Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 11:41

ELLI inicijuoja kovą su smurtu prieš moteris

Kauno moterų draugijos kovos su smurtu prieš moteris simbolis - plakatas su sumušta moterimi
Kauno moterų draugijos kovos su smurtu prieš moteris simbolis - plakatas su sumušta moterimi
Prieš pusmetį Lietuvoje duris atvėręs unikalus ir vienintelis Europoje informacijos ir metodikos centras lyčių lygybės srityje Europos Lyčių Lygybės institutas (ELLI) pristatė savo veiklos rezultatus ir pakvietė lietuvius prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Parodyk raudoną kortelę smurtui“, kuria bus siekiama kovoti su smurtu prieš moteris.

Garbingus svečius – žinomus sportininkus, politikus, žurnalistus –  viename sostinės viešbučių pasitikusi instituto direktorė Virginija Langbakk priminė, kad Vilnius kaip vieta šios Europos Sąjungos  agentūrai įkurti buvo pasirinkta dar prieš tai, kai Europos Parlamentas priėmė reglamentą dėl ELLI veiklos. „Tai atsitiko lygiai prieš ketverius metus ir Lietuvai tai buvo labai svarbi politinė pergalė“, –  pabrėžė ELLI direktorė. Instituto įkūrimas užtruko – ELLI duris atvėrė tik šių metų birželio 16 d. „Tačiau dabar galime pasidžiaugti, kad tas pusmetis buvo labai aktyvus ir mums čia, Vilniuje, pavyko surengti daug svarbių renginių“, –  sakė ponia V.Langbakk.

Kadangi ELLI renginių dalyviai ir svečiai naudojasi viešbučių, transporto, restoranų paslaugomis, į Lietuvą pritraukta nemažai pinigų iš užsienio. Pasak jos, instituto įkūrimui ir renginiams vien tik iki šios dienos Lietuvoje išleista per 400 tūkst. eurų. Direktorė akcentavo ir tai, kad ELLI dirba įvairių Europos Sąjungos šalių atstovai, bet vis dėlto daugumą sudaro lietuviai.

ELLI vadovė V. Langbakk papasakojo apie Lietuvoje pradedamą vykdyti socialinę  iniciatyvą „Parodyk raudoną kortelę smurtui“, kuria bus siekiama atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris, ir prie kurios prisidės ir žinomi Lietuvos sportininkai.

Ko gero, net nesidomintys futbolo žino, ką reiškia Raudona kortelė – paprastai ji futbolininkams skiriama už šiurkštų, nesportišką elgesį. Būtent dėl šios priežasties raudona kortelė pasirinkta kaip akcijos prieš smurtą simbolis.

Taigi, ranka, laikanti raudoną kortelę rodo, kad mūsų visuomenėje nėra vietos smurtui. Ispanija pirmoji pradėjo vykdyti švietėjišką kampaniją „Parodyk raudoną kortelę smurtui“, o jos ambasadoriais tapo sporto bei meno garsenybės: režisierius Pedro Almodovaras, aktorė Emma Thompson, 3000 m. bėgimo su kliūtimis čempionė Marta Dominguez.

Itin aktyviai ELLI įkūrimą Lietuvoje palaikęs buvęs Europos reikalų komiteto pirmininkas, Seimo narys Vydas Gedvilas akcentavo, kad kitąmet Lietuvoje įvyksiantis Europos krepšinio čempionatas, kuriame dalyvaus net 24 Europos komandos, gali tapti puikia dirva Raudonosios kortelės socialinei iniciatyvai.

„Labai tikimės, kad šiai iniciatyvai pritars ir „FIBA Europe“, kuri mums suteikė teisę organizuoti čempionatą. Artimiausiu metu parengsime dokumentus ir lauksime atsakymo“, – sakė vienas iš čempionato Lietuvoje organizatorių Mindaugas Špokas.

Renginyje dalyvavęs penkiakovininkas Edvinas Krungolcas kalbėjo visų sportininkų vardu: „Esu tikras, kad visi sportininkai netoleruoja smurto prieš moteris. O tiems, kurie toleruoja, rodau raudoną kortelę. Labai tikiuosi, kad tie negražūs skaičiukai, liudijantys apie smurtą prieš moteris Lietuvoje, jau kitąmet bus gerokai mažesni. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę dalyvauti šioje gražioje iniciatyvoje ir taip prisidėti prie ELLI veiklos.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 3 Smurtas Lytis Moteris

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min