Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 8d. 12:09

Fabijoniškių baseine tikrinamos sistemos – buvo juntamas stiprus chloro kvapas

Vilniuje atidaromas Fabijoniškių baseinas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Fabijoniškių baseinas

Vos metus veikiančiame Vilniaus Fabijoniškių baseine kelias dienas buvo juntamas sustiprėjęs chloro kvapas. Anot tėvų, treneriai dėl to buvo priversti trumpinti treniruotes vaikams. Baseiną administruojančios viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ veiklos plėtros vadovas Vytautas Janušaitis 15min užtikrino, kad ieškoma priežasčių, kodėl tas kvapas pasklido, tačiau kol kas jų nerasta. Kvapo, kaip teigė, jau nėra.

Į 15min kreipėsi mama, kurios teigimu, Fabijoniškių baseine jau dvi dienas juntamas sustiprėjęs chloro kvapas. „Treneriai priversti trumpinti treniruotes vaikams. Tėvai jau nerimauja, kad nepasikartotų Žirmūnų baseino incidentas“, – pasakojo vilnietė, prašiusi išsaugoti jos anonimiškumą.

Tėvai jau nerimauja, kad nepasikartotų Žirmūnų baseino incidentas.

Primename, kad rugsėjį 15min pranešė, jog Žirmūnuose esančiame Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseine du vaikai ir vienas suaugęs asmuo apsinuodijo chloru.

Plačiau skaitykite čia: Nelaimė Žirmūnų baseine: tą dieną, kai sunkiai apsinuodijo vaikai, chloro kiekis nebuvo tikrintas.

Tad tėvų baimės suprantamos, pripažįsta V.Janušaitis, vadovaujantis ir minėtam centrui. „Pats nejaučiau, bet kiek girdėjome atsiliepimų, toks tėvų skundas pagrįstas – buvo suintensyvėjęs chloro kvapas ore. Reaguojame, tikriname visas sistemas, jokių nukrypimų nei vandens, nei vėdinimo nepastebėjome. Bet papildomai viską tikriname ir vandenį tiriame. Viskas yra normose“, – tikino V.Janušaitis.

Vis dėlto tikrinimai nėra baigti. Anot V.Janušaičio, kvapo suintensyvėjimas fiksuotas antradienį popiet, apie 17 val., kai baseine buvo itin daug vaikų. „Yra tokia prie langų palangė, kur negalvodami vaikai sumeta kuprines, o ten yra oro padavimo šachtos su grotelėmis, galbūt jos buvo šiek tiek uždengtos, kuprines užmetė. Gal toje vietoje tiek oro nepadavė, jis ten nepasikeitė, todėl toje vietoje kvapas labiau ir buvo jaučiamas. Kitoje baseino pusėje viskas buvo gerai. Mes neaptikome jokių sistemos gedimų, viskas veikia, niekas nesustojo“, – teigė jis.

V.Janušaitis pripažino, kad baseino vadovybė, treneriai, darbuotojai irgi sunerimę, svarstoma, kodėl taip nutiko baseinui veikiant vos metus. „Antra diena ratais einame, ieškome priežasčių, bet dar neradome. Tikriname pačiam baseine orą, jo temperatūrą, drėgmės rodiklius, viskas puiku. Šiuo metu įėjus į baseiną nieko nesijaučia. Klausiame žmonių – jokių nusiskundimų šiuo metu nėra“, – kalbėjo „Sveiko miesto“ veiklos plėtros vadovas.

Jis teigė, kad chloro kvapas dažnai juntamas, kai oro temperatūra žemesnė nei vandens, bet dabar tai nefiksuota. Todėl ieškoma toliau, tam kviečiami specialistai, stebima situacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min