Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 12:24

EP narė: dėl krizės kalti vyrai

M.A.Pavilionienė, G.Kirkilas, Z.Grumai, G.Purvaneckienė ir B.Vėsaitė
M.A.Pavilionienė, G.Kirkilas, Z.Grumai, G.Purvaneckienė ir B.Vėsaitė

Dėl finansų krizės pasaulyje kalti vyrai – taip teigia Europos Parlamento (EP) Europos socialistų frakcijos pirmininko pavaduotoja ir Europos moterų socialisčių lyderė Zita Gurmai.

Seime surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo 4 socialdemokratinių pažiūrų moterys: Z.Gurmai, Marija Aušrinė Pavilionienė, Giedrė Purvaneckienė ir Birutė Vėsaitė. Tarp jų įsitaisė ir vienintelis vyras – Gediminas Kirkilas.

„Ši krizė kilo dėl konservatyvių vyrų vadovavimo. Kaip matote, krizė labiau paveikė vyrų vadovaujamas sritis finansų, statybų sektoriuose, automobilių industriją. Jei pažiūrėsite, kas atsitiko bankams, tai pamatysite, kad du bankai, kurie išgyveno, turėjo vadoves moteris – Prancūzijoje ir Islandijoje“, – Seime žurnalistams teigė Z.Gurmai. Anot jos, ten, kur dirba daugiau moterų, krizė jaučiama silpniau – taip yra dėl to, kad moterys linkusios mažiau rizikuoti nei vyrai.

Vyrai negali išspręsti visų klausimų

„Dabar atėjo laikas moterims ir aš tuo labai didžiuojuosi, nes Europoje yra daug kvalifikuotų ir patirties turinčių moterų. Dabar tinkamas laikas parodyti, kas mes esame“, – kalbėjo EP narė.

„Kai esate G-20 suvažiavime ir matote vien vyrus aplinkui – ar tokiu atveju žinote, ką mano moterys? Moterys nėra išklausomos“, – karštai aiškino Z.Gurmai. Anot jos, šiuo metu 31 procentą Europos Parlamento narių sudaro moterys, o nacionaliniuose valstybių parlamentuose moterų yra išvis mažai. „93 arba 89 procentai vyrų sprendžia dėl mūsų vaikų likimo, dėl sveikatos apsaugos ar abortų. Ar tai normalu, kai 52 procentai visuomenės yra moterys? Moterų reikalai yra svarbūs visai visuomenei“, – kalbėjo politikė.

Lietuvoje vadovauja prasti vyrai

Jai pritarė socialdemokratė M.A.Pavilionienė. Esą nors Lietuvoje moterų yra daugiau nei vyrų – 100 vyrų tenka 115 moterų, – vadovauja vyriškoji lytis ir ne visada geriausi šios lyties pavyzdžiai. „Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai vadovauja konservatorius, siūlantis Lietuvai diskriminacinę šeimos politiką, pasmerkiantis socialinei atskirčiai vienišus tėvus ir jų vaikus, o ministro padėjėja nepaiso ES darbinio ir šeiminio derinimo politikos ir priekaištauja moterims, kad šios dėl karjeros pamiršta šeimą“, – teigė buvusi Seimo narė.

D.Grybauskaitės pergalė atspindi tendencijas

Europos socialisčių lyderė teigia, kad tendenciją, jog Europoje daugėja lyderių moterų, patvirtina naujai išrinkta Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Mes su ja apie tai diskutavome anksčiau ir žinojau, kad ji planuoja dalyvauti, bet dvejojo. Aš jai pasakiau, kad jei nepabandys, nesužinos, ar gali laimėti“, – pasakojo Z.Gurmai.

Ji sakė esanti nusivylusi, kad jau pirmą dieną po rinkimų D.Grybauskaitė užsiminė apie galimą motinystės išmokų mažinimą. „Krizės metu socialinis taupymas neišvengiamas, tačiau reikia žinoti žmonių, kuriuos tai palies tiesiogiai, nuomonę. Manau, kad ji šiuo klausimu konsultuosis ne tik su EP nariais, bet ir su nevyriausybinėmis organizacijomis bei paprastais žmonėmis. Darbą ji pradės liepą, todėl laiko dar yra“, – kalbėjo Z.Grumai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min