Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eligijus Masiulis: „Vyriausybė savo rankomis griauna Lietuvos diplomatinę tarnybą“

Eligijus Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Anot Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, Vyriausybė savo rankomis griauna Lietuvos diplomatinę tarnybą. Taip parlamentaras pareiškė vertindamas užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus siūlymą atšaukti iš tarnybos šalies ambasadorius Vengrijoje ir Azerbaidžane.

Liberalo manymu, tokia reakcija dėl slapta įrašytų ir abejotino autentiškumo Lietuvos diplomatų pokalbių sukūrė blogą precedentą, kuris parodo nebrandžią ir iššūkiams nepasirengusią šalies užsienio politiką vykdančių valstybės institucijų veiklą.

„Valstybė turėtų ginti, o ne griauti savo diplomatinę tarnybą – ypač tais atvejais, kai yra pakankamai ženklų, kad susiduriame su provokacija. Tenka apgailestauti, kad Vyriausybė kartu su užsienio reikalų ministru paslydo ant pirmos pasitaikiusios banano žievės. Mūsų šalies ambasadorių Vengrijoje ir Azerbaidžane atšaukimas iš tarnybos rodo, kad Lietuvos institucijos yra ypač lengvai pažeidžiamos. Tai yra blogas precedentas ir lieka klausimas, kaip bus reaguojama, jei naujos provokacijos taikiniu taps, pavyzdžiui, patys ministrai“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E.Masiulis.

Liberalo teigimu, ankstesni vieši šalies premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimai apie tai, kad ambasadoriai jau yra praradę pasitikėjimą, neabejotinai padarė žalos specialiajam tyrimui prieš skelbiant jo išvadas. „Tokie spaudimo iš aukščiausių šalies vadovų atvejai yra netoleruotini“, – sako E.Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno teigimu, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatai tiesiogiai priklausys ir nuo to, ar ateityje pavyks išvengti panašaus pobūdžio strateginių klaidų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min