Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 4d. 17:57

Dviejų vaikų netekusios motinos artimieji – taip pat socialinės rizikos šeimų sąraše

Aplinka, kurioje gyveno šeima
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šulinys, į kurį buvo įmesti du mažyliai.
Buvo ar nebuvo smurtaujama Kėdainių rajone, Saviečių kaime, gyvenusioje Aurelijaus B. ir Linos C. šeimoje, kurią ištiko tragedija? Į šį klausimą galėtų atsakyti pati moteris, kuri šiuo metu dėl patirto streso yra medikų priežiūroje, arba jos artimieji, pas kuriuos ji net keletą kartų bėgo po barnių su vyru, į šulinį sumetusiu du mažylius.

Tačiau su žiniasklaida bendrauti jie nepageidauja. Tuo metu viešai išsakomos nuomonės radikaliai skiriasi.

Saviečių kaime, netoli tragedijos paženklintos sodybos, gyvenę vyrai tikina, jog vieša paslaptis buvo, kad Aurelijus B. gėrė, o apsvaigęs mušė sugyventinę.

Visiškai kitokią versiją apie šią šeimą pateikia ją lankiusi Pelėdnagių seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimomis Violeta Tamulienė ir Kėdainių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Vilma Jucevičiūtė.

Saviečių kaimo gyventojų šeima, ją lankiusių seniūnijos ir savivaldybės darbuotojų nuomone, buvo viena iš tų, kurias buvo galima rodyti kaip pavyzdį. Nors ir skurdi, tačiau būtiniausius poreikius patenkinanti buitis netrukdė sugyventiniams kurti gyvenimo planų ir auginti keturių mažamečių vaikų.

Beveik idealų šeimos portretą su mylinčiu tėčiu piešiančios socialinė darbuotoja bei Vaiko teisių apsaugos specialistė tikino, jog per apsilankymus joms didesnį susirūpinimą kėlė ne dviejų savo vaikų nužudymu įtariamas 36 metų Aurelijus B., bet vaikų motina – dešimt metų už gyvenimo draugą ir vaikų tėvą jaunesnė Lina C. 

Jos elgesį – kai palikusi vaikus išeidavo iš namų savaitei ar ilgesniam laikui – specialistai apibūdino kaip lengvabūdišką. 

Močiutės šeima – taip pat socialinės rizikos sąraše

Tačiau gali būti, kad tai jaunai moteriai, ant kurios pečių buvo užkrauta atsakomybė už tris, o vėliau – ir keturis vaikus, buvo įprasta. Mat smurtas ir girtavimas Linai C. greičiausiai buvo pažįstami nuo vaikystės. Panašiomis sąlygomis, kaip gyveno Saviečiuose, ji užaugo.

Nebuvo ji labai išskirtinė. Tiesa, pasitaikydavo ir girtavimo atvejų, – apie Linos C. motinos šeimą, kuri taip pat yra socialinės rizikos šeimų sąraše, sakė Jonavos rajono savivaldybės atstovas.

Kaip ir jos pačios, Jonavos rajone gyvenančios motinos Rimos C. šeima buvo įtraukta į rizikos šeimų sąrašą. Priežastis taip pat identiška – socialinių įgūdžių stoka. 

Kaip 15min sakė Jonavos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Elegijus Laimikis, tai buvo tipinė šiam sąrašui šeima, kurioje kartais būdavo randami išgėrę tėvai, kildavo rūpesčių ir dėl mokyklos nelankymo, kitokios vaikų nepriežiūros.

„Apie smurtą (toje šeimoje – aut. past.) nepamenu, kad būčiau girdėjęs. Į sąrašą ji pateko dėl socialinių įgūdžių nebuvimo. Daugiausia menki dalykai, visokie mokyklos reikalai. Nebuvo ji labai išskirtinė. Tiesa, pasitaikydavo ir girtavimo atvejų“, – sakė Jonavos rajono savivaldybės atstovas.

Paprašytas patikslino, jog išgėrę būdavo tiek Linos C. motina, tiek jos vyras. Jis šiuo metu jau miręs.

Be Linos C., šioje šeimoje užaugo dar šeši vaikai – du broliai ir keturios seserys. Nedideliame namelyje neretai būna sausakimša – tai viena, tai kita dukra močiutės globai čia kuriam laikui palieka anūkus. 

„Vieni atvažiuoja, kiti išvažiuoja – matome tai, nes nuolat tikriname. Namelis nedidukas, bet tvarkingas. Gyvenimo sąlygos jame tikrai neblogos. Tačiau nėra idealu, tad iš rizikos sąrašo šeima vis dar neišbraukta“, – teigė E.Laimikis. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Tiksinti bomba socialinės rizikos šeimose: ką pakeisi už 8 eurus per mėnesį?

Jis teigė žinojęs, kad Lina C. čia kartais atvažiuoja po barnių su sugyventiniu – kartais su vaikais, kartais viena. Tačiau visuomet po kurio laiko sugrįždavo į Kėdainių rajone esančią sodybą. 

Čia ji gyveno daugiau nei šešerius metus – nuolat nuo tada, kai gimė pirmasis jos ir Aurelijaus B. sūnus, kuriam dabar šešeri. 

Po dvejų metų pora susilaukė dukters, o 2014 metų sausį – sūnaus. Tuomet jie jau gyveno vieni – anksčiau kartu gyvenęs Aurelijaus B. tėvas buvo miręs. 

Kaimynų teigimu, po jauniausiojo sūnaus gimimo tarp sugyventinių buvo paaštrėję santykiai. Tais metais moteris net du kartus buvo dingusi iš Saviečių – nuo barnių bėgo pas artimuosius Jonavos rajone.

Po antrojo „pabėgimo“ 2015 m. balandį Saviečiuose likęs vyras ir du vyresnieji vaikai ir buvo įtraukti į rizikos šeimų sąrašą dėl socialinių įgūdžių stokos.

Šeimą pradėjo reguliariai lankyti socialinė darbuotoja. Tačiau ji teigė, kad nė karto nepastebėjo, jog kuris nors iš mažamečių tėvų girtautų ar smurtautų. 

Netrukus paaiškėjo, kad tuomet tris vaikus jau turinti Lina C. laukėsi ketvirtojo kūdikio – 2015 m. rugsėjį gimė dukra. 

Mažylę ir dvejų metų sūnų tėvas Aurelijus B. dėl kol kas nežinomų motyvų 2016 m. sausio 2-osios naktį įmetė į šulinį. Vaikai žuvo.

Sausio 3-iąją vyras suimtas trims mėnesiams. Savo kaltę jis pripažįsta, tačiau paaiškinti kraupaus nusikaltimo motyvų negali. Jam bus paskirta psichiatrinė ekspertizė.

Pirminiais duomenimis, du mažamečius savo vaikus jis nužudė būdamas blaivus. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min