Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviračių maratono sumanytojai pedalus mins ir patys

M.Umaras nuolat dalyvauja uostamiestyje rengiamuose dviračių žygiuose.
D.Grikšaitės nuotr. / M.Umaras (su šalmu) nuolat dalyvauja uostamiestyje rengiamuose dviračių žygiuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dviračių sporto aistruoliai jau gali pradėti treniruotes ir ruoštis birželio 6-ą Klaipėdoje vyksiančiam maratonui. Jį inicijuoja dviračių sporto čempionai Gintautas ir Mindaugas Umarai.

Kaune gimę buvę sportininkai, kurių vienas gyvena uostamiestyje, kitas sostinėje, panašų renginį prieš daugybę metų surengė Vilniuje, tuomet jame dalyvavo apie 500 sportininkų. Pasak G.Umaro, sostinėje dviračių takų sistema per pastarąjį dešimtmetį taip ir liko padrika, o Klaipėdoje jie vystyti sistemiškai. Tai tapo viena iš priežasčių maratoną, kuris, viliamasi taps tradiciniu, surengti uostamiestyje.

Pirmąkart rengiamos dviratininkų ištvermės varžybos drieksis Klaipėdos gatvėmis. Maratono distancija profesionalams sieks 65,7 km – jiems teks apsukti devynis ratus numatytu maršrutu. Mažesnio pajėgumo sportininkams ir mėgėjams bus galimybė išbandyti save trumpesnėje, 29,2 km trasoje. Lenktynės prasidės ir baigsis prie „Klaipėdos“ viešbučio. Maratone turėtų dalyvauti ir gerai žinomi sportininkai – Algirdas Mockus, Jonas Romanovas, Artūras Trumpauskas ir kt. Startuoti ketina ir patys broliai Umarai.

Broliai Umarai teigė norintys garsinti Klaipėdą nauju renginiu, nes miestas turi gražias dviračių sporto tradicijas.

Finišavus lenktynių dalyviams, maratono distanciją galės pravažiuoti visi dviračių mėgėjai. Simboline dviratininkų demonstracija uostamiestyje bus paminėta ir Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Povilanskienė džiaugėsi, kad ekologija dvelkiantis renginys vyks tokią dieną ir vylėsi, kad daugelis susigundys iškeisti automobilį į dviratį.

Dalyvių registracija prasidės jau ketvirtadienį svetainėje www.klaipedosmaratonas.lt  Renginio organizatoriai tikisi sulaukti kelių šimtų įvairaus pajėgumo dalyvių iš visos Lietuvos.

 

D.Grikaaitės nuotr. /Broliai Gintautas (kairėje) ir Mindaugas Umarai Klaipėdoje surengs dviračių maratoną.
D.Grikšaitės nuotr. /Broliai Gintautas (centre) ir Mindaugas Umarai Klaipėdoje surengs dviračių maratoną.

 

Komentarai
Temos Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min