TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekstremali situacija Ukmergėje neatšaukiama, rajono savivaldybė skaičiuoja 10 mln. litų nuostolius (atnaujinta 14:02 val.)

Prie Prezidentūros – protesto akcija dėl padėties Ukmergės šilumos ūkyje.
Organizatorių nuotr. / Prie prezidentūros – protesto akcija dėl padėties Ukmergės šilumos ūkyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekstremali situacija Ukmergės rajone paskelbta laikantis Vyriausybės patvirtintų nuostatų, todėl svarstymai, ar ši situacija paskelbta teisėtai, yra nepagrįsti. Tuo tarpu atšaukta ekstremali situacija bus tik tuomet, kai Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) tinkamai vykdys savo funkcijas, teigia Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis.

„Netiesa, kad ekstremali situacija paskelbta dėl savivaldybės kaltės. Ji buvo paskelbta dėl VKEKK neveikimo. Be to, paskelbta vadovaujantis Vyriausybės patvirtintais kriterijais. Ekstremali situacija bus atšaukta, kai VKEKK įvykdys savo funkciją. t. y. priims sprendimus dėl bendrovės „Miesto energija“ licencijos pakeitimo ir dėl licencijos išdavimo savivaldybės įmonėms“, – antradienį vykusioje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė R.Jurgilaitis.

Jis taip pat pabrėžė, esą kalbos, kad savivaldybei gresia 32 mln. litų žala, yra neteisingos. „Žala siekia 130 tūkst. litų. Kas šią žalą padidino 300 kartų, neaišku“, – tikino R.Jurgilaitis. Pasak jo, bendrovės „Miesto energija“ įvardyta žala neparemta jokiais faktais: šilumos operatoriaus deklaruota metinė apyvarta Ukmergės rajone siekė 12 mln. litų, todėl esą visiškai neaišku, ne tik kokiu pagrindu privatininkas ruošiasi reikalauti kompensacijos, bet ir kuo remdamasis įvardija 34 mln. litų sumą.
 

Ukmergės rajono savivaldybės narys netiesa vadino ir daugybę kitų pastaruoju metu viešojoje erdvėje eskaluojamų faktų: „Netiesa, kad savivaldybė šilumos kainą sumažino 0,01 cento. Sumažino 100 kartų daugiau. Netiesa, kad savivaldybė neteisėtai užėmė katilines. Savivaldybė nieko neužėmė, jas perėmė antstoliai, vadovaudamiesi teismo sprendimu, ir teisėtai perdavė savivaldybei. Netiesa, kad veiksmai, kuriuos atliko „Miesto energija“ su viena apsaugos bendrove, su dujomis ir smurtu, gali būti vadinami vykdymo veiksmais. Tai absurdas. Tuo klausimu pradėta krūva ikiteisminių tyrimų.“

Pasak R.Jurgilaičio, rugsėjo 30 d. šildymas ir karštas vanduo šiuo metu tiekiamas visiems Ukmergės rajono gyventojams.
 

Kreipsis į teismą

Spaudos konferencijoje žurnalistams taip pat pranešta apie savivaldybės ketinimą kreiptis į teismą dėl savivaldybės ir gyventojų patirtos žalos atlyginimo.

„Reikalausime, kad bendrovė „Miesto energija“ atlygintų gyventojams nuostolius, kurių jie patyrė dėl privatininko neteisėtų manipuliacijų sąnaudomis. Nuostolių savivaldybė patyrė ir dėl to, kad ši bendrovė kelis mėnesius trukdė savivaldybei užtikrinti karšto vandens bei šilumos tiekimą gyventojams bei per visus šilumos ūkio nuomos metus privatininkas nudėvėjo išnuomotą turtą“, – tvirtino R.Jurgilaitis.

Teigiama, kad nors savivaldybė patirta žala dar skaičiuojama, ji gali viršyti 10 mln. litų.

Pirmadienį susirinkę Ukmergės miesto bendruomenės nariai pareiškė nepasitikėjimą VKEKK vadovei Dianai Korsakaitei. Miesto bendruomenės daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų iniciatyvinės grupės nariai kreipėsi į šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Seimo pirmininkę Ireną Degutienę su prašymu sudaryti parlamentinę komisiją ir ištirti VKEKK veiklą. Tuo tarpu tyrimo metu D.Korsakaitę nušalinti nuo einamų pareigų.

Kaip 15min.lt jau pranešė seniau, VKEKK vadovė D.Korsakaitė neseniai kalbas, esą šilumos kaina yra didžiausia Ukmergėje, pavadino propaganda, o tai, kad neatšaukiama ekstremali situacija, – manipuliavimu viešąja nuomone. „Ar meras, ar ne meras, bet tai tikrai susiję su rinkimais“, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė D.Korsakaitė.

Panašios pozicijos laikėsi ir teisingumo ministras Remigijus Šimašius, pareikšdamas, kad „Ukmergės rajono savivaldybės taryba yra visiškai atsakinga už pasekmes, kurios kils priimant dabartinius žingsnius. Turime būti atviri, kad yra rizika, jog galima žala ukmergiškiams ir „Miesto energijai“ sudarys  nuo keliolikos iki keliasdešimt milijonų litų. Vyriausybė nusiteikusi taip, kad šių nuostolių kompensavimas, jeigu jų bus, neguls ant kitų savivaldybių gyventojų pečių, ši politinė atsakomybė teks savivaldybės tarybai, kuri turi laisvę priimti tam tikrus sprendimus“.

Ekstremali situacija Ukmergės rajone paskelbta rugsėjo 28 dieną, ginčai iki tol truko net keturis mėnesius. Savivaldybės taryba apkaltino buvusį šilumos tiekėją „Miesto energiją“ šiurkščiais sutarties pažeidimais ir ją vienašališkai nutraukė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min