Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 28d. 18:53

Etikos sargai svarstys iš rusiško moters akcento išsityčiojusį Kauno politiką Aušrį Kriščiūną-Tyntą

Aušrys Kriščiūnas-Tynta
Aušrys Kriščiūnas-Tynta

Aštriais pasisakymais pagarsėjusio Kauno tarybos nario Aušrio Kriščiūno-Tyntos elgesį svarstys Etikos komisija. Politikas etikos sargams užkliuvo per neseniai vykusį miesto tarybos posėdį, kuriame atvirai išsityčiojo moters, kuri kalba su rusišku akcentu.

15min.lt primena, kad Socialinių inovacijų fondo direktorė Liudmila Mecajeva spalio 10 d. vykusį Kauno tarybos posėdį paliko su ašaromis akyse. Iš jos viešai dėl rusiško akcento šiurkščiai išsityčiojo tarybos narys A.Kriščiūnas.

Beveik du dešimtmečius veikiančio fondo vadovei trumpai pristačius fondo veiklą, Tynta rėžė: „Noriu pasakyti, kad norint vadovauti fondui, pirmiausia reikia išmokti lietuvių kalbą, nes žodis ne Kaunas (pirmoji „a“ kirčiuota – red. past.), o Kaunas („u“ kirčiuota, – red. past.). Aš neklausiu, kada jis įkurtas, ką veikia, kiek žmonių dirba. Dar kartą klausiu, kas finansuoja fondą? Kto finansirujet fond? (paklausė ir rusiškai, – red. past.)“.

VIDEO: Kauno miesto tarybos posėdžio fragmentas

Pirmadienį posėdžiavusi Kauno miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl netinkamo frakcijos „Jaunoji Lietuva” atstovo elgesio. Pats politikas „Facebook“ socialiniame tinkle aiškina nieko blogo nepadaręs ir jokios savo kaltės dėl netinkamo elgesio neįžvelgiantis.

Kauno miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija A.Kriščiūno elgesio tyrimą pradėjo gavusi atskirus kreipimusis iš Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir „Vieningo Kauno“ frakcijos. Kitas Etikos komisijos posėdis šiuo klausimu numatomas lapkričio 6 d., 14.30 val.

Etikos komisija teigia, kad savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodeksu, kurio vienas iš principų: pagarba žmogui ir valstybei – pagal kurį privalu laikytis žmogaus teisių ir laisvių ir jas užtikrinti, didinti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min