Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 vasario 26d. 18:09

EP vicepirmininkė Ulrike Lunacek: „Tai, kas vyksta Lietuvoje, neturėtų vykti ES valstybėje“

Bučinio nuotrauka „Facebook“
Nuotr iš „Facebook“ / Būčinio nuotrauka „Facebook“
Europos Komisijai (EK) aiškinantis, ar Lietuvos Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas neprieštarauja Europos Sąjungos (ES) teisei, grupė europarlamentarų ketvirtadienį kritikavo Lietuvą dėl šalyje vykstančios seksualinių mažumų diskriminacijos.

„Aš tikrai manau, kad turime būti aktyvūs Europos lygiu, nes piliečių teisės Lietuvoje yra pažeidžiamos. LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualai ir transseksualai) žmonės dėl Vyriausybės priemonių ir Seimo priimtų įstatymų yra atstumiami. Jie turi bijoti, kad jų vieši veiksmai, laikymasis už rankų gatvėje ar nuotraukos į socialinius tinklus kėlimas gali baigtis kalėjimu. Taip neturi vykti Europos Sąjungos valstybėje“, – Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje pareiškė Europos Parlamento (EP) Žaliųjų frakcijos/Europos laisvojo aljanso narė, EP vicepirmininkė austrė Ulrike Lunacek.

Ji atkreipė dėmesį į gegužę priimtą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimą, jog pasakų rinkinys „Gintarinė širdis“, kuriame yra pasakų apie tos pačios lyties asmenų poras, prieštarauja tradicinėms šeimos vertybėms. U.Lunacek taip pat minėjo rugsėjį Lietuvos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pateiktą neigiamą išvadą dėl seksualinių mažumų socialinės kampanijos KEISK reklamos, kur vaizduojami tos pačios lyties asmenų santykiai, po kurios reklamą atsisakė transliuoti šalies nacionalinis transliuotojas.

VIDEO: Vaizdo klipas apie seksualines mažumas

Europarlamentarė komiteto nariams pristatė ir Klaipėdos apygardos teismo patvirtintą sausio pabaigoje paskelbtą Klaipėdos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria pagrįstu pripažintas prokuroro atsisakymas pradėti tyrimą dėl homoseksualų užgauliojimo socialiniame tinkle „Facebook“. Teismo sprendime teigta, kad nuotrauką į viešąją erdvę įkėlę homoseksualai patys provokavo neigiamus visuomenės komentarus.

Tuo metu komiteto narys Valdemaras Tomaševskis teigė, kad beprasmiška kritikuoti Lietuvą dėl to, jog joje vaikai auklėjami pagal krikščioniškas vertybes.

„Aš būtent atstovauju Lietuvai kaip parlamentaras. Daug čia kalbėjo gerbiamos parlamentarės apie vertybes. Europos Sąjungos įkūrėjas sakė, kad ES demokratija bus arba krikščioniška, arba jos visai nebus. Tai visi įsidėmėkite. Lietuvos arba kitos ES valstybės narės kritikavimas už tai, kad ji palaiko ir saugo savo vaikų auklėjimą, paremtą krikščioniškomis vertybėmis ir geriausiomis Europos tradicijomis, yra beprasmiška“, – sakė Europos konservatorių ir reformistų frakcijos narys V.Tomaševskis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Valdemaras Tomaševskis

Pasipiktinusi jo atsakymu, kita komiteto narė, Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos narė Sophia In't Veld (Sofi Int Veld) pareiškė, jog „kas nors turėtų paaiškinti gerbiamam kolegai, kad Europoje yra vietos kiekvienam, įskaitant tuos, kurie yra ne katalikai ar turi kitokį požiūrį į šeimą“.

Sophia In't Veld  pareiškė, jog „kas nors turėtų paaiškinti gerbiamam kolegai (V.Tomaševskiui,–15min.lt), kad Europoje yra vietos kiekvienam, įskaitant tuos, kurie yra ne katalikai ar turi kitokį požiūrį į šeimą“.

„Manau, kad kiekvienas turi galėti sau apsibrėžti, kas yra šeima. Yra daug žmonių Europoje, kurie nenori būti auginami pagal jūsų vertybes. (...) Europos Sąjunga yra sukurta pagarbos žmogaus orumui, laisvei, demokratijai, lygybei, teisinei valstybei ir pagarbos žmogaus teisėms pamatu. Šios vertybės yra bendros šalims narėms ir visuomenei, kurioje vyrauja pliuralizmas, nediskriminavimas, tolerancija, teisingumas, solidarumas ir lygybė tarp moterų bei vyrų. Ant to pasirašė jūsų šalis, stodama į ES“, – komiteto posėdyje sakė S.In't Veld.

Tuo metu Europos Komisija per savo atstovę pranešė, kad, aiškindamasi su Lietuva dėl Nepilnamečių apsaugos nuo viešosios informacijos poveikio įstatymo atitikimo ES teisei, oficialų paklausimą išsiuntė pernai metų liepos mėnesį, o atsakymą iš Vilniaus gavo gruodį.

Pranešta, kad dėl šio įstatymo nuostatų gali būti pradėta pažeidimo nagrinėjimo procedūrą. Jeigu ES valstybė narė, EK pavedus, neužtikrina atitikties ES teisės aktams, Komisija gali nuspręsti šiuo reikalu kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą. Jeigu ES Teisingumo Teismas priima valstybei narei nepalankų sprendimą, ji turi imtis reikiamų priemonių tokiam sprendimui vykdyti. Kitu atveju valstybė narė turėtų sumokėti baudą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vaivorykštės vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vaivorykštės vėliava

Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas numato, kad nepilnamečiams kenkia ir turi būti ribojama tokia informacija, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

Grupė EP narių kreipėsi į EK, teigdami, kad šis įstatymas draudžia su seksualinėmis mažumomis susijusią informaciją vietose, kurios prieinamos nepilnamečiams. Politikai taip pat pažymi, kad remiantis šio įstatymo nuostatomis televizijos atsisakė transliuoti socialinę reklamą apie seksualines mažumas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min