Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 gegužės 20d. 13:39

Egidijus Kūris mano, kad Seimo nariams reikia teisinės neliečiamybės

Egidijus Kūris
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Egidijus Kūris

Buvęs Konstitucinio teismo teisėjas Egidijus Kūris kritikuoja po teisinio imuniteto išsaugojimo Evaldui Lementauskui Seime kilusią iniciatyvą keisti Konstituciją ir iš visų Seimo narių atimti neliečiamybę.

„Keisti Konstituciją dėl E.Lementausko? Būtų per daug garbės jam. Man atrodo, kad keisti čia reikia kai ką kita“, – mano E.Kūris.
 
Anot jo, atimti neliečiamybę iš visų parlamentarų po E.Lementausko atvejo, būtų tas pats lyg uždrausti visus peilius, jei kas nors ką nors nuduria.

„Nesakyčiau, kad reikia panaikinti teisinės neliečiamybės institutą. Čia būtų tas pats, kad kam nors ką nors papjovus, iš viso uždraustume peilius. Europoje imunitetas yra savaime suprantamas dalykas. Žinoma, kiekvienu vaistu ir kiekvienu teisės institutu reikia naudotis protingai“, – pažymėjo E.Kūris.

Teisininkas siūlytų verčiau kelti klausimą, ar į Seimą apskritai gali būti renkami teisti asmenys.

„Dabar mūsų Konstitucija nustato, kad taip. Deja, tokių teistųjų ir teisiamų vis daugiau Seime turime. Jau turėjome ir opozicijos lyderį, teistą už šmeižtą“, – apgailestavo E.Kūris.

Primename, kad teisiamam E.Lementauskui išsaugojus teisinę neliečiamybę, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, kuri balsavime dėl E.Lementausko neliečiamybės išvis nedalyvavo, Seimo narys Valentinas Mazuronis siūlo keisti Konstituciją ir iš visų parlamentarų atimti teisinį imunitetą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min