Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 29d. 18:00

Feisbuke kartoja melą apie Kauno žydų kapines

Sudervės žydų kapinės
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Žydų kapinės

Socialiniame tinkle naujam gyvenimui bandoma prikelti rugsėjį publikuotą istoriją. Vėl meluojama apie Vokietijos karių elgesį Kaune.

Feisbuke dalinamasi melaginga publikacija pavadinimu „Vokietijos tankas išniekino žydų kapines Kaune“. Pirmadienį publikacija pasidalinta socialinio tinklo grupėse „Už laisvą Lietuvą!!!“ ir „LDiena.lt - Lietuvos Diena - naujienos, nuomonės, komentarai“.

15min nuotr./Melagingas įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Melagingas įrašas socialiniame tinkle

Socialiniuose tinkluose su nuoroda į tekstą atlikta beveik 200 veiksmų.

Publikacijoje pasakojama esą Vokietijos karių tankas pervažiavo Kauno žydų kapines, išvartė antkapius, o prie įėjimo buvo išpiešta svastika. Visa tai melas, o tokią informaciją rugsėjo pabaigoje jau paneigė naujienų portalas Delfi.lt.

Tai, kad jokio incidento Kaune tikrai neįvyko, 15min patvirtino ir Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky. Pasak vadovės, išplatinta žinia – provokacija.

Ne, tikrai nieko panašaus nebuvo. Lankiausi praėjusią savaitę kapinėse ir tikrai galiu patvirtinti, kad to nebuvo.

„Ne, tikrai nieko panašaus nebuvo. Lankiausi praėjusią savaitę kapinėse ir tikrai galiu patvirtinti, kad to nebuvo. Tai yra žemo lygio provokacija“, –15min antradienį sakė F.Kukliansky.

Tačiau panašu, kad bet kokie paneigimai melagingą publikaciją platinančiam Antano Žemaičio profilio savininkui – nė motais. Veikiausiai, tai neturėtų stebinti, nes anketa dalinasi kone išimtinai su sąmokslo teorijomis susijusiu turiniu.

Netrūksta ir įrašų apie Žemaitijos separatizmą, naratyvą, kurį skatina Lietuvai nedraugiškos užsienio valstybės.

15min nuotr./Antano Žemaičio vardu pavadinto profilio platinamas turinys
15min nuotr./Antano Žemaičio vardu pavadinto profilio platinamas turinys

Itin aktyvų viešą gyvenimą anketa pradėjo nuo 2018 m., kuomet įrašais socialiniame tinkle dalinamasi kelias dešimtis kartų per savaitę, o kartais – per dieną.

Profilyje nėra jokios asmeninės informacijos, todėl didelė yra tikimybė, kad paskyra yra valdoma trečiųjų asmenų, siekiant skatinti nepasitikėjimą.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min