Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
06 09 /06 10 00:49

Socdemai nesijaučia pralaimėję konservatoriams: viską parodys Seimo rinkimai

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatus, pagal kuriuos liko antra, pasitiko plojimais. Nors nusileido valdantiesiems konservatoriams, aiškino, kad jiems nepralaimėjo, esą viską parodys Seimo rinkimai. Vis dėlto nuotaikos kairiųjų rinkimų štabe ne tokios jau ir linksmos.
Vytenis Povilas Andriukaitis, Vilija Blinkevičiūtė
Į EP išrinkti socialdemokratai Vytenis Andriukaitis ir Vilija Blinkevičiūtė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Laukti EP rinkimų rezultatų LSDP bičiuliai ir jų palaikytojai susirinko viename sostinės restoranų netoli Katedros aikštės.

Nuotaikos čia iš pradžių buvo itin pakilios, ypač – kai pirmieji neoficialūs rinkimų rezultatai rodė, kad partija pirmauja, už nugaros tolokai palikusi valdančiuosius konservatorius.

Tačiau, kaip dažniausiai nutinka, sulaukus rezultatų iš didžiųjų miestų rinkimų apylinkių, nuotaikos kiek suprastėjo.

Na, o Vyriausiajai rinkimų komisijai po vidurnakčio paskelbus oficialius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos daugiausia europarlamentarų mandatų – tris – laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, nors nugriaudėjo plojimai, kai kurių bičiulių lūpose skambėję: „Valio“ neatrodė tokie jau pakilūs.

„Na, kitąsyk gal bus geriau“, – tarstelėjo vienas socdemas.

Baksnojo į rinkėjų aktyvumą

Po vidurnakčio į LSDP rinkimų štabą sugrįžusi partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė sakė, kad rinkimų rezultatai parodė, jog socialdemokratai yra stiprūs, tai – geras startas į Seimo rinkimus.

Robertas Riabovas/BNS/Vilija Blinkevičiūtė
Robertas Riabovas/BNS/Vilija Blinkevičiūtė

Ji akcentavo, kad partija neprarado nė vienos EP nario vietos – kaip ir 2019-2024 metų, taip ir būsimąją kadenciją Briuselyje dirbs du socialdemokratai.

„Du mandatai yra mūsų išlaikyti, vadinasi, mes turime visoje Lietuvoje žmonių pasitikėjimą. Ačiū jiems“, – į partijos bičiulius kreipėsi LSDP lyderė.

Ji aiškino, kad tai, jog LSDP nepagerino savo rezultato, priklausė ir nuo EP rinkimų aktyvumo.

Robertas Riabovas/BNS/Julius Sabatauskas
Robertas Riabovas/BNS/Julius Sabatauskas

Pasak V.Blinkevičiūtės, kai į rinkimus atėjo vos 28 proc. rinkėjų, tikėtis, daugiau dalinant 11 mandatų, yra labai sudėtinga. Esą jeigu aktyvumas būtų toks, kaip per prezidento rinkimus, būtų kitas reikalas.

„Mes, socialdemokratai, nepraradome nė vienos vietos. Lygiai taip pat, kaip kai kurie kiti irgi nelaimėjo papildomai vietų. O, kita vertus, iš tikrųjų, matyt, tada, kai ateina mažai rinkėjų, tai vienai iš partijų yra geriau. Tokia yra realybė.

Tai kreipiuosi į mūsų Lietuvos žmones ir žiūrovus, jeigu norite pokyčių Lietuvos valstybėje po Seimo rinkimų, prašau aktyviai dalyvauti Seimo rinkimuose“, – paskelbus rinkimų rezultatus dėstė LSDP pirmininkė.

Nemano, kad pralaimėjo konservatoriams

Pasak LSDP rinkimų štabo vadovo Vilniaus rajono mero Roberto Duchnevičiaus, EP rinkimų rezultatai partijai yra geri.

„Mes nepralaimėjome tai partijai (konservatoriams), nes viską parodys Seimo rinkimai. Šiuo atveju mes matuojame tikrai mažą rinkėjų aktyvumą.

Šiuo atveju mes laikome, kad rinkimus mes, kaip socialdemokratai, padarėme gerus. Aišku, visada gali būti geriau, bet šiuo atveju manome, kad laikome tiek, kiek buvome užsibrėžę“, – aiškino jis.

Lems fotofinišas?

Kiek anksčiau, dar tik artėjant vidurnakčiui, R.Duchnevičius sakė, kad iš neoficialių duomenų matyti, jog LSDP išlieka viena EP rinkimų lyderių.

„Liko suskaičiuoti turbūt apie 50 tūkst. balsų. Laukiame galutinių rezultatų. Turbūt fotofinišas viską lems“, – LSDP rinkimų štabe žurnalistams teigė jis.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Robertas Duchnevičius
Lukas Balandis / BNS nuotr./Robertas Duchnevičius

Socdemų duomenimis, šiuo metu, suskaičiavus didžiąją dalį rinkėjų balsų, pirmauja jie ir konservatoriai.

Kol kas esą sunku pasakyti, kiek europarlamentarų mandatų pelnys LSDP – du ar tris.

Yra partijų, kurios, anot jo, galbūt dalinsis po vieną europarlamentaro mandatą.

Robertas Riabovas/BNS/Gintautas Paluckas
Robertas Riabovas/BNS/Gintautas Paluckas

Pasak R.Duchnevičiaus, pagal iš rinkimų apylinkių gaunamus duomenis, matyti, kad pakankamai nemažai rinkėjų balsų gavo Petro Gražulio partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos regionų partija.

„Tų partijų atstovai tikrai palaikymą savotišką gavo. O patys matėme, kad aktyvumas nebuvo didelis ir jis turbūt daug ką lemia, nes ta praėjimo kartelė yra mažesnė“, – kalbėjo LSDP rinkimų štabo vadovas.

V.Blinkevičiūtės lūkesčiai

Vakaras nusimato ilgas – nors rinkimų apylinkės užsidarė 20 val., ką Lietuvos rinkėjai penkerių metų kadencijai deleguoja dirbti EP, bus pradėta skelbti tik po vidurnakčio.

LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė štabe susirinkusiems žurnalistams sakė, kad tikisi kelių europarlamentarų mandatų.

„Tiesą pasakius, prisimenant 2009–uosius, kada buvo labai mažas aktyvumas, kai rinkimai nesutapo su prezidento rinkimais, tuomet socialdemokratai iškovojo tris vietas“, – komentavo ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius