipėdos regionas, pradedant nuo Skuodo ir baigiant Šilutės rajonų, yra unikalus, nes čia glūdi ypač vertingi geoterminio vandens klodai. Mokslininkai tiria, kuo šis vanduo gali būti naudingas žmogaus sveikatai, kokios galimybės požeminius geoterminius vandenis panaudoti žuvivaisai, tvarkiniams apšildyti. Konferencijos viena iš sekcijų skirta aptarti geoterminių išteklių panaudojimo galimybes Baltijos jūros regione. Mokslininkai pateiks tyrimus, aptars kliūtis, kurios trukdo mūsų šalyje geoterminius išteklius panaudoti žuvų auginimui. Užsienio specialistai pasidalins savo patirtimi“ , – pasakojo „Esat link“ konferenciją organizuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) vadovė  Roma Stubrienė. 

1989 m. atrasta Vakarų Lietuvos geoterminė anomalija yra unikali, nes 2 km gylyje esančio vandens temperatūra čia siekia 80-90 laipsnių. Kilometro gylyje jo temperatūra – 30-45 laipsniai. Niekur kitur Baltijos šalyse nėra tokio geoterminės energijos potencialo. Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijos lygumoje geoterminis vanduo yra šaltesnis 2-3 kartus.

Dvi dienas truksiančioje konferencijoje „East link“ dalyvaus apie 200 dalyvių iš 18 pasaulio valstybių. Tai renginys, kuris skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų vystymui. Juo siekiama paskatinti ES nauju narių bei Rytų partnerystės geopolitinės erdvės šalių glaudų bendradarbiavimą, atverti rinkas bendriems projektams.

Renginys „East link“ orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę – Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją ir kt.  
Konferencija organizuojama vykdant projektą „Technologijos ir mokslas inovatyviam verslui“.

Projekto tikslas – skatinti verslo ir mokslo partneryste moksliniu tyrimų ir technologijų plėtros ir inovacijų srityse, žinių komercinimą bei technologijų perdavimą. Projektas yra įgyvendinamas pagal Ekonomikos augimo veiksmu programa.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Žuvys
Parašykite atsiliepimą apie 15min